Порада дня: не акцентуйте увагу на дитячому «неть»

265

Ох, вже цей дитячий криза… Малюки відмовляються від каші, юшки, не хочуть одягати шапочку або туфлі. Психолог Лариса Суркова, яка сама є багатодітною мамою, теж через це проходила. Тому зі знанням справи радить, як треба вести себе в такій ситуації.

Читайте також:Порада дня: ведіть з примхливим дитиною «Переговори навпаки»

«Неть!» Кому, дорогі батьки, знайоме це миле слово з вуст не менш милих дітей? Ну звідки цей негативізм у них? Спокійно, його немає. Є тільки ми з вами.

– Мотя, хочеш їсти?

– Неть

– Як же дитинко, з’їж млинець

– Неть

– Ну давно пора снідати, давай чай з млинцем.

– Неть

Ну і так далі… Чим більше «неть», тим більше уваги.

От сказав «так» і все закінчилося – дали млинець і розійшлися».

© Instagram @zvetik7ru

Психолог радить: «Поменше реакцій яскравих і йдемо вперед, розвиваючись. Чим менше уваги на це слово і метушні навколо нього, тим швидше все пройде».

Ми, в свою чергу, спираючись на досвід інших мам, пропонуємо взяти в себе в руки і пам’ятати: тривалість спалахів неслухняності і категоричного «ні» в період дитячого кризи першого і третього років життя дитини – не більше двох місяців. І це є перевіркою батьків на міцність.

© Depositphotos

Однак у дитячого «ні» є кілька причин. І якщо ви вже втомилися від постійного заперечення своїх прохань з боку дитини, спробуйте зрозуміти – в чому причина. Стане легше!

Можливо, дитина захищає свої кордони. Наприклад, ви хочете його сфотографувати, а він відмовляється. Поважайте особиста думка малюка. Або спробуйте переінакшити своє прохання.

© Depositphotos

Друга причина дитячого «ні» може бути в тому, що дитині хочеться, щоб його вмовляли. Капризи в період кризи – часте явище. Тому вам потрібно прийняти умови цієї гри або ж придумати свої: наприклад, пропонувати відразу кілька варіантів, щоб дитина не могла сказати «ні» на все відразу. Це як «вибір без вибору» – ти будеш кашу з молоком або без молока?

© Instagram @natali.ukhova

Третя причина– дитина захищає те, що йому дорого. Наприклад, не хоче одягати червону шапку, а тільки зелену. Можливо, саме її він любить більше, ніж всі інші.

Тому не вспыхивайте і намагайтеся зрозуміти причину дитячого «ні»! І якщо у вас це вийде – період заперечення дитиною всього на світі пройде без заспокійливих крапель.

Розкажіть, а як ви реагуєте на нескінченні відмови дитини, коли пропонуєте йому поїсти–переодягнутися–пограти і далі?

Читайте також:

  • Як впоратися з дитячими капризами
  • Монолог мами: «Я навчила дитину правильно вихлюпувати негативні емоції»
  • Порада дня: якщо дитина погано заспокоюється, говорите пошепки

Фото на анонс: © Depositphotos