Чому я плачу без причини

225

Плач і сльози − це не тільки фізіологічний процес, але і спосіб прояву емоцій, переживань і почуттів. Життя кожної людини починається з плачу. Згодом дитина використовує сльози для спілкування з дорослими. Таким чином він повідомляє про свої потреби, вимагає турботи і просто привертає до себе увагу.

Дорослі ж використовують сльози для полегшення душевних страждань або в хвилини фізичного болю. Але що робити, якщо постійно хочеться плакати без видимої причини? Життя б’є ключем, всі рідні живі і здорові, а на очі то і справа навертаються сльози. Це нормально чи слід звернутися до лікаря? Чи можна впоратися з постійною плаксивістю самостійно? Розглянемо ці питання більш детально.

Зміст:

  • Чому хочеться плакати без видимих причин
  • Перевантаження нервової системи
  • Психологічні розлади
  • Гормональні збої
  • Фізіологічні патології
  • Гіркі спогади з минулого
  • Самодопомога: як впоратися із зайвою плаксивістю
  • Чому хочеться плакати без видимих причин

    Якщо часто з очей ллються сльози, а вам здається, що підстав для цього немає, ви помиляєтеся. Все, що відбувається з організмом, має свою причину. Бажання плакати весь час без зовнішніх негативних обставин може говорити про наступне:

    Перевантаження нервової системи

    Стрес у сучасній життя став настільки звичним, що ми його навіть не помічаємо. Дрібні неприємні моменти супроводжують нас всюди: транспорт, робота, телевізор, бут, магазин. Якщо до цього додати погану екологію, авітаміноз, скажений ритм життя, то вийде, що людина існує в хронічному стресі постійно. Психологічна захист просто не встигає з ним справлятися.

    Плач стає єдиним діючим засобом, що допомагає нервовій системі хоч якось підтримувати організм в активному стані.

    Психологічні розлади

    Депресія вміє добре маскуватися під втома або погане настрій. Недарма її називають «мовчазний вбивця». Якщо скарга «плачу без причини» триває більше двох тижнів, а також є порушення апетиту, сну, то слід обов’язково звернутися до невролога або психіатра. Слізливість також властива неврозу, панічних атак, порушень настрою.

    Гормональні збої

    Емоційний відгук може посилюватися під впливом деяких фізіологічних процесів. Це вагітність, передменструальний синдром, клімакс. У такі періоди гормональні зміни вносять корективи в емоційний стан. Жінка стає більш ніжної, чутливої, плаксивою. Це тимчасове явище, але якщо воно приносить сильний дискомфорт, то похід до гінеколога допоможе скорегувати емоційні реакції.

    Читайте також:Чого боїться мама, і чому більшість цих страхів – безпідставні?

    Фізіологічні патології

    Плаксивість може супроводжувати деякі захворювання. Наприклад, вегетосудинну дистонію, нестача вітамінів, хвороби очей, патології ШКТ.

    Гіркі спогади з минулого

    Всі події, з якими були пов’язані сильні емоції, не стираються з пам’яті безслідно. Вам здається, що ви все давно пережили і забули, але це не так. Спогади, особливо негативні, переходять в підсвідомість людини і при тих чи інших обставинах можуть давати про себе знати. Якщо останнім часом вас цілий день атакують сльози, то спробуйте згадати те, про що згадувати не дуже хочеться. Розібратися з минулим допоможе консультація психотерапевта.

    Важливо! Під час напруженої, екстремальній ситуації людина знаходиться у такому стислому стані, що плакати просто ніколи. Сльози з’являються набагато пізніше, коли всі неприємності залишилися в минулому. У психології цей феномен називається «емоційним відкатом».

    У дорослих людей плач не є сигналом про проблеми, як у дитини, а способом відновлення нервової системи.

    Самодопомога: як впоратися із зайвою плаксивістю

    Якщо напади раптового плачу виникають в не дуже зручних для цього ситуаціях, то наступні рекомендації допоможуть з ними впоратися:

    • Підсильте контроль над своїм емоційним станом. Впоратися з потоком думок і спогадів, від яких очі на мокрому місці, допоможе осмислене глибоке дихання. Зосередьтеся на повітрі. Коли ви вдихаєте, він трохи прохолодний, а на видиху стає тепліше. Якщо є можливість, випийте солодку воду.
    • Відволікаючий маневр. Спробуйте переключити увагу на те, що відбувається навколо. Скільки людей вас оточує, що вони роблять, опишіть, у що вони одягнені. Добре допомагає відвернути мозок від страждань рішення математичних задач.
    • При високій тривожності, надмірної слізливості можна спробувати заспокоїти нервову систему за допомогою трав’яних седативних препаратів. Перегляньте харчування. Додайте більше свіжої зелені, яскравих соковитих фруктів і овочів.
    • Інформаційний голод. Один день в тиждень практикуйте повна відмова від телевізора, гаджетів, телефону. Краще проведіть цей час на природі, погуляйте в парку або придумайте собі хобі.

    У психології прийнято вважати, що функцією плачу є висновок разом зі сльозами гормону стресу (кортизолу), коли його рівень в організмі стає екстремально високим, тому якщо хочеться плакати, то плачте на здоров’я.

    Читайте також:

    • 10 причин плачу немовлят
    • Шпаргалка для мами: як не зійти з розуму в перший час після народження дитини
    • Як побороти страх перед пологами

    Фото: Depositphotos, Рexels