Як укласти шлюб з іноземцем

209

Деякі дівчата волею доль вирішують зв’язати своє майбутнє з громадянином іншої держави, як укласти шлюб з іноземцем і на що при цьому слід звернути увагу ми розповімо в цій статті. Порядок укладення шлюбу в Росії регулюється законодавством РФ. Незалежно від того, громадянами якої держави є наречені, укладення шлюбу між ними на території Росії проводиться згідно з російськими законами (див. ст. 10 СК РФ).

Зміст:

  • Подаємо заяву в РАГС
  • Каие документи потрібні при оформленні шлюбу з іноземцем
  • Законність шлюбу з іноземцем оформленого в РФ
  • Подаємо заяву в РАГС

    Перше, що ми робимо для реєстрації шлюбу на території РФ – це подаємо заяву до РАЦСУ, який здійснює реєстрацію з іноземцями (ст. 24 Закону № 143-ФЗ від 15 листопада 1997 р.). Не всі органи РАЦС реєструють шлюби з іноземними громадянами.

    У Москві, наприклад, реєстрацію шлюбів з громадянами іноземних держав здійснює Палац одруження № 4. Заяву в орган ЗАГСУ подається в звичайній письмовій формі у вигляді спільної заяви сторін, що вступають в шлюб (ст. 24 Закону № 143-ФЗ). Також заяву на вступ у шлюб можна подати через МФЦ або в електронній формі з простої електронної підписом через інтернет на сайті державних і муніципальних послуг, відповідно до п. 1 ст. 26 Закону № 143-ФЗ.

    Каие документи потрібні при оформленні шлюбу з іноземцем

    Відповідаючи на питання, які документи потрібні при оформленні шлюбу з іноземцем, необхідно відзначити, що крім заяви, громадяни, які вступають у шлюб, подають документи згідно з переліком, зазначеним у ст. 26 Закону № 143-ФЗ від 15 листопада 1993 р.:

  • Паспорти або інші документи, що посвідчують особи громадян, які вступають у шлюб. Документ громадянина іноземної держави повинен мати завірений переклад на російську мову;
  • Якщо російський громадянин, що вступає в шлюб, не досяг повноліття – дозвіл на вступ у шлюб до досягнення 18 років;
  • Відповідно до пп. 1 п. 1 ст. 333.26 НК РФ – квитанцію, що підтверджує оплату державного мита в розмірі 350 руб.;
  • Довідки від іноземця про те, що він не перебуває у шлюбі. Довідка повинна бути видана посольством або консульством іноземної держави, громадянином якої є іноземець;
  • Якщо хтось із вступаючих в шлюб раніше вже був у шлюбі – документ про припинення шлюбу (Свідоцтво про розірвання шлюбу);
  • При цьому всі документи від іноземного громадянина, наприклад, довідка про його сімейний стан, повинні бути легалізовані та перекладені на російську мову, якщо інше не встановлено міжнародним договором між нашими країнами. Переклади документів повинні бути завірені.

    Засвідчення перекладів документів, згідно ст. 27 Закону № 154-ФЗ від 05 липня 2010 р., здійснюють консульства або посольства рідної держави для іноземного громадянина, що вступає в шлюб, а також МЗС чи інший компетентний орган РФ, або нотаріус.

    Законність шлюбу з іноземцем оформленого в РФ

    Необхідно розуміти, що законність шлюбу з іноземцем оформленого в РФ, а також умови для вступу в шлюб на території РФ визначаються окремо для кожного вступає в шлюб громадянина згідно з законодавством його держави на момент укладення шлюбу і регулюються ст. 156 СК РФ.

    Дуже важливо, що при вступі у шлюб з іноземцем на території РФ величезну роль грає дотримання законодавства іноземної держави, тому що в іншому випадку шлюб, укладений в Росії, може вважатися недійсним на території його держави. Для виключення негативних випадків важливо розуміння нюансів законодавства іноземної держави в області сімейних і шлюбних відносин. Роз’яснити спірні моменти допоможе консультація з фахівцем в області законодавства конкретної іноземної держави.