Підготовка до пологів: що важливо знати

176

Для будь-якої жінки народження дитини – серйозне фізичне і психологічне випробування. Успішність і благополуччя результату вагітності багато в чому залежить від обізнаності щодо майбутньої мами того, що її чекає, і від рівня підготовки до пологів. Ми розповімо, як зустріти цей процес у всеозброєнні.

Зміст:

  • Психологічна
  • Фізична
  • Харчування
  • Партнерські пологи
  • Збираємося в пологовий будинок: список необхідних речей
  • Коли викликати швидку
  • Психологічна

    Процес народження малюка дуже складне і болюче для будь-якої мами. Але він переноситься набагато легше, якщо жінка до нього морально підготовлена і знає, чого очікувати. Хворобливі відчуття носять переймоподібний характер, вони нагадують перший день менструації, тільки в кілька разів сильніше. Родова біль дивовижна тим, що дуже швидко забувається. У перші дні про неї можуть нагадувати тільки післяпологові скорочення матки під час прикладання дитини до грудей.

    Передпологові страхи, панічний стан, хвилювання свідчать про низьку психологічної підготовки до пологів. З-за цього жінка у процесі пологів може втратити контроль над подіями. Щоб від них позбутися, необхідно усвідомити, що якою б не була біль, її потрібно просто перечекати і постаратися максимально розслабитися.

    Попередньо можна відвідати пологовий будинок і знайти лікаря, який прийматиме пологи. Ця послуга буде коштувати додаткових витрат, але зате жінка забезпечить собі спокій і в будь-який час зможе подзвонити і проконсультуватися, якщо щось турбує.

    Дуже важливо позитивне мислення. Його фундаментом повинна стати думка про швидкої зустрічі з малюком, це допоможе дивитися на пологи оптимістично.

    Краще уникати спілкування з людьми, які мали несприятливий досвід в пологах. У процесі пологів потрібно дотримувати всі рекомендації лікарів, щоб не нашкодити дитині і собі. Акушери підкажуть жінці, коли необхідно тужитися, а коли краще трохи відпочити.

    Якщо жінка все ж дуже боїться болю, то в процесі сутичок можна попросити знеболювання (на розкритті 4-6 пальців, пізніше не можна з-за високого ризику зупинки пологової діяльності). Наприклад, епідуральну анестезію (послуга платна). Вона широко застосовується як при пологах, так і при кесаревому розтині. Але перш ніж це зробити, важливо об’єктивно оцінити що відбувається. Знеболювання здатне уповільнити родову діяльність, т. к. жінка не відчуває потуг і не може виштовхнути дитину, в результаті процес народження малюка затягується ще на кілька годин.

    Фізична

    Щоб виносити і народити малюка, майбутній мамі потрібно чимало сил. Чим більше тіло жінки буде підготовлено до процесу пологів, тим легше він пройде. Фізичними вправами потрібно займатися протягом всієї вагітності, тоді м’язи будуть підтягнутими і міцними, а шкіра еластичною і пружною.

    Процес пологів на стадії потуг супроводжується сильним напругою черевних м’язів, щоб виштовхнути дитину. Тому їх стан безпосередньо впливає на швидкість розродження. До того ж міцна м’язова маса дозволяє зберегти красу тіла (профілактика розтяжок, післяпологового обвисання шкіри) і запобігти ускладнення зі здоров’ям (наприклад, грижі).

    Список вправ для черевних м’язів:

  • Ляжте на спину. Підніміть голову, торкніться підборіддям грудей. Затримайтеся в положенні на 3 секунди. Розслабтеся і повторіть 5 разів.
  • Ляжте на бік. Зробіть упор верхньої частини тіла на лікоть. Підніміть сідниці на кілька сантиметрів. Повторіть 10 разів на кожній стороні.
  • Створювати навантаження на черевну порожнину заборонено при високому АТ, відшарування плаценти, токсикозі, мимовільному аборті в анамнезі та інших патологіях вагітності; не рекомендується на пізніх термінах.

    Слабкість м’язів промежини може привести до їх розриву при пологах. А після народження малюка стати причиною геморою, нетримання сечі. Щоб зміцнити м’язові тканини, рекомендується проводити вправи Кегеля:

  • Напружте м’язи промежини, утримаєте на 10 секунд. Повторіть 10 разів.
  • Напружте і розслабте м’язи, повторіть в швидкому темпі 5 разів.
  • Плавно тужтесь, виштовхуючи піхвові м’язи назовні, через 5 секунд швидко скоротіть. Повторіть 3 рази.
  • Також рекомендується загальнозміцнююча фізичне навантаження, яка допомагає тримати тіло в тонусі і не дає м’язам ослабнути, наприклад ходьба і регулярні прогулянки на свіжому повітрі, ранкова зарядка та ін.

    Харчування

    Зайва вага може несприятливо відбитися на пологах. Тому думка про те, що вагітна жінка повинна їсти за двох, в корені неправильне: калорійність добового раціону майбутньої мами відрізняється всього на кілька сотень ккал від звичайного раціону людини.

    Але надмірна заклопотаність своєю вагою і дотримання строгих дієт також не піде на користь, оскільки малюк не буде отримувати достатньо поживних речовин для нормального розвитку.

    Харчування повинно бути збалансованим, різноманітною і містити продукти з всіх харчових груп. Рекомендуються свіжі овочі і фрукти, зелень, нежирні сорти м’яса і риби, молочні продукти, хлібобулочні вироби, крупи, ягоди та ін Краще виключити смаження як вид термічної обробки їжі. Не потрібно переїдати. Це допоможе зберегти фігуру, запобігти дискомфорт у ШЛУНКОВО-кишкового тракту, загострення токсикозу.

    Партнерські пологи

    Щоб жінка змогла отримати підтримку в складний і щасливий момент народження малюка, можна попередньо домовитися про партнерські пологи. У цьому випадку крім медперсоналу при розродженні буде присутній близька людина породіллі, наприклад, батько дитини, мама, подруга.

    Така послуга широко практикується в пологових будинках і часто безкоштовна, якщо в обраному закладі є відповідні умови, а саме окремі пологові палати.

    Під час пологів партнер співпереживає, надає психоемоційну підтримку, практичну допомогу, при необхідності покличе лікаря, подасть води або зробить точковий масаж спини. Все це допомагає жінці відчувати себе спокійно і приймати процес народження малюка як природний.

    Попередньо необхідно подбати про медичне обстеження партнера та надати:

    • результати флюорографії, аналізів на ВІЛ, гепатити В, С;
    • довідку від терапевта про стан здоров’я.

    Всі ці документи віддати разом з обмінною картою при надходженні в пологовий будинок.

    Читайте також:Чоловік на пологах: 15 вражаючих фотографій

    Збираємося в пологовий будинок: список необхідних речей

    Що знадобиться в пологовому будинку жінці:

    • документи (обмінна карта, паспорт, поліс ОМС або ДМС та родовий сертифікат (для громадян РФ), контракт (якщо був попередньо укладений), паспорт і результати медобстеження партнера (при партнерських пологах));
    • комплект одягу для пологів (продається в аптеці) або ночнушка для пологів (можна домашню), зручний одяг для післяпологової палати (піжама, ночнушка, халат, одяг на виписку;
    • капці, капці для партнера (при спільних пологах);
    • нижня білизна;
    • прокладки;
    • одноразові пелюшки (якщо в пологовому будинку не надають);
    • гігієнічні і косметичні засоби (туалетний папір, рідке мило, зубна паста і щітка, дезодорант, тощо);
    • гумка для волосся, гребінець;
    • паперові рушники;
    • звичайний рушник;
    • мобільний телефон і зарядний пристрій;
    • вода і їжа на перший час;
    • посуд (чашка, ложка, тарілка);
    • кип’ятильник.

    Що знадобиться для малюка:

    • пелюшки (4-6 шт.);
    • одяг для малюка (боді, костюми, шапочки, шкарпетки, антицарапки);
    • дитяча уходовая косметика (ватяні диски, мило, присипка, крем, масло тощо);
    • вологі серветки;
    • рушник;
    • підгузки;
    • пустушка;
    • одяг на виписку, конверт.

    Читайте також:Перейми під час пологів: як зрозуміти, що вони почалися

    Коли викликати швидку

    Причин зателефонувати у швидку допомогу багато. Є ситуації, коли вичікувальна тактика недоречна і потрібна негайна госпіталізація.

    Кровотечі. Цей симптом один з неблагопритяных, оскільки може свідчити про відшарування або передлежанні плаценти, мимовільному викидні, порушення цілісності плодових оболонок, судин пуповини та ін. Від швидкості надання першої допомоги залежить подальший результат вагітності. Наскільки серйозна ситуація, може оцінити тільки лікар, тому необхідно негайно зателефонувати у швидку.

    Підтікання або відходження навколоплідних вод. Підтікання помітити не так вже й просто: цей процес безболісний, води прозорі, без запаху, тому їх легко можна переплутати з виділеннями з піхви. Слід насторожитися, якщо обсяг виділень збільшується при нахилах, різких поворотах та інших рухах, які створюють тиск на живіт, – це може говорити про підтікання. Якщо їх кількість незначна і жінка не може достовірно визначити, води це або виділення, можна придбати в аптеці тест на підтікання ІВ. У цьому випадку жінка отримає достовірну відповідь. Раніше відходження ІВ може призвести до гіпоксії плоду, інфікування та ін., тому при найменших підозрах на цей стан треба викликати бригаду швидкої.

    Біль. Якщо вагітна відчуває переймоподібний біль внизу живота, яка повільно наростає і стихає, то з великою часткою ймовірності це перейми. Щоб дізнатися, тренувальні вони або справжні, слід визначити, з яким проміжком часу вони з’являються. Справжні мають діапазон від 20 до 2 хвилин. Якщо перейми з’являються з однаковою періодичністю (наприклад, через кожні 10 хвилин), поступово збільшується їх інтенсивність і скорочується часовий інтервал, пора дзвонити в швидку.

    Потуги. Іноді родова діяльність обходиться без виснажливих сутичок – як правило, таке зустрічається у жінок з низьким больовим порогом. Це безпосередньо родовий період, який супроводжується рефлекторним скороченням м’язів матки, черевного преса і діафрагми. Виникає непереборне бажання тужитися і виштовхнути дитину. Цей період пологів триває недовго, від 10 до 40 хвилин, тому при появі потуг жінці варто поспішити в пологовий будинок.

    Читайте також:

    • Секрет розкритий: як Кейт Міддлтон схудла після пологів
    • Дочекалася: Луисана Лопилато народила доньку
    • Передчасні пологи: як уникнути загрози

    Фото: Depositphotos