Як зустріти новий рік і не отримати нервовий зрив

37

Завдяки зусиллям рекламників і маркетологів, передноворічна істерія тепер починається в листопаді. Ялинки вже тижнів зо два як красуються у всіх вітринах і нагнітають обстановку, прозоро натякаючи, що пора братися за святкові клопоти.

Невідомо, що впливає на нас більш руйнівний вплив — наші завищені очікування з приводу того, яким повинен бути ідеальний свято (часом ми умудряємося поставити їх дуже високо, мало не на верхівку ялинки), перспектива зустрічатися з не самими приємними людьми («треба б покликати свекруха») або ж гора обов’язків, які ми добровільно звалює на свої тендітні плечі.

“щеплення” від розчарувань

  1. Для початку давайте розберемося з вашими власними уявленнями про те, як потрібно зустрічати свято. Запишіть всі свої думки з цього приводу на аркуш паперу стовпчиком. Відзначте в цьому списку всі твердження, які ви колись отримали «у спадок» від батьків. Подумки подякуйте їм за те, що вони про вас подбали, а потім внесіть свої корективи в ці правила. Залиште тільки ті, що вам подобалися з самого початку, і користуйтеся ними. Традиції-це добре, якщо тільки вони не приносять з собою психологічний дискомфорт.

  2. Задовго до нового року (можна відразу після прочитання цієї статті) поговоріть з людьми, в компанії яких ви збираєтеся його зустрічати. Обговоріть все, аж до деталей — хто купить ялинку і шампанське, спече торт, зробить салат, наведе порядок в будинку, начистить столове срібло і накрохмалить серветки. Навіть якщо ваша мирна бесіда переросте в жарку дискусію, нічого страшного — краще зараз, ніж потім, коли до бою курантів залишиться кілька годин.

  3. Якщо ніхто з домашніх не виявив бажання вам допомагати, не варто в гордій самоті тягнути на собі все — скоротіть кулінарну програму (а то і прибирання — при свічках навряд чи хтось розгледить пил у вас під ліжком) до мінімуму, якщо тільки ви самі не отримуєте задоволення від готування і наведення порядку.

  4. В обов’язковому порядку продумайте програму розваг-чим саме ви будете займатися. Дозвільне сидіння за столом з переглядом телепередач — вірний шлях до невдоволення один одним.

  5. Замість того, щоб квапити події «ну, коли ж», «скоріше б», отримуйте задоволення від передчуття свята і того, що ви робите. Зрештою, наступного разу трапиться навряд чи раніше, ніж через рік, так що знаходите в кожному дні приємні моменти (їх можна навіть записувати) і концентруйте свою увагу саме на них.

  6. Сміливо будуйте плани на наступний рік, не зупиняючись на 31 грудня, щоб не вийшло так, що ваш біг в колесі, прикрашеному мішурою, припинився і ви раптом зрозуміли, що в душі у вас — порожнеча. Але якщо вона все-таки утворилася, не здумайте заповнювати її стравами, інакше потім будете переживати ще й через те, що набрали вагу за свята.

  7. Якщо ви змушені спілкуватися з людьми, які так і норовлять вас покритикувати, не мовчіть! погоджуйтеся з ними — це бентежить (тільки не забудьте посилити думку буркотливого співрозмовника): «так, так і є, я — погана господиня, і мати теж нікчемна, а співробітник — взагалі ніякої». Можна піти іншим шляхом-навмисно не помічати “подвійного дна” і відповідати на конкретне (явне) питання. Наприклад, почувши сказане з глузуванням ” де ж ти взяла таке плаття?”, має сенс докладно (дуже занудно!), не змінюючи інтонації, в найдрібніших деталях викласти історію появи цієї речі в гардеробі.

  8. Незважаючи на те, що святкова атмосфера шепоче: «пора підбивати підсумки нинішнього і обговорювати перспективи майбутнього року», не піддавайтеся! не заводьте за столом ніяких серйозних розмов, щоб ненароком не зіпсувати торжество.

«чарівні ” поради

  • В цьому році нарядите сосну, а не ялинку, нехай вона навіть буде не така пухнаста. Наші віртуальні друзі-британські вчені з’ясували, що аромат соснових голок надає заспокійливу дію (може бути, у них просто не було під рукою ялинки?).

  • Свідомо відмовтеся від насиченого яскраво-червоного кольору, коли будете декорувати своє житло до торжества, від надлишку червоного в інтер’єрі може піднятися тиск і початися тахікардія. Спробуйте замінити його на помаранчевий, який на підсвідомому рівні асоціюється з теплотою, захищеністю і радістю.

  • Не захоплюйтеся спиртним-один келих вина діє розслабляюче, після другого дратівливість починає рости.

  • Нехай ваше свято пахне ваніллю, цей аромат умиротворяє (а заодно і знімає тягу до солодкого і пробуджує чуттєвість).

  • Частіше включайте улюблену музику і співайте самі — перше допомагає мозку виробляти гормони задоволення, а друге — підняти самооцінку.

  • Не нехтуйте б’юті-процедурами для власного задоволення.

І найголовніше правило-не чекайте від свята занадто багато, якщо тільки ви не живете в місті санкт-петербурзі на 3 вулиці будівельників.

Підказки: що за чим, якщо ви зустрічаєте новий рік вдома

на тижні з 13.12 по 19.12

  1. Пора сформувати святкове меню, скласти список покупок, купити те, що за визначенням не може зіпсуватися. Якщо ваші домашні тварини їдять сухий корм, варто поповнити і його запаси заздалегідь.

  2. Перевірити, як поживає ваша парадна скатертина, посуд, келихи, столове срібло і серветки. При необхідності — освіжити.

  3. Замовити візит діда мороза і записатися в перукарню, на манікюр і педикюр.

  4. Поповнити запаси пакувального паперу і вітальних листівок.

  5. Переконатися в тому, що в пам’яті фотоапарата і/або відеокамери досить вільного місця, купити запасні батарейки.

  6. Підписати і відправити паперові листівки.

  7. Купити подарунки, якщо ви цього досі не зробили.

  8. Дістати з антресолей коробку з іграшками-чи потрібно докупити нові? чи світяться гірлянди?

  9. Поповнити стратегічний запас свічок (звичайних або китайських ліхтариків), якщо ви плануєте використовувати їх при декоруванні будинку.

  10. Заглянути в домашню аптечку, а потім в аптеку — запастися ліками, які «раптом» можуть знадобитися — таблетки від головного болю, таблетки від головного болю 1 січня, засоби для детокса, корвалол, валідол, пантенол).

на тижні з 20.12 по 26.12

  1. Провести “генеральну репетицію” на кухні, якщо ви плануєте приготувати до святкового столу блюдо, яке ще жодного разу не готували.

  2. Зробити прибирання.

  3. Ще раз нагадати всім учасникам торжества про їх зони відповідальності.

  4. Купити і народити ялинку.

  5. Здійснити похід в магазин за свіжими продуктами.

  6. Красиво загорнути подарунки.