Як підготуватися до зачаття дитини

341

Зміст:

  • З чого почати підготовку до зачаття дитини
  • Суть підготовки до зачаття дитини для чоловіків
  • Як підготуватися до вагітності в психологічному плані
  • Корисні рекомендації
  • Планування вагітності – не менш важливий етап, ніж сам період виношування дитини. Жінка повинна бути готова до зачаття – це набагато краще, ніж раптова новину про те, що через 9 місяців з’явиться малюк.

    З чого почати підготовку до зачаття дитини

    Якщо ви поняття не маєте, з чого почати, зверніть увагу на підготовчі курси для майбутніх батьків. Їх можуть відвідувати і чоловіки, і жінки. Якщо ви теоретично підковані в питаннях зачаття і перебігу вагітності, вам буде набагато простіше переносити процес виношування дитини.

    Підготовка до зачаття дитини дуже важлива

    Жінка повинна готуватися до зачаття як мінімум за рік. У цей період важливо строго контролювати стан здоров’я, регулярно обстежуватися у лікаря і повністю відмовитися від шкідливих звичок. Спочатку слід здати ряд аналізів, призначених лікарем, виключити наявність хронічних захворювань, у першу чергу спадкових.

    Контролювати стан здоров’я допомагає спорт. Регулярні заняття в басейні, часті прогулянки на свіжому повітрі і легкі пробіжки позитивно позначаються на роботі організму і відповідно допомагають зачати здорову дитину.

    При необхідності коригується спосіб життя і призначаються спеціальні вітаміни.

    Велику увагу слід приділити вибору лікаря, який допоможе вам обстежитися. Він повинен стати справжнім другом сім’ї, а для цього важливо не тільки звернути увагу на фізичний стан майбутніх батьків, але і морально підтримати їх.

    Суть підготовки до зачаття дитини для чоловіків

    Для чоловіка підготовка важлива не менше, ніж для жінки. Багато захворювання в рівній мірі можуть передаватися дитині від обох батьків, а шкідливі звички – відбиватися на якості насіннєвої рідини.

    Чоловікові слід відвідувати лікаря разом з жінкою, всі рішення бажано приймати разом, лікар повинен однаково уважно спілкуватися з обома батьками.

    Тільки за участю обох партнерів велика ймовірність успішного зачаття і комфортно протікає вагітності.

    Багато чоловіків люблять відвідувати лазні і сауни, проте в таких місцях критична температура для сперматозоїдів, тому перебування в парній краще обмежити або зовсім виключити з способу життя.

    Також чоловікам можна дати такі поради:

    • оптимальний час дозрівання здорових сперматозоїдів складає 2-3 дня – рекомендується саме така перерва між статевими актами;
    • крім обстежень, які майбутні батьки повинні пройти разом, чоловікові слід відвідати уролога: для майбутнього батька буде складена своя програма обстеження і прописаний власний курс прийому вітамінів.

    Не нехтуйте кожним з цих пунктів – будь-яка дрібниця може вплинути на здоров’я майбутнього малюка.

    Як підготуватися до вагітності в психологічному плані

    Психологічна сторона питання важлива не менш фізичної, але майбутні батьки про це часто забувають. Переживання, пов’язані з появою малюка, можуть негативно позначатися на здоров’ї матері та розвитку плоду. Внаслідок цього можливе прогресування різних порушень – як оборотних, так і необоротних.

    Як при плануванні вагітності, так і під час виношування важливо спокійний стан жінки

    Спочатку розберіться, навіщо взагалі вам потрібна дитина. Ви повинні приймати помірковані та зрілі рішення, оскільки ваш комфорт і щастя вашій сім’ї залежать від того, наскільки ваші очікування збігаються з реальністю. Щоб це перевірити, чесно дайте собі відповідь на декілька питань.

    Чи ви хочете малюка саме в даний період вашого життя? Не тиснуть на вас зовнішні обставини, наприклад бажання партнера, батьків або суспільства? У вас немає прихованих проблем, які ви намагаєтеся вирішити з допомогою народження дитини? Ви в даний період життя знаходитесь разом з людиною, від якого дійсно хочете народити дитину? Ви повинні розуміти, що ця людина стане частиною вашого життя. Ви впевнені, що ваш партнер теж хоче дітей і бачить в вас людину, з якою хотів би провести залишок життя? Ваш партнер розділяє з вами ваші прагнення? Чи є у вашому житті вільний простір для дитини? Чи зможете ви виділити місце в квартирі, час у робочому графіку, сили на виховання та гроші на забезпечення гідного рівня життя малюка?

    Звичайно, далеко не кожні батьки мають все необхідне для виховання дитини. Повна фінансова стабільність може не настати ніколи, і це не причина не обзаводитися потомством. Однак це хороший привід спланувати, як у випадку непередбачених обставин ви збираєтеся справлятися з неприємностями. Проаналізуйте, до кого з близьких ви зможете звернутися за допомогою.

    Жінка повинна розуміти, як вона впорається з першими труднощами після народження дитини, що буде робити, коли він кричить або плаче, на якому етапі він почне ходити і скаже свої перші слова. Знайдіть для себе надійні джерела інформації, якими ви будете користуватися у разі виникнення питань.

    Корисні рекомендації

    Іноді при підготовці до зачаття люди концентруються на лікарів і обстеженнях, забуваючи, що в цьому питанні відіграє роль кожна дрібниця. Наприклад, важливо пам’ятати про наступні звички.

  • Не зашкодь у першу чергу своєму організму. Пам’ятайте, що здоров’я батьків прирівнюється до здоров’я дитини, нехай і майбутнього. Все, що шкодить вам (куріння, алкоголь, стреси), шкодить малюку.
  • Харчуйтеся раціонально. Якщо у вашому ритмі життя немає часу на правильне харчування, подумайте, чи вистачить його на виховання дитини. Їжте корисну їжу, багату вітамінами і мінералами.
  • Рух – це життя, і в цьому випадку цей вираз має пряме значення. Грамотно побудовані заняття спортом допоможуть не тільки зачати здорову дитину, але й виносити його без будь-яких проблем.
  • Повноцінний сон необхідний кожній людині для повного відновлення сил, відпочинку і розслаблення. Міцне здоров’я без нього неможливо, як і зачаття здорового малюка.
  • Стреси – це найбільша небезпека для сучасних жінок, «біч» наших днів. Вони оточують всюди – на навчанні і роботі, в соціумі і навіть у родині. Максимально захистите себе від нервових напружень, інакше це загрожує негативними наслідками – аж до викидня на ранніх термінах вагітності.
  • Майбутні батьки не повинні працювати у шкідливих умовах. На багатьох виробництвах присутні шкідливі фактори навколишнього середовища – їх потрібно прибрати зі свого життя.
  • Підготовка до вагітності важлива так само, як і безпосередньо виношування дитини, і майбутні батьки повинні докласти максимум зусиль для зачаття здорового малюка.

    Читайте в наступній статті: як відбувається зачаття дитини