Порада від Людмили Петрановской: з якого віку дітей можна залишати самих

280

Більшість мам знаходяться поруч зі своїми дітьми практично щохвилини. Але іноді виникає ситуація, коли потрібно або раніше вийти на роботу або просто відлучитися на кілька годин.

© Instagram @yasha_stav

Читайте також:Мама в декреті: 10 затребуваних варіантів підробки

В такі дні або години, проведені в розлуці з дитиною, багато мам відчувають докори сумління, особливо якщо малюк знаходиться на грудному вигодовуванні. Адже тоді дитина отримує пляшечку з материнським молоком — а самої мами немає поруч.

© Instagram @olayboss

Відомий психолог Людмила Петрановська, до думки якої прислухаються багато мами, присвятила один з постів в своєму блозі саме цьому питанню. З якого ж віку дітей можна або, навпаки, не можна залишати самих?

Найбільш уразливі — це немовлята (з ними розлучатися взагалі не рекомендується) і малюки до трьох років. Так що відпустка без дітей краще відкласти до того моменту, коли вони хоч трохи підростуть.

Дошкільнята розлуку з батьками переносять трохи легше, але і їм знадобиться допомога дорослих. Залишити їх без мами з татом можна ненадовго і тільки під наглядом люблячих бабусь і дідусів. Ну або інших близьких родичів.

П’ятирічний дитина вже може побути з бабусею тиждень, поки батьки поїхали, але треба думати, як йому в цьому допомогти. По-перше, потрібно правильно попрощатися, а не піти, поки він спить. Потім, треба залишити йому якісь речі, іграшки, які допоможуть йому пережити це. Розмови по телефону і по скайпу старшим дітям можуть допомогти пережити розлуку. А ось молодших хлопців це може дезорієнтувати — голос є, а батька немає. Краще тоді наговорити малюкові казку на ніч, і на початку обов’язково сказати, щось в дусі «Я зараз далеко, але ось тобі казка на ніч. А ще я скоро приїду і скажу тобі ще одну», — радить експерт.

© Instagram @detki_na_raduge

Читайте також:Порада дня: говоріть з дитиною перед сном про важливі речі

Багато мам, яким доводилося залишати дітей на кілька годин одних під наглядом тата чи бабусі, поділилися своїм способом «бути поруч» з малюком навіть на відстані. Щоб малюк відчував поруч знайомий запах, вони складали біля дитячого ліжечка свій одяг. Завдяки цьому, малюк не висловлював занепокоєння, так як було відчуття присутності мами поруч.

© Instagram @vdoh__novenje

А ви з якого віку почали залишати дитину з рідними? Які засоби використовуєте, щоб дитина не нудьгував по вас?