Шпаргалка для мами: як не зійти з розуму в перший час після народження дитини

124

Недосвідчені матері часто шоковані тим, як сильно змінюється життя з появою дитини. Добу наповнені зміною підгузників, годуванням і безперервної рутиною домашніх турбот. Додати соціальну ізоляцію, гормональні коливання, хронічний недосип, постійний дитячий плач і неможливість розслабитися і нормально відпочити – і до божевілля або післяпологової депресії подати рукою.

Як виплисти з безодні захлестывающего відчаю? Як впоратися з неймовірної фізичної та емоційної перевантаженістю? Як навчитися радіти материнства?

Читайте також:20 порад початківцю татові, щоб стати кращим чоловіком на Землі

Ми задали ці питання постнатальним психологам і досвідченим батькам. І разом сформували 7 головних принципів, які допоможуть мамам впевнено плавати в океані батьківських турбот.

Не намагайтеся ВСЕ встигнути

Це неможливо. А отже, немає сенсу витрачати нервові клітини і заганяти себе в спробі виграти гран-прі королівських перегонів.

Розставляйте пріоритети. Згадайте, що радять бортпровідниці: «Спочатку надягніть маску на себе, потім на немовля». Якщо ви будете змученою і постійно роздратованою, нікому це користі не принесе. Тому турбота про себе так само важлива, як і потреби малюка.

Давайте собі відпочинок: чоловік зрозуміє, якщо будинок не засяє чистотою, а на вечерю не буде «першого, другого і компоту».

Не бійтеся просити про допомогу

Делегуйте частина справ дружину. Він – батько 50/50 так само, як і ви. Кажіть йому про те, з чим вам складно впоратися. Нехай візьме на себе зміну підгузників, миття та стерилізації посуду, укладання дитини спати ввечері. І дасть пару годин у вихідні і в будні, щоб ви могли прийняти душ і виспатися.

Ще одне можливе рішення, як впоратися з потоком домашніх турбот – найміть помічницю хоча б у перші місяці (прибирання, прання, приготування їжі). Або попросіть близьких і друзів: з’їздити в магазин за продуктами і поповнити запас підгузків не стане для них складним заняттям.

Використовувати досягнення технічного прогресу

По-перше, побутову техніку: пральну машину, мультиварку, мікрохвильову піч, блендер, стерилізатор для пляшечок, посудомийну машину, робота-пилососа…

По-друге, девайси для безпеки і здоров’я: радіоняня, молоковідсмоктувач, електронні ваги і термометр-гігрометр, небулайзер.

І нарешті, органайзери і корисні пристосування (сумка-органайзер, гачки і утримувач пляшки для коляски, непросыпайки, непроливайки, пакети для заморожування грудного молока).

Не порівнюйте себе з іншими мамами

Матері, свекрухи, старші сестри, подруги на майданчику, блогери в Инстаграме можуть щось робити краще. Або інакше. Це не означає, що вони краще справляються з труднощами і радощами материнства. Скористайтеся їхнім досвідом для пошуку нових ідей і підказок. Не розвивайте непотрібні комплекси.

Всі діти різні, але ви – найкраща для свого. Ваше серце він слухав, коли зростав «в животику». Вам посміхається і абсолютно щиро любить просто за те, що ви є.

Спіть і відпочивайте разом з немовлям

У перші місяці життя дитина пізнає світ тактильно, а спільний сон продовжує тілесне спілкування і сприятливо позначається на розвитку і здоров’я. Близькість заспокоює і вас, і малюка, обволікаючи коконом безпеки і захисту. Так і у вас виходить виспатися більше.

Не забувайте про те, що приносить вам радість

Материнство – найкращий час для навчання і творчості… Читати, танцювати, малювати можна разом з дитиною або під час годування і дитячого сну. Складнощі перших місяців взаємного звикання не є перешкодою. Головне – відпустити страхи, налаштуватися на позитив і займатися тим, що допомагає знайти щастя.

Сприймайте материнство простіше

Скільки людей – стільки думок. Кожен рік з’являються нові концепції виховання дітей. Не слідуйте всім радам або філософії популярних психологів і лікарів. Знайдіть золоту середину» і гармонію в життя з малюком.

Важливо в процесі пошуку цієї середини не забувати: немає правильного шляху материнства – є ваш.

Читайте також:

  • Чого боїться мама, і чому більшість цих страхів – безпідставні?
  • У допомогу мамі-домогосподарці: як не розбитися об побут

Фото: Depositphotos