Порада дня: правильно вказуйте дітям на помилки

95

Вказувати дитині на помилки або не вказувати? Ця непроста тема актуальна для всіх мам, особливо перфекціоністок. Їм хочеться, щоб дитина був ідеальним і не допускав помилок. Однак сімейний психолог Людмила Петрановська впевнена в тому, що «не потрібно давати дитині зрозуміти: помилка — це погано. Навпаки, якщо дитина не робить помилок, він не вчиться, не розвивається. І вселяти дітям, що не можна допускати помилки, не варто».

Читайте також:Як допомогти дитині підтягти навчання

Відомий психолог радить батькам берегти свої емоції і нерви малюка, адже якщо вказувати дитині на помилки, він буде постійно жити в стресі. А щоб допомогти йому справитися з помилками, треба їх не виділяти, не випинати, а допомагати в пошуку правильного рішення. І робити це ненав’язливо.

© Instagram @cat_pavsikaky

Помітивши помилку у своєї дитини, не вказуйте на неї, критикуючи. Запропонуйте дитині знайти її самостійно. Таким чином, проводячи роботу над помилками, дитина стане уважніше ставитися до своїх навчальним завданням.

Читайте також:Порада дня: ведіть з примхливим дитиною «Переговори навпаки»

Акцентуйте увагу на успіхах дошкільника або школяра, покажіть, що ви пишаєтеся його вміннями. Але в той же час просіть проявляти уважність та старанність. Похвала здатна стати відмінним стимулом до роботи. І маленький чоловічок, який до цього міг неуважно виконувати уроки, замислиться: його похвалили, а значить, він не може дозволити собі надалі помилятися.

© Instagram @fotograf_zarrino4ka_kurbonova

А як ви виконуєте з дітьми навчальні заняття? Як реагуєте на помилки?

Фото на анонс: Instagram @nadezhda.atlanova