Секрети правильного дихання під час пологів

179

Під час пологів майбутня мама переживає досить великий стрес, та й дитина в цей момент зустрічається з серйозними випробуваннями. Навіть при дуже сильної болі породіллі потрібно вміти сконцентрувати свої сили і знати секрети, які допомагають мінімізувати больові відчуття і скоротити ризики для неї і малюка. Так, саме від мами багато в чому залежить успішність пологів.

Є велика кількість природних методів полегшення пологів, і найважливішим серед них є правильне дихання. Розроблена спеціальна схема, яка дозволяє знизити біль для мами і полегшити стан малюка, який в цей момент проходить через родові шляхи, що є серйозним випробуванням для нього. Неправильна поведінка мами може призвести до проблем зі здоров’ям дитини.

Зміст:

  • У чому секрет правильного дихання
  • Як дихати на першій фазі пологів
  • Переходимо до активної стадії пологів з правильним диханням
  • Завершальна стадія пологів з правильним диханням
  • У чому секрет правильного дихання

    Породілля в момент сутичок відчуває психологічне потрясіння. Незвична біль стає причиною стресу, що призводить до неправильної поведінки майбутньої мами. Позбутися від стресу і в рази знизити больові відчуття допомагає правильне дихання.

    Сильна біль викликає почастішання пульсу у жінки, що провокує неправильне дихання. Від цього відбувається порушення постачання киснем мозку. Такий стан призводить до того, що жінка відчуває сильний біль і перестає чути поради лікарів і виконувати їх.

    Якщо ж породілля відновить дихання, вона зможе звести неприємні відчуття до мінімуму. Правильна техніка дихання дозволяє досягти декількох ефектів:

  • Знеболювання. Оскільки жінка знімає напругу з внутрішніх органів і допомагає вироблятися эндорфину завдяки насиченню організму киснем, в рази підвищується больовий поріг.
  • Ослаблення спазмів. Воно відбувається внаслідок рівномірного розподілу навантаження на весь організм.
  • Полегшення стану дитини завдяки зниженню напруги в області органів малого тазу, яке зазвичай і провокує родові травми. Також це дозволяє забезпечити постачання немовляти киснем.
  • Психологічний комфорт.
  • Така комплексна допомога позитивно позначається на стані мами і малюка. Пологи з правильним диханням менш травматичні і фізично, і психологічно. Важливо розуміти, що на різних етапах родового процесу потрібно міняти техніку дихання, це дає можливість раціонально розподілити сили майбутньої мами і запобігти різні ускладнення, які зазвичай відбуваються з-за перевтоми породіллі.

    Безпосередньо дихання – це рефлекс, який регулюється мозком, тому для його нормалізації в такому стресовому стані необхідно відразу заспокоїтися, після чого дихальний процес нормалізується.

    Як дихати на першій фазі пологів

    Латентна фаза пологів характеризується нетривалими переймами з великим інтервалом. Сама сутичка може тривати всего10–15 секунд, а наступна приходить десь через 20-30 хвилин. При цьому сутички малоощутимые.

    Це час правильно використовувати для того, щоб набратися сил. На цьому етапі родової діяльності правильно вдихати і видихати потрібно для того, щоб налаштуватися на подальші сутички, які будуть набирати силу і частішати. На цій стадії потрібно слідувати декільком простим радам:

  • Слід відразу набрати багато повітря в легені. Це потрібно робити повільно і спокійно. Набирати повітря треба через ніс.
  • Коли настало відчуття повного вдиху, необхідно також розмірено видихати ротом.
  • Один такий цикл повинен зайняти час однієї сутички.
  • Зручно робити це під рахунок. Наприклад, при сутичці 15 секунд вдих потрібно провести під рахунок від 1 до 5, а видих – від 1 до 10. Так швидше минає час і виходить використовувати черевне дихання без особливих зусиль. Це розслабить і дасть можливість запастися енергією, адже попереду ще досить довгий процес.

    Цей тип дихання називається черевним. Так дихають дітки і найчастіше чоловіки, а от жінкам притаманне грудне дихання, що погано позначається на роботі серця і судин.

    Глибокі вдихи дозволяють наповнити кров киснем, що позитивно впливає на роботу всього організму і головне мозку, який подає в такому випадку правильні команди нервовій системі. Жінка відчуває спокій і може цілком адекватно переходити до наступного етапу пологів, який настає через кілька годин після першої сутички.

    Читайте також:Перейми під час пологів: як зрозуміти, що вони почалися

    Переходимо до активної стадії пологів з правильним диханням

    Після розкриття матки настає основний етап родового процесу. У цей момент сутички набирають силу і відбуваються значно частіше, оскільки матка готується до проходу дитини через родові шляхи.

    Цей етап є дуже відповідальним для мами і дуже напруженим для малюка, тому необхідно правильно дихати і сконцентрувати всі сили. На даному етапі пологів використовується трохи технік дихання. Майбутній мамі перед пологами необхідно вивчити кожну з них, оскільки вони будуть головними помічниками в цій нелегкій фізіологічному процесі.

    «Глибоке дихання» – описана раніше техніка, з якої і варто починати активну фазу пологів. В перервах між переймами потрібно відпочивати саме з допомогою повільних глибоких вдихів і видихів. Так знижується напруга в черевній порожнині, що дає можливість жіночим органам забезпечити більш комфортне просування дитини.

    «Свічка» використовується в момент настання сутички. Ця техніка передбачає швидкі вдихи і видихи. Потрібно дихати так, ніби перед вами знаходиться багато свічок, які необхідно швидко по черзі задути. Для цього потрібно через ніс робити неповний вдих і також швидко видихати через рот. Так слід робити до закінчення сутички. Потім можна перейти до наступної техніці.

    Дуже важливо в даний момент зосередиться саме на диханні, не відволікатися на розмови і вже точно не кричати від болю, оскільки це зіб’є дихання, і відновити її буде дуже важко. Розмірені правильні вдихи і видихи дозволять зберегти самовладання і уникнути різких нападів болю і паніки.

    Читайте також:Чоловік на пологах: 15 вражаючих фотографій

    «Велика свічка» дуже схожа за методом реалізації на попередню техніку, тільки посилену, тобто тепер, коли ви видихаєте через ніс, потрібно прикладати зусиль, ніби вам треба висякатися. Видихати потрібно з практично повністю зімкнутими губами. Це необхідно робити, щоб зняти напругу з організму і послабити сутичку.

    «Паровозик» застосовується в момент, коли шийка матки повністю розкрита і головка малюка готується до виходу. У цей момент жінка переживає найсильнішу біль. Тривала сутичка може займати близько однієї хвилини, при цьому чергуватися з короткими переймами з інтервалом в одну хвилину. Але майбутній мамі потрібно розуміти, що від правильності її дихання в цей момент залежать комфорт і здоров’я дитини.

    На цьому етапі перейми мають зростаючий характер, тобто біль посилюється поступово, починаючи зі слабких больових відчуттів, потім настає пік, а потім біль відступає теж поступово. І тут потрібно до пікової болю використовувати техніки «свічка» і «велика свічка», а коли сутичка зменшується, необхідно застосовувати техніку глибокого дихання. Це дасть можливість раціонально використовувати сили і допомагати дитині проходити по родових шляхах.

    Породілля сама буде відчувати посилення і послаблення болю, але і лікарі підкажуть, як себе вести. Головне правильно слухати всі поради і не забувати про необхідність відпочивати між нападами болю. Таке чергування частоти і сили вдихів і видихів робиться для того, щоб правильно розподіляти навантаження на весь організм, і забезпечує повноцінне постачання організму киснем.

    Всі породіллі, які слідують даній схемі, мають значно менші больові відчуття, ніж дівчата, які піддаються паніці і не можуть відновити правильне дихання. У цьому випадку звично дихати неможливо, тому необхідно використовувати дані прийоми вдихів і видихів.

    Завершальна стадія пологів з правильним диханням

    Друга стадія пологів вважається самою відповідальною, оскільки після її закінчення мама зустрінеться з малюком. В цей момент малюк починає активно просуватися по родових шляхах, і м’які тканини жіночих органів повинні сильно розтягнутися, щоб дозволити дитині переміститися вниз. У жінки з’являються потуги, які можна порівняти з бажанням очистити кишечник.

    Але реагувати на кожну потугу майбутній мамі не можна. Коли з’являється відчуття, потрібно його затримати і дозволити дитині самостійно опуститися по родових шляхах. Основним помічником у цьому знову стає дихання, оскільки воно дає можливість зняти напругу з органів малого тазу.

    Дихати в цей відповідальний момент треба так:

  • Коли з’являється потуга, потрібно часто дихати ротом, ніби намагаючись набрати якомога більше повітря дрібними ковтками. Так само часто і поверхнево потрібно видихати. Це змушує діафрагму рухатися частіше, що автоматично не дає тужитися.
  • В момент, коли вже пора тужитися, від дихання залежить все. Породіллі потрібно набрати повні легені повітря, затримати подих, як перед зануренням у воду. При цьому необхідно видавлювати малюка, штовхаючи м’язами преса. Видихати треба дуже плавно крізь трохи відкритий рот. Так потрібно діяти до кінця потуги.
  • Між переймами дуже важливо передыхать глибокими спокійними вдихами. Це дозволить набратися сил перед наступною сутичкою і ефективно провести чергову потугу.
  • За час сутички породіллі потрібно встигнути тричі набрати повітря. Це допоможе дитині безболісно пройти по родових шляхах. І чим правильніше породілля веде себе під час переймів, тим швидше вона зустрінеться зі своїм малюком і уникне пошкодження зовнішніх статевих органів. Ця стадія пологів досить нетривала. Вона займає часто не більше 40 хвилин, тому дівчині треба зібрати всі сили в кулак.

    Знання тонкощів правильного дихання під час пологів дозволяє зробити пологи менш болючими і позбавляє від страху, який часто з’являється після невдалих пологів. Лікарі допоможуть своїми порадами, але реалізувати їх може тільки мама, тому варто налаштовуватися на хорошу роботу в пологовому залі, за яку ви отримаєте найбільшу винагороду – свого малюка.

    Оволодіти цією технікою досить просто, і робити це потрібно ще на стадії підготовки до пологів. Тоді, увійшовши в пологовий зал, майбутня мама буде зовсім готова до всіх труднощів, які наздоженуть її в цьому нелегкому процесі. Але потрібно пам’ятати, що дитині ніхто, крім мами в цей момент допомогти не може, тому тут немає місця паніці. Не забувайте, що будь-який страх і необережність мами можуть завдати шкоди маляті.

    Техніка дихання – це найважливіший інструмент в успішних пологів, тому кожна майбутня мама повинна її уважно вивчити перед походом в пологовий будинок.

    Читайте також:

    • Перейми під час пологів: як зрозуміти, що вони почалися
    • Всім на заздрість: як Хіларія Болдуін прийшла у форму після пологів
    • Чоловік на пологах: 15 вражаючих фотографій

    Фото: Depositphotos