Порада дня: не кажіть соромязливому малюкові фразу «Не соромся!»

187

Багато діти відрізняються сором’язливістю. Це нормальна якість. І зовсім не треба виправдовуватися перед іншими мамами, розповідаючи про свою дитину: «Він у мене такий сором’язливий»…

Порада дня: не говорите це слово в присутності дитини

Для дитини є справжнім випробуванням, коли мама або тато підштовхують його і кажуть «Не соромся, виходь». Дитячий психолог, арт-терапевт Олена Бурьевая впевнена в тому, що ця фраза зовсім не розкріпачує дітей. Тому експерт пропонує інші, ефективні способи зняти бар’єр сором’язливості.

© Instagram @miroslavasamara

Якщо дитина соромиться, поговоріть з ним заздалегідь про те, що ви йдете в гості, де буде багато знайомих і незнайомих людей. І вони захочуть з ним поспілкуватися: «Адже ти цікавий, класний, веселий, розумний».

© Instagram @peshkova_vasilisa

Замість того, щоб при всіх заявляти, що дитина соромиться, краще скажіть про те, що коли він сам захоче — почне спілкуватися. Як показує практика, після того, як хвилювання заспокоюється і дитина вже не відчуває себе в центрі уваги, він легко вступає в гру.

© Instagram @kendigranchester, @detkova_viktoriya

Щоб сором’язливий дитина не відчувала себе ніяково, ви завжди можете підтримати його тим, що дасте якісь доручення. Наприклад, принести виделки, серветки, розкласти чашки на столі….

© Instagram @yulchiks_92

Дорослі можуть розташувати сором’язливого дитини у формі гри. Головне, не розпитувати малюка «в лоб».

Порада дня: допоможіть стеснительному дитині подолати бар’єр у спілкуванні

Не квапте дитину, беріть і любите таким, який він є. Сором’язливість – це якість, яке з часом проходить. Не завжди, звичайно, але в більшості випадків – так.

© Instagram @annayarmolovich

А у вас сором’язливий дитина?

Фото на анонс: Instagram @martavosmaia