Як доглядати за дитячою шкірою при атопічному дерматиті

429

Існують три «кити» догляду за атопічної шкірою: очищення, зволоження і зняття свербіння. Відповідні процедури виконуються послідовно, з використанням спеціальних засобів.

Перший етап очищення

Купатися можна й потрібно кожен день, у теплій воді (27-30 °С), додаючи в неї спеціальний засіб для ванн. Звичайні піни і гелі, швидше за все, не підійдуть — занадто багато в них добавок, здатних погіршити стан проблемної шкіри. При цьому слід докласти всі зусилля до того, щоб вміст хлору у воді було мінімальним. Оскільки водопровідна вода у нас хлорується практично повсюдно, варто подумати про використання фільтрів. Щоденне купання можна проводити і без спеціальних засобів, як базову зволожуючу процедуру, а з їх додаванням досить купатися 1-2 рази в тиждень.

Пам’ятайте про те, що жорсткі мочалки і рушники не підходять для атопічної шкіри малюка. Завдання витерти дитини насухо взагалі не варто, так як до наступного етапу краще переходити з вологою шкірою. Необхідно дотримати «правило трьох хвилин»: емоленти наноситься на шкіру протягом саме цього часу після купання.

Другий етап зволоження

Спеціально розроблені для цього кошти — эмоленты — випускаються у вигляді кремів, мазей, кремів. Щоб їх застосування давало результат, эмоленты наносять на шкіру кілька разів на день. Як часто залежить від мікроклімату в приміщенні, де знаходиться дитина, від пори року (взимку краще брати більш жирні засоби), від того, чи застосовуються в даний момент інші препарати, призначені лікарем.

На жаль, навіть оброблена зволожуючим засобом атопичная шкіра може продовжувати турбувати дитину, тому є третій важливий етап догляду.

Етап третій. Усунення свербіння

Особливо важливо домогтися гарного результату перед сном, і тоді побажання «спокойной ночи» не буде для вас і вашої дитини порожніми словами. Для цього існують особливі заспокійливі засоби, призначені для роздратованих ділянок шкіри. Якщо ви бачите почервоніння, набряк, сильне лущення — це привід ними скористатися.

Безпечний дім

Ще одна турбота батьків, чия дитина страждає на атопічний дерматит — зробити так, щоб у будинку, де він живе, не було додаткових провокують загострення факторів.

Пил і пиловий кліщ повинні стати вашими злими ворогами. Дослідження підтверджують, що усунення пилового кліща покращує стан хворих атопічним дерматитом.

Необхідно стежити за санітарним станом усіх домашніх приміщень з подвоєною увагою, щоб виключити приєднання вторинних інфекцій шкіри. Пам’ятайте, що атопичная шкіра в цьому відношенні особливо вразлива.

Миючі господарські засоби краще вибирати рідкі (частки порошкових залишаються на поверхнях і в тканинах і можуть викликати роздратування і свербіння навіть у здорової людини, а при атопічному дерматиті — тим більше) і, зрозуміло, гіпоалергенні.

Не виключено, що доведеться протестувати засоби для прибирання різних виробників, щоб підібрати найбільш нейтральні і нешкідливі. Те ж саме можна сказати і про пральних порошках.

Коли в містах починається опалювальний сезон, і без того суха атопичная шкіра піддається чергового випробування. У цей період, який в нашому кліматі триває досить довго, не забувайте додатково зволожувати її. Використовуйте спеціальні пристрої, які нормалізують рівень вологості в приміщенні. Ні в якому разі не кутайте дитини: напевно, ви і самі вже знаєте, що посилене потовиділення і провокує посилений свербіж.

Якщо у вашого малюка проблемна шкіра, то до догляду за нею потрібно ставитися, як до живлення: адже ви не залишите його без їжі тривалий час, так і раціон постараєтеся зробити повноцінним. Ось і шкіра вимагає регулярного догляду і грамотного, а з сучасними засобами ми цілком можемо їй це забезпечити, зробивши тим самим своє життя і життя дитини більш комфортною та радісною. А найголовніше, що правильний догляд підвищує ймовірність того, що до 3-5 років атопічний дерматит залишить вас у спокої, тобто дитина його, просто кажучи, переросте.

Використана література:

1. Федеральні клінічні рекомендації з ведення хворих на атопічний дерматит / Російське суспільство дерматовенерологів і косметологів. Москва, 2013. С. 17.

2. Федеральні клінічні рекомендації з ведення хворих на атопічний дерматит / Російське суспільство дерматовенерологів і косметологів. Москва, 2013. С. 18.