Діти не завжди прибирають іграшки після гри. Мами і тата нагадують їм про це, засмучуються, коли малюки і діти старшого віку забувають про свою обіцянку. І потім, як це часто буває, самі наводять порядок в дитячій.
© Instagram @rina_sibirkina
Читайте також:Порада дня: не поспішайте поправляти дитину і робити за нього роботу
Спробуйте застосувати казкотерапію. Психологи впевнені – це дієвий спосіб, який допоможе дитині побачити ситуацію під зрозумілих йому кутом. Казка для казкотерапії для дітей дошкільного віку, які не прибирають іграшки після гри, повинна бути приблизно такою:
В сусідньому дворі живе Артем. Він добрий і привітний хлопчик, щодня ходить в дитячий сад. Любить їсти льодяники, гойдатися на гойдалці, з’їжджати з гірок, їздити на самокаті, велосипеді і ще багато чого цікавого. Одним словом, все, що любиш робити й ти.
© Instagram @elena.dynda
Сталося так, що Артем захворів і залишився з татом вдома. Дуже кашляв, у нього була висока температура. За кілька днів, приймаючи ліки, хлопець майже одужав. Папа залишався з синочком весь час, тому що працював вдома за комп’ютером. Мамі доводилося щодня ходити на роботу.
Вдома у нього було багато різних іграшок, в трьох мішках. Коли наставав час грати або навідувалися друзі, Артем діставав з мішків іграшки і грав. Але після гри потрібно було все складати на місця. Так вчили хлопчика мама і тато. І Артемчику не завжди хотілося складати іграшки — мабуть, так само, як і тобі… В останній день своєї хвороби Артем з самого ранку грав іграшками. Перш ніж йти на роботу і залишити вдома сина з татом, мама нагадала йому не забути перед обіднім сном заховати іграшки в мішки. Син пообіцяв виконати прохання. Але коли настав обід, тато був дуже зайнятий роботою, тому Артем поїв сам і, забувши про обіцянку, ліг спати, а іграшки залишилися лежати розкиданими по підлозі.
© Instagram @slonikivdomike
Прокинувшись, хлопчик побіг до іграшок. І як же він здивувався, як розчарувався, коли не знайшов жодної. Артем навіть почав плакати. Побіг до батька і розповів, що сталося. Тато заспокоїв сина, запропонував подумати над цим. Вони довго думали, розмовляли і прийшли до висновку: іграшки пішли від Артема, адже той не виконав своєї обіцянки.
Треба повернути іграшки! Але як це зробити? Папа запропонував в Інтернеті знайти сайт «Втрачені речі» і переглянути перелік, щоб відшукати іграшки. Так і зробили. Знайшли іграшки, які втекли від хлопчика. Артем одночасно зрадів, що іграшки знайшлися, і засумував з-за того, що не дотримав свого слова… Виникло питання: «Як же їх тепер повернути додому?»
© Instagram @loving.parents
Читайте також:Ідеї для натхнення: як з коробки зробити дитячу іграшку
«Давай напишемо листа “Втраченим речей”! У ньому треба вибачитися перед іграшками і пообіцяти виконувати свої обіцянки, — запропонував тато. — Ти готовий?» — «Так!» — відповів Артем. У той же день тато з сином відправили електронний лист. І вже ввечері пролунав дзвінок у двері. Коли тато відкрив, то вони побачили, що на порозі лежали всі іграшки. Як зрадів Артем! З тих пір Артем без нагадування збирав іграшки на місце і пам’ятав, що обіцянки треба дотримувати.
© Instagram @davelena
А ваша дитина вміє прибирати за собою іграшки після гри?
Фото на анонс: Instagram @_splushka