Порада дня: щоб малюк швидше розвивався, частіше перевертайте його на животик

248

«В якому віці почне повзати?», «А коли сам сяде?», «А чому ми ще не ходимо?»… Схожі питання молоді мами часто задають дитячих ортопедів, масажистам і педіатрам. А адже раннє моторний розвиток дитини практично повністю залежить від батьків малюка.

© Instagram @jenniferrotzphotography

Тренування треба починати з самого народження, щоб м’язи дитини не лінувалися», а «працювали». Про це у своєму мікроблозі розповідає Ольга Гайдамака, мама маленької доньки. Її дитина почала повзати в ніжному віці – 4 місяці і один тиждень.

Якщо ваш малюк велику частину часу проводить лежачи на спині, не чекайте ранніх “умелок”. З самого народження дитини потрібно як можна частіше викладати на живіт, на бік, тримати стовпчиком.

Коли дитина починає тягнутися за іграшками, не поспішайте йому допомагати – необхідні різноманітні рухи. Відсуньте іграшку на пару сантиметрів убік.

Часті дотики стимулюють розвиток дитини – як фізичне, так і емоційне. Гладьте малюка по спинці, по ніжок і ручок, обіймайте та цілуйте.

Не форсуйте події. Мій батько (лікар) категорично забороняв присаживать дитини, навіть злегка, поки не сяде сам: ми можемо пошкодити незміцнілий кістковий апарат та суглоби.

Підтримуйте голівку дитини, поки малюк не почне тримати її самостійно.

© Instagram @jessicaalvesfotografia

І постарайтеся рідше заглядати в календар розвитку дитини. Пам’ятайте: кожен малюк індивідуальний. І ваша дитина зовсім не зобов’язаний у віці, наприклад, п’яти місяців робити те, що може хлопчик з мамою якого ви подружилися на дитячому майданчику під час прогулянки. Не нервуйте і не підганяйте свого малюка під середньостатистичні стандарти.

© Instagram @humptydumpty_kidsphotography

А от на що варто витратити час, так це на загальнозміцнюючий масаж дитині, який можна робити і без спеціальних навичок. Тренуйте малюка під час перевдягання і до купання.

А ви часто викладаєте дитину на животик, робите з ним зарядку?