Відпустку з маленькою дитиною: розповіді та поради досвідчених мам

124

Деякі жінки відкладають народження дітей через страх втратити свободу, мобільність і навічно залишитися в безодні борщів, підгузників і ходунків. Насправді ж навіть з маленькою дитиною на руках можна вести звичний спосіб життя і не відмовляти собі в задоволеннях. У тому числі, у заслуженій відпустці! Відправитися за кордон можна і разом з малюком. Як організувати безпечний відпочинок для дитини не в збиток собі – розповідають мами в соціальних мережах.

Олена, @sovest13

Легко подорожувати з маленькими дітьми? Для всіх відповідь на це питання буде різним. Багато що залежить не тільки від того, який ваша дитина, але й від типу відпустки, до якого ви звикли. І, насамперед, від вашої власної замороченности і настрою. Багато досвідчені мами кажуть, що страшно тільки з першою дитиною, а потім вже все елементарно. І я схильна їм вірити, але перевірити можливості не було.

View this post on Instagram

A post shared by Lena (@sovest13) on Jan 16, 2019 at 1:02am PST

Звичайно, найпростіше дається пляжний відпочинок – мінімум дій, максимум релаксу. Погодував, одяг, сам сів у шезлонг або бігаєш за ним по пляжу. Не треба тягнути величезний рюкзак речей і передбачати 1000 варіантів розвитку подій.

Якщо хочеться все ж тусануть або хайкнуть, береш з собою в поїздку няню або бабусю і зі спокійною душею зникаєш захоплювати світ.

З зовсім крихіткою, до 3-х місяців в загальному-то все одно куди їхати і що робити, слінг або коляска і подорожуй собі в будь-якому темпі. Спить та їсть. Як виявляється, золотий час, але розумієш це тільки, коли дитина стає старше і вимагає більше уваги.

View this post on Instagram

A post shared by Lena (@sovest13) on Jan 14, 2019 at 1:51pm PST

З «повзунами» і «недосвідченими ходунами» складніше, для мене це було саме «неприємне» час для подорожей – у малюка своя мета, і з ним ще неможливо домовитися або пояснити. Бачу мету – атакую. У машині далеко їздити вони не люблять, і максимальна тривалість поїздки без скандалу 20-30 хв, ну або сон. Цей період поїздок складно назвати відпусткою – ти раб маленького пана. Ми в цей період відпочивали у форматі «ледачий пляжник», не мучили себе і крихту.

Золотий час для нас настав з 1,5 до 2-х років, коли дитина вже здатна витримати невелику пригоду, ще не качає права, радіє новому досвіду і вже може їздити в машині без танців з бубнами навколо нього. Але потрібно багато іграшок та інструменту для самостійних развлекух.

View this post on Instagram

A post shared by Lena (@sovest13) on Jan 11, 2019 at 2:33am PST

У 2,5 року наша крихта стала отримувати задоволення від поїздок, але сильно розвинувся «нігілізм» і будь-яка дія довго з нею погоджується, пояснюється необхідність відбувається і кінцева мета, лише після цього процес запускається. Мова тут про те, яку футболку одягнути, яку радіостанцію включити і які фрукти вона буде їсти.

View this post on Instagram

A post shared by Lena (@sovest13) on Jan 4, 2019 at 10:47pm PST

Можу сказати, що в останньому подорожі на Гаваях наш дитина витримував 10 годинна подорож на машині, безумовно це був мікс з переїздів і огляду визначних пам’яток, але головне – її не потрібно розважати шляху, ми навіть іграшок не брали. (Вона досі не знає, що планшет можна виносити з будинку, з нашої теорії мультики показуються тільки вдома)

Ірина, @irina_tikhonova15

Хочу надихнути вас на подорож з дітьми! Розповім про свій досвід.

Я вже згадувала, що Асоль за час перебування в цьому світі, тобто за свої рік і 9 місяців, побувала у 8 країнах. 4 з них після народження, жила 2 місяці на яхті в Середземному морі і перелетіла океан.

View this post on Instagram

A post shared by Tikhonova Irina (@irina_tikhonova15) on Jan 16, 2019 at 8:48pm PST

У перший раз ми поїхали кудись далеко, в мій день народження, в її 4,5 місяця, з Пітера, в корельський Приозерськ. Це 3 години шляху, на автобусі. Я була одна. Не скажу, що просто, в основному у мене на руках, і на моїх грудей, але й не так погано. З народження я бачу і відчуваю, що вона читає мої емоції, якщо я нервую (іноді навіть не помічаючи цього), вона теж нервує. Тому, коли вона починає турбуватися, а причин ніби як немає, я звертаю уявний погляд на себе і своє дихання, і малятко разу заспокоюється.

View this post on Instagram

A post shared by Tikhonova Irina (@irina_tikhonova15) on Dec 18, 2018 at 7:20am PST

У 5 місяців поїзд Пітер – Чебоксари, добу. Подорож пройшло чудово, я з чоловіком, чудові попутниці, крихта проспала всю ніч, часом посмоктуючи груди. Але, звичайно, спальні місця в поїзді, це не двомісне ліжко, тому, припадає трохи напружитися, що б вночі не впасти.

Коли Асольке було 7 місяців ми поїхали робити візи в Москву, я і донька. На боковині, у плацкарті. Благо це лише 10 годин, одна ніч. Були галасливі сусіди дітки, з-за них вона часто прокидалася, але, коли ті вгамувалися, ми чудово проспали майже всю ніч, теж посмоктуючи груди.

View this post on Instagram

A post shared by Tikhonova Irina (@irina_tikhonova15) on Nov 30, 2018 at 11:19am PST

Потім назад. Хоча ні, назад ми їхали в купе, в перший раз, моєї і її життя. Нам сподобалося, спали правда на верхній полиці, хоча решта були вільні, але провідниця була не поступлива, а залазити на чужі місця без дозволу, мені ссикотно. За те у верхніх полицях є плюс у вигляді металевого поручня, спираючись на нього важче впасти.

Потім, в Асолькины 8 місяців ми летіли на Майорку, в Іспанію. Але політ фігня порівняно з тим, як ми добиралися до літака. Я і дочка спочатку на машині з двоюрідним братом у сусіднє місто на поїзд. Ніч на верхній полиці в купе, в 5 ранку мене зустрічає таксист на Казанському, допомагає дотягнути речі в машину, ми їдемо в Домодєдово.

View this post on Instagram

A post shared by Tikhonova Irina (@irina_tikhonova15) on Jan 10, 2019 at 12:32pm PST

Я дещо як дотаскиваю речі до стрічки (єдиний раз, коли мені ніхто не допоміг з проходять повз), выгружаю, видихаю. Це був найскладніший етап подорожі. Потім літак, мені допомогли завантажиться – выгрузится з нього, тому що дитина не стояв ще, а в моїй колясці ніхто не може розібратися, і мені доводиться іноді однією рукою тримати дитину, інший розкладати коляску, але це жесть, звичайно хтось тримає дитину. А потім мене зустрів чоловік, і це вже простіше.

View this post on Instagram

A post shared by Tikhonova Irina (@irina_tikhonova15) on Jan 1, 2019 at 6:12am PST

Лайфхак літака: при зльоті та посадці, малюкові потрібно обов’язково смоктати груди, що б вушка не закладало. Ну або що-небудь інше. А ще стюардеси роблять так, що одне місце поруч мамою буде вільно, і там чудово спить малюк, пару годин в дорозі. Потім ми два місяці жили на яхті, яка стояла в бухті, в 500 метрах від берега. І що б дістатися на землю, треба було гребти на човнику. Іноді при сильному вітрі пару раз я починала молитися, тому що було страшнувато. І хоча яхта була невелика, 11 метрів, на ній Асоль навчилася повзати, підніматися на ніжки. І, по-моєму, вона була задоволеним самим пасажиром.

View this post on Instagram

A post shared by Tikhonova Irina (@irina_tikhonova15) on Aug 26, 2018 at 1:07am PDT

І в її 11 місяців ми полетіли в Аргентину, і політ теж пройшов добре, хоча було утомливо і довго. Плюс довга пересадка в Лондоні. Тут вже тільки терпіння нам в допомогу, Асоль хоч і вела себе добре, але все ж виснажливий був переліт.

До чого я все це розповідаю!? До того, що подорожі – це не просто, просто тільки кнопочки на пульті телевізора перемикати (але не факт, як на мене, потрібно маса терпіння, що б знайти щось хороше за ТV). Але це того варто. Бути разом з сім’єю, бачити, як малюк вивчає новий світ, як швидко в новому місці, він розвивається, як йому все цікаво. Взагалі думаю, що для малюка важливо, що поруч була мама, спокійна, щаслива, і бажано з молоком. І тоді дитині добре і спокійно.

View this post on Instagram

A post shared by Tikhonova Irina (@irina_tikhonova15) on Sep 19, 2018 at 1:36am PDT

І взагалі, спільний сон, грудне вигодовування на вимогу, висаджування і щаслива мама = щасливий малюк.

Лілія, @lilo_shorafieva

З чого починається ідеальний переліт з маленькою дитиною?

Мій ідеальний переліт був з Аделиной в Грузії, коли їй було 4,5 місяці. До речі, переліт був нічний. Знаю, що багато хто не любить нічні перельоти. А справа все в віці Аделины, в тому, що в аеропорту Казані найкраща кімната матері та дитини, яку я бачила!

View this post on Instagram

A post shared by Лілія (@lilo_shorafieva) on Jan 16, 2019 at 11:57pm PST

Вхід в кімнату після формального огляду медсестри. Вона навіть не стала будити мою апельсинки, відразу дала довідку.

В кімнату пускають тільки 1 дорослого! Навіть якщо у вас 3 дітей! Сувору Даму на вході марно вмовляти, вона від інструкції не відступить ні на крок. З багажем не можна.

View this post on Instagram

A post shared by Лілія (@lilo_shorafieva) on Dec 27, 2018 at 1:28am PST

Кімната матері і дитини дуже простора, 150 квадратів. Велика кухня-їдальня. Там є: холодильник, кулер з водою, чайник, прилад для підігріву пляшечок, столики і стільчики для годування. У спальні в сукупності ліжечок 10 як для малюків, так і для дітей старшого віку та стільці для дорослих. Загальна кімната з диванами і телевізором. Ігрова: телевізор, дивани, сухий басейн, іграшки на будь-який смак і колір, мольберт. Чистий і просторий санвузол з горщиками! Я подивилася журнал відвідувань кімнати: в середньому одна сім’я за добу!

View this post on Instagram

A post shared by Лілія (@lilo_shorafieva) on Dec 26, 2018 at 9:30am PST

Мабуть, люди не доходять до кімнати матері і дитини. Адже поки ми вдвох з Аделиной воювали в цьому маленькому раї, на першому поверсі в дитячому лабіринті було дітей 30, і ще багато по стільцях дрімали в очікуванні реєстрації в Туреччину.

View this post on Instagram

A post shared by Лілія (@lilo_shorafieva) on Dec 6, 2018 at 11:46pm PST

Загалом поїли, попили, переодяглися, поміняли підгузник, подрімали ми в кімнаті! І пішли на реєстрацію! Аделіна спала і на реєстрацію, і на паспортному контролі, і в літаку.

А ще з маленькими дітьми зазвичай пропускають без черги на паспортний контроль і різні огляди. Але в рідній Рашке не завжди, зате за кордоном завжди, як ВІП туристів всю сім’ю немовляти.

View this post on Instagram

A post shared by Лілія (@lilo_shorafieva) on Oct 28, 2018 at 4:40am PDT

Олеся, @olesia__bo

Чим годувати дитину в Азії?

Найпопулярніше питання, так що сьогодні поділюся своїм досвідом.

Амалії 1,1. Ще до поїздки ми перейшли на загальний стіл. Я практично не солю їжу і не використовую спеції, тому організувати спільне харчування сім’ї будинки для мене не проблема, а ось в Азії, де навіть «no spicy» це спайсі…коротше, це був велике питання. Насправді, якщо Ви ще на гв, то проблем взагалі немає. Якщо вже на прикорму, то теж не все так страшно. Варіантів організувати тут дитячий стіл, загалом-то, всього 2:

  • Забронювати помешкання з власною кухнею і готувати там
  • Вибирати «зрозумілі» для дитини їжу в кафе

View this post on Instagram

A post shared by Олеся 🌿 BALI – МАМА 💚 (@olesia__bo) on Dec 23, 2018 at 9:15pm PST

Що ми взяли з собою?

  • Кілька пляшечок дитячої води
  • Дитячі каші
  • Пюрешки в м’якій упаковці
  • Амалечкино улюблене печиво

У плані харчування Балі вигідно відрізняється від того ж Тайланду: місцева кухня не гостра, а балійскій культ на овочі і organic допомагає сформувати здорове і збалансоване меню. Ми тут вже тиждень. Я поки не готувала жодного разу.

View this post on Instagram

A post shared by Олеся 🌿 BALI – МАМА 💚 (@olesia__bo) on Dec 25, 2018 at 6:47am PST

Що їсть Амалія: каші, рис, місцеві страви з м’ясом і овочами (варені або на грилі), морепродукти на грилі без спецій, супи (гарбузове, курячі…) різні фрукти, смузі… загалом, все те ж саме, що і я: бо порцію ми беремо на двох.

Стілець не змінився. Так що все просто. Особливо, якщо їхати на 7-14 днів стандартного відпустки.

View this post on Instagram

A post shared by Олеся 🌿 BALI – МАМА 💚 (@olesia__bo) on Dec 28, 2018 at 8:08pm PST

Євгенія, @evgeniakowkina

Дитяче харчування в ГОА.⠀Дитячого харчування в ГОА немає, тому ми взяли його з собою. Дитяче харчування можна провозити в будь-яких кількостях і вага вашого багажу воно не враховується. На весь період перебування в ГОА ми взяли їжу з собою. Єва частково на загальному столі, тому ми чергуємо+ плюс зараз багато фруктів і овочів. Взяли з собою блендер і каструльку, хоча каструльку можна було і не брати. Там, де ми живемо, є обладнана необхідним посудом кухня.

View this post on Instagram

A post shared by Женя Кошкіна film photography (@evgeniakowkina) on Jan 11, 2019 at 9:36pm PST

Так само я взяла трохи фруктового пюре, суміш і каші. Єва вночі ще на суміші поки. Але сподіваюся в подорожі її повністю перевести на загальний стіл. З одноразовими пелюшками і памперсами проблем немає.

View this post on Instagram

A post shared by Женя Кошкіна film photography (@evgeniakowkina) on Jan 11, 2019 at 2:50am PST

А ви подорожуєте з маленькими дітьми? Розкажіть свої історії!