«Союзмультфільм» зніме 30 нових серій «Простоквашино»

105

Першу версію історії про Дядька Федора, кота Матроскіна, Кульці і, зрозуміло, почтальоне Печкине, на якій виросло не одне покоління спочатку радянських, а потім російських хлопчиків і дівчаток, зняли у 1978-1984 роках.

82 роки тому в Москві заснована кіностудія “Союзмультфільм”. За час існування студії створено понад півтори тисячі мультфільмів в самих різних жанрах і художніх техніках. Книжки Корнія Чуковського, Едуарда Успенського, Григорія Остера і інших чудових дитячих письменників були екранізовані на цій кіностудії #истрабиблиотекачехова #истракультура #культураРФ #библиотекимо #культмо #библиотечныйребенок #союзмультфільм #детскиекниги

A post shared by Істрінському бібліотека Чехова (@biblioteka_istra) on Jun 10, 2018 at 8:24am PDT

Зараз кіностудія задумала випустити за два роки близько тридцяти серій за шість хвилин кожна. Першу на канал «Союзмультфільму» в ютюбі планують викласти першого квітня, повідомив директор кіностудії Борис Машковцев. Доступна вона буде всім користувачам.

#союзмультфільм #союзмультклуб

A post shared by 🙃ЛениваЯТефтелькА🙃 (@panova2582) on Jun 13, 2018 at 1:28am PDT

Спочатку в секреті тримали ім’я актора, чий голос стане звучати від імені кота Матроскіна, тому що перевершити цю роль у виконанні Олега Табакова, звичайно, дуже складно. Але днями інформацію розсекретили: складне завдання випало Михайлу Єфремову. Кулька заговорить голосом Гаріка Сукачова, Іван Охлобистін додасть колориту Печкину, Юлія Меньшова озвучить маму Дядька Федора. У головного героя голос буде дитячий – юного актора Олексія Онежена.

Автори ремейка запевняють, що суть історії і персонажів не зміниться, просто вони стануть виглядати сучасніше, гаджетами обзаведуться, а Пєчкін, начебто, до велосипеда ще і даму серця роздобуде.

У соцмережах новий проект вже активно обговорюють, багато хто ставиться до ідеї зі скепсисом, мовляв, краще, ніж оригінал, точно не буде. Гуляє у віртуальному просторі і картинка з оновленим Дядьком Федором. Обіцяна стильна стрижка сильно скидається на колишню, хіба тільки височки коротші. А за вузькі джинси з подворотами його вже прозвали хіпстером.

Вечір в хату! Зараз багато обговорюють і засуджують нові серії Простоквашино. Мовляв, Союзмультфільм не торт, скотився, як можна було сплюндрувати, святотатство, те та се. Не знаю. Я Успенського читав. Оригінальні мультфільми (навіть той, криво намальований психоделічний, самий ранній, де ще Тр-тр Митя був) бачив. Є що і з чим порівняти. Ну, і чого поганого? Охлобистін озвучує Пєчкіна? І що? Я ніби і не фанат його (я не дивився Інтернів та інші серіали такі-я існую!), але голос його, як на мене, сюди вдало вписався. Антон, син Олега, Тютюну теж молодець. Юлія Меньшова-цілком мама Дяді Федора. Сукачов як Кулька-норм. Все норм. Малювання-ну, піде, час зараз інший. А ви хотіли ту ж анімацію, стиль, антураж, у відриві від часу, точно радянських скопіювати з усіма архаїзмами і колгоспом тих років? От-туди ж і обурення, мовляв, фигле стільки жартів про інтернет, а ДФ хіпстером зробили! Я читав в свій час книги від самого автора персонажів і сценарію колишніх, “канонічних” мультфільмів. В кінці 90-их до мене на руки потрапили “Улюблена дівчинка дяді Федора”, “Нові порядки в Простоквашино” і “Дядько Федір йде в школу, чи Ненсі з інтернету”. Раз вже сам Успенський писав сюжети про своїх героїв в новому часі, то і чого такого? Чому і мультик в такому ключі не зробити, щоб актуально і весело? Правда, шкода, що самого Едуарда Миколайовича сюди не підключили, ще й до суду дійшло. Здоров’я йому. Але може, зараз зросте попит на його книги, включаючи більш пізні? (продовження див. у коментарях👇)

A post shared by @ the_ode_ric on Jun 21, 2018 at 11:34am PDT

Затьмарює всю цю затію тільки скандал з автором «Простоквашино» Едуардом Успенським. Письменник завжди ревно ставився до свого авторського права, от і в кінці минулого року опублікував відкритий лист президенту Володимиру Путіну, де розповів, що нові серії знімають без його згоди, хоча сам він не відмовляється від співпраці.

Керівництво кіностудії не приховує, що врегулювати питання донині не вдалося, на гонорар в п’ять мільйонів рублів автор не погоджується.

Фото: Instagram