Як приготувати гарбузовий сік. Кращі рецепти соку з гарбуза в домашніх умовах

289

Овочеві соки – популярний вид напоїв, який можна знайти на прилавках магазинів або приготувати самостійно в домашніх умовах. Ця популярність обумовлена не тільки смаковими якостями, але і користю, пов’язаної з високим вмістом вітамінів і мікроелементів.

Зміст:

  • Корисні властивості соку з гарбуза
  • Приготування гарбузового соку
  • Попередня підготовка продуктів
  • Кращі рецепти соку з гарбуза
  • Рецепт 1: Сік з гарбуза з журавлиною
  • Рецепт 2: Сік з гарбуза з лимоном (на зиму)
  • Рецепт 3: Сік з гарбуза з апельсином (на зиму)
  • Рецепт 4: Сік з гарбуза на зиму з яблуками
  • Рецепт 5: Сік з гарбуза на зиму з морквою і курагою
  • Сік з гарбуза – протипоказання
  • Зазвичай вважається, що свіжі овочі корисніші варених або консервованих, однак овочеві соки не поступаються свіжим продуктам по своєму набору вітамінів. Соки з овочів підтримують імунітет, допомагаючи уникнути різних захворювань і осінньо-весняних застуд. Серед овочевих соків гарбузовий сік є одним з кращих за вмістом потрібних для нас речовин.

    Корисні властивості соку з гарбуза

    За даними археологів, батьківщиною звичної для нас гарбуза є Мексика, де її вирощували ще задовго до нашої ери. В Європу ж це рослина іспанцями було завезено лише в XVI столітті, після чого воно почало поширюватися по континенту. Соковиту м’якоть гарбуза з задоволенням вживали в їжу і додавали в різні страви, а сік і насіння вважалися лікарськими засобами. Люди добре знали про дивовижні властивості цієї рослини. До цих пір, в сучасному світі, гарбуз заслужено є одним з кращих домашніх лікарів.

    Гарбузовий сік – хороший напій для підтримки імунітету. У ньому міститься безліч корисних речовин, які відіграють важливу роль у боротьбі з хворобами. Менш ніж півлітра свіжого гарбузового соку допоможе збагатити організм добовою нормою фосфору, калію, магнію та вітамінів A, B, C і E. У переліку лікувальних властивостей гарбуза окрему позицію займає міститься вітамін K в її м’якоті. Цей вітамін зустрічається досить рідко, а він відповідає за нормалізацію згортання крові.

    Також серед властивостей цього корисного напою варто відзначити високий вміст клітковини і пектину, сприятливо впливають на шлунково-кишковий тракт. Загальновідомо, що в кишечнику харчові волокна не всмоктуються, а очищають його стінки від накопичених шлаків і продуктів розпаду, які потім виводяться з організму.

    Приготування гарбузового соку

    Щоб приготувати свіжовичавлений гарбузовий сік, не потрібно володіти надприродною силою або прекрасними кулінарними навичками – все досить просто. Якщо у вас вдома є соковижималка – легке у використанні пристрій, що значно заощаджує час і полегшує роботу, отримати бажаний напій не складе ніякої праці. Якщо ж немає соковижималки, то можна натерти м’якоть гарбуза на тертці, потім загорнути в складену в кілька шарів чисту марлю і віджати.

    Гарбузовий сік свіжовичавлений солодкуватий на смак, але в ньому відчуваються специфічні нотки, тому не всім він сподобається. Якщо ви з числа таких людей, то можна розбавити сік гарбуза якими-небудь іншими соками, наприклад, фруктовими, овочевими або ягідними.

    Гарбузовий сік можна поліпшити буквально декількома краплями лимонного соку, добре поєднується він і з морквяним соком. Якщо вам не вистачає природної солодощі, завжди можна додати трохи цукру. Смак при цьому стає більш насиченим, приємним і м’яким. Сік з гарбуза також можна консервувати на зиму, якщо немає можливості зберігати гарбуз свіжої тривалий термін.

    Попередня підготовка продуктів

    Перед тим як приготувати гарбузовий сік необхідно ретельно відібрати продукти. Для приготування солодкого, насиченого гарбузового соку потрібно відібрати свіжі молоді плоди з яскравою оранжевою м’якоттю, вагою приблизно до 5-7 кг свіжої, не перезрілої гарбузі більш високий вміст натуральної фруктози і каротину.

    Для приготування соку необхідно очистити плід від шкірки і насіння, м’якоть нарізати шматочками. Очистивши і нарізавши гарбуз, з допомогою марлі або соковижималки отримуємо сік. Якщо під час приготування будуть додаватися інші фрукти або овочі, то їх теж потрібно попередньо очистити, після чого віджимати сік.

    Свіжовичавлений сік не рекомендується зберігати тривалий час, краще вживати відразу після приготування. Але при цьому гарбузовий сік годиться і для заготівлі на зиму. Далі ми підготували кращі рецепти соку з гарбуза в домашніх умовах.

    Кращі рецепти соку з гарбуза

    Рецепт 1: Сік з гарбуза з журавлиною

    Поєднання журавлини, меду і гарбуза відомо своїм дивовижним смаком. Журавлина містить високу кількість вітамінів і мінеральних речовин. Також можна використовувати інші ягідні, фруктові або овочеві соки.

    Інгредієнти

    • 2 кг журавлини;
    • 2 кг гарбуза;
    • за смаком мед або цукор.

    Спосіб приготування

    Очищаємо і нарізаємо дрібними шматочками гарбуз, вичавлюємо сік у соковижималці. Якщо соковижималки під рукою не виявилося, то можна гарбуза натерти на тертці і віджати сік за допомогою марлі. Журавлину моєму і таким же способом вичавлюємо з нього сік. Змішуємо гарбузовий і журавлинний сік, додаємо мед або цукор за смаком. Вичавлювати сік бажано безпосередньо перед вживанням.

    Рецепт 2: Сік з гарбуза з лимоном (на зиму)

    Цей рецепт не забере багато часу і сил, зате в результаті ви отримаєте смачний і корисний сік з гарбуза на зиму. Цей напій буде під рукою в зимові холоди і зможе забезпечити сім’ю всіма речовинами, необхідними організму в нелегкий період повсюдного поширення застуд і грипу. Такий сік може тривалий час зберігатися в стерилізованих банках, а після відкриття банки довго не псується в холодильнику.

    Інгредієнти

    • 1 кг гарбуза (м’якоті);
    • 250 г цукру;
    • 2 л води;
    • 1 лимон.

    Спосіб приготування

    Нагріваємо Воду на слабкому вогні і повільно додаємо цукор, доводимо до кипіння. Натираємо гарбузову м’якоть на тертці і заливаємо киплячим цукровим сиропом. Змішуємо, тримаємо на слабкому вогні близько п’ятнадцяти хвилин. Після цього знімаємо каструлю з вогню і даємо вмісту охолодитися.

    Далі подрібнюємо гарбуз з допомогою блендера або протерши через сито. У каструлю видавлюємо лимонний сік, перемішуємо. Одержаний сік потрібно довести до кипіння і, помішуючи, уварюють протягом десяти хвилин. Після цього сік розливається в стерилізовані банки і закочується.

    При приготуванні соку з гарбуза і лимона варто використовувати правильний посуд: найкраще емальований, без сколів. Кислі страви не рекомендується готувати в алюмінієвому посуді з-за впливу кислого середовища (тим більше під впливом високої температури) на метал. В такому випадку утворюються отруйні сполуки, які разом з їжею надходять в організм.

    Рецепт 3: Сік з гарбуза з апельсином (на зиму)

    Як приготувати гарбузовий сік з апельсином? Рецепт гарбузового соку з апельсинами не сильно відрізняється від попереднього рецепта. Ми збільшимо кількість цитрусових в три рази і додамо дві-три чайні ложки лимонної кислоти (10-15 м).

    Інгредієнти

    • одна середня гарбуз;
    • 200 г цукру;
    • 10-15 г лимонної кислоти;
    • три апельсина;
    • вода.

    Спосіб приготування

    Нарізаємо гарбуз шматочками і заливаємо водою. Вода повинна доходити до самих верхніх шматочків. Ставимо на вогонь і доводимо до кипіння, після чого варимо не більше 5 хвилин. Даємо вмісту охолонути, далі з допомогою сита протираємо гарбуз. Повертаємо одержаний продукт в каструлю, додаємо лимонну кислоту і цукор. За допомогою соковижималки або вручну вичавлюємо сік з апельсинів і змішуємо його з гарбузовим. Повертаємо масу на вогонь і доводимо до кипіння, після чого відразу ж вимикаємо і розливаємо по банках.

    Рецепт 4: Сік з гарбуза на зиму з яблуками

    При виборі яблук для соку варто звернути увагу на зелені сорти, які вважаються більш корисними. Якщо ж вам не вдалося знайти саме зелені – можна вибрати будь-які, але намагайтеся не брати перестиглі плоди.

    Інгредієнти

    • 1 кг гарбуза
    • 250 г цукру
    • 1 кг яблук
    • цедра одного лимона.

    Спосіб приготування

    Гарбуз очищаємо яблука від шкірки, вичавлюємо сік у соковижималці окремо. Змішуємо яблучний і гарбузовий сік в каструлі, додаємо цукор і лимонну цедру, попередньо натертий на дрібній тертці. Не доводячи сік до кипіння, витримуємо його на вогні не більше п’яти хвилин. Після цього залишаємо гарбузово-яблучний сік на вимкненій плиті ще на кілька хвилин, але не даємо сильно охолонути – розливаємо по банках ще гарячим.

    Рецепт 5: Сік з гарбуза на зиму з морквою і курагою

    Як приготувати гарбузовий сік з морквою і курагою? Іноді до гарбузовому соку корисно додати інші багаті вітамінами овочі або фрукти. Це покращує смак і надає напою додаткову користь. Пропонуємо вам ще один рецепт гарбузового соку, збагаченого бета-каротином і мікроелементами за рахунок додавання моркви і кураги.

    Інгредієнти

    • 3 кг гарбуза;
    • чотири середні морквини;
    • 500 г кураги;
    • 1,2 кг цукру;
    • 3 л води;
    • 15 г лимонної кислоти.

    Спосіб приготування

    Очищаємо гарбуз і моркву, разом з курагою нарізаємо шматочками. Кладемо все в каструлю, заливаємо водою і ставимо на вогонь. Доводимо до кипіння і варимо приблизно години дві. Зварену суміш віджимаємо і охолоджуємо до кімнатної температури. Злитий відвар не викидаємо, він нам знадобиться.

    У блендері збиваємо зварені шматочки кураги, гарбуза та моркви, після чого змішати отримане пюре з один склянкою відвару. Заливаємо в чисту каструлю, додаємо лимонну кислоту і цукор. Доводимо до кипіння і варимо, поки цукор повністю не розчиниться.

    Сік з гарбуза – протипоказання

    Гарбузовий сік не рекомендується вживати людям зі зниженою кислотністю шлунка і синдромом роздратованого кишечника. Гарбуз і будь-які гарбузове продукти повинні бути повністю виключені з раціону людей, які страждають сильним розладом в роботі ШЛУНКОВО-кишкового тракту, а також при діареї. Досить рідко, але все ж зустрічаються люди, у яких виявляється алергічна реакція на каротин. Також у деяких людей може бути індивідуальна непереносимість інших речовин, що містяться в гарбузі.