Як допомогти дитині підтягти навчання

197

Батьки учнів бувають двох типів: одні думають, що дитина може самостійно виконувати завдання, а інші щодня перевіряють, чи зробив дитина всі уроки. Одні не хочуть заново заглиблюватися в складні закони фізики, теорії математики та елементи хімії, а інші згадують все, що колись вчили, або наймають для дитини репетитора, часом навіть не одного. Як же знайти золоту середину в цьому складному, але вимагає рішення питанні?

Зміст:

  • Як розвинути в дитини навчальні навички
  • Помилки батьків
  • Що робити?
  • Способи підвищення успішності в школі
  • На замітку
  • Як розвинути в дитини навчальні навички

    Сьогодні якісна освіта стала одним з головних пріоритетів у вихованні дитини. Оскільки з хорошими знаннями не народжуються, необхідні великі зусилля батьків. Участь дорослих у розвитку дитини має значний вплив на подальше навчання у школі.

    Читайте також:Гіперопіка при вихованні дітей

    Все-таки важливо те, як організований день дитини. Важливо правильне харчування? Природно, від цього залежить успішність в школі і на додаткових заняттях. Наприклад, якщо дитина буде хотіти їсти, буде відчувати дискомфорт у животі, то ні про що інше, крім їжі, думати не буде. Також не варто забувати, що постійно сидіти і зазубрювати матеріал з книжки дитина не зможе, тому підношення матеріалу в ігровій формі додасть фарб процесу навчання, крім того, дитина краще запам’ятає необхідний матеріал.

    Збільшення словникового запасу сприяє розвитку пам’яті та сприйняття нової інформації, а значить, ігри в асоціації або «Запам’ятай, що бачиш» будуть хорошим тренуванням.

    Дитині необхідно набувати навички самообслуговування. Якщо у нього в звичку щодня вранці чистити зуби, прибирати за собою речі і самостійно одягатися, він швидше усвідомлює важливість щоденного виконання уроків.

    Помилки батьків

    Головна проблема —виконання домашніх завдань. Дати зрозуміти дитині необхідність приділяти час уроків не тільки в школі, але і вдома — завдання не з легких, і батьки нерідко роблять помилки. Зверніть увагу на наступні моменти:

  • Спробуйте не бути другим вчителем для дитини.
  • Не варто робити з дітей маленьких вчених. Це призведе до розчарування і конфліктів у сім’ї.
  • Заохочуючи матеріально, готуйтеся до того, що дитина не стане цінувати навчання, а просто буде прагнути до матеріального.
  • Правильний розподіл часу і сил допоможе дитині бути менш втомленим і робити більше і навіть швидше.
  • К. Кожна дитина навчається у своєму темпі: один зробить математику за 15 хвилин, а іншому і години буде мало.
  • І один з головних моментів: таке покарання, як не пускати гуляти, поки не зробить всі домашні завдання, буде емоційно пригнічувати дитину, і у нього з’явиться звичка маніпулювати батьками.
  • Дитина не хоче вчитися: що робити і як допомогти

    Що робити?

    Тільки батьки можуть допомогти дітям навчатися краще.

    Необхідно контролювати виконання уроків щодня, але при цьому робити домашнє завдання дитина повинна самостійно. Згодом не будете перевіряти все підряд, а зосередитеся тільки на самому складному. При цьому дитина сама буде вирішувати, де необхідна допомога батьків і коли варто просити про неї.

    Домашні завдання потрібно починати робити з важких предметів, на які витрачається більше сил. Необхідно привчити дитину спочатку писати в чернетці, тоді, переписуючи в чистовик, він помітить помилки. Невеликі перерви під час виконання домашніх завдань необхідні для грамотного розподілу сил. Можливо, батькам доведеться трохи повчитися, почитати якийсь матеріал, щоб пояснити тему дитині.

    Способи підвищення успішності в школі

    Якщо дитині стало важко вчитися і впала успішність у школі, то необхідно вжити заходів.

    По-перше, варто поговорити з самою дитиною і з’ясувати, що його турбує.

    По-друге, треба поспілкуватися з викладачем і дізнатися про проблеми дитини.

    Проблеми можуть бути різні: здоров’я, конфлікт з однолітками або прогалини у засвоєнні матеріалу. Для того щоб підвищити успішність, необхідно створити комфортні умови на робочому місці дитини. Треба прибрати відволікаючі предмети, такі як: комп’ютер, телефон, телевізор. На час виконання домашнього завдання батькам потрібно мужність, щоб відмовитися від цих речей. Описані методи застосовні для дітей початкової школи. Дітям старшої школи при проблемах з навчанням доведеться найняти репетитора. Незалежно від віку діти повинні розуміти, що їх робота так само важлива, як і робота батьків. Найкраща допомога дитині — розуміння та підтримка батьків.

    На замітку

    Часто причиною відставання в школі стає перевантаженість дитини. Якщо буде багато додаткових занять, це забере у дитини всі сили, що завадить виконувати домашнє завдання більш якісно. Краще нехай дитина ходить на один або два гуртка, але доб’ється певних результатів в цьому.

    Читайте також:

    • Розвиток емоційного інтелекту дорослих і дітей
    • Здрастуй, школа: хто з зіркових батьків відвів дітей в перший клас
    • Вчені спростували думку про шкоду шкільних рюкзаків для дитячої постави

    Фото: Depositphotos, Рixabay