Дача – це не житло. На материнський капітал не можна купити садовий будиночок.

352

Сім’ї, що має право на материнський капітал після народження другої або навіть третьої дитини, дача зовсім не завадила б. Дуже багато мріють про будиночку на природі, де діти могли б вільно грати і дихати свіжим повітрям все літо. Тим не менше, закон досі не передбачає купівлю дачі на ці кошти держпідтримки, хоча відповідний законопроект був нещодавно внесений на розгляд депутатів Державної Думи.

Минулого тижня прес-служба Мінпраці поширила офіційний коментар на цей рахунок. Виявляється вся справа в тому, що витрачати материнський капітал можна на придбання житла. Дача, за Житловим кодексом, до житла не відноситься.

Але це не означає, що сім’ям з дітьми доведеться відмовитися від мрії про покупку будинку з ділянок за містом або в передмісті на кошти материнського капіталу. Щоб будова визнали житловим, воно повинно відповідати ряду умов:

  • розташовуватися на землі для житлової забудови, а не в садовому товаристві,
  • бути капітальним – тобто з фундаментом і надійними стінами,
  • підключеним до водопроводу, електромереж і мати систему опалення. Тобто підходити для цілорічного проживання.

Звичайно, такий будинок і коштувати буде дорожче, але якщо з житлом у сім’ї все більш-менш нормально, а на купівлю окремої квартири материнського капіталу все одно не достатньо, таке вкладення буде навіть дуже розумним.