Адаптація дитини до дитячого саду

228

Відвідування дитячого саду може стати для будь-якої дитини прекрасною можливістю поспілкуватися з іншими дітьми і дізнатися багато нового, або, навпаки, перетворитися в самий жахливий період у його житті. Саме тому дорослим варто приділити особливу увагу підготовці малюка до походу в цю установу і постаратися не допускати найпоширеніших помилок, які не дадуть дитині спокійно адаптуватися.

Зміст:

  • Негативне ставлення
  • Найкраще місце на світі!
  • Віддали і пішли!
  • З’ясування відносин з вихователем та іншими батьками
  • Ігнорування режиму і правил дитячого садка
  • Куплю тобі за це…
  • Ти винен!
  • Негативне ставлення

    Не варто розповідати дитині, що садок — далеко не найприємніше місце на світі, але тепер дитина просто змушений туди ходити. Песимістичні історії зі свого дитинства, розмови про те, що дитина має до саду навчитися давати здачу кривдникам і вміти постояти за себе – все це не готує дитину до реалій життя в дитячому саду, а, навпаки, відштовхує і лякає. Дитина не розуміє, чому мама і тато, найдорожчі люди на світі, віддають його туди, де так погано.

    У розмовах про дитячий садок важливо говорити, звичайно, не тільки гарне, але описувати можливі негативні ситуації варто спокійно, не прикрашаючи і не залякуючи, зводячи до мінімуму негативні висловлювання та емоції. Головне, що має зрозуміти малюк: незалежно від того, що буде відбуватися в саду, мама і тато завжди підтримають його і допоможуть вирішити будь-яку проблему.

    Найкраще місце на світі!

    Якщо одні батьки розповідають про «суворою» життя в дитячому саду, то інші теж впадають в крайність і описують дитячий сад як найпрекрасніше місце. Добра і все дозволяє вихователька, тільки дружні хлопці, смачна їжа і багато нових іграшок – що тільки не пообіцяють батьки, щоб дитина погодився йти в сад.Однак малюк може дуже сильно розчаруватися, коли зрозуміє, що вихователька досить сувора, деякі діти люблять битися, а їжа зовсім не така смачна, як вдома.

    Саме тому в розмовах про дошкільному установі дорослим варто все ж дотримуватися золотої середини: не лякати малюка, але і не описувати все в рожевому світлі.

    Віддали і пішли!

    Багато батьки і вихователі старої закалки дотримуються думки, що залишати дитину в саду вранці необхідно як можна швидше. Привести малюка і піти, не попрощавшись, – одна з найпоширеніших батьківських помилок в період звикання дитини до дитячого садку. Безумовно, піти непомітно набагато простіше для батьків, адже не доведеться заспокоювати дитину, витрачати час на довгі розмови, але зникнення мами і тата лякає дитину. На протязі усього дня малюк може відчувати себе некомфортно, боятися і переживати, що батьки не заберуть його, турбуватися по дурницях і бути плаксивим.

    Саме тому батькам так важливо приділяти дитині час при прощанні: підтримайте малюка добрим словом, обговоріть, що обов’язково повернетеся ввечері, розкажіть, як ви плануєте провести час після дитячого саду.

    Всі ці розмови дозволять малюкові налаштуватися на позитивний лад, і він буде упевнений, що батьки його заберуть.

    Читайте також:«Не хочу, не буду!» Чому діти відмовляються від їжі?

    З’ясування відносин з вихователем та іншими батьками

    Безумовно, в період відвідування дитиною дитячого садка не минути будь-яких нестандартних ситуацій. Між дітьми досить часто спалахують швидкоплинні конфлікти, адже малюки вчаться спілкуватися один з одним, соціалізуються, звикають вести себе в суспільстві. Крім того, вихователі теж звикають до нового дитячого колективу, дізнаються дітей і не завжди встигають стежити за великим числом спритних малюків. В результаті може трапитися, що саме вашу дитину образили або вдарили.

    Всім батькам без винятку варто запам’ятати, що будь-яку неприємну ситуацію варто з’ясовувати цивілізованим способом.

    Слід розмовляти з вихователем та іншими батьками не на підвищених тонах, а спокійно і стримано, навіть якщо ви страшенно обурені. Безумовно, не варто з’ясовувати стосунки у присутності дітей, також бажано не обговорювати цей конфлікт будинку, на чому світ стоїть лаючи інших батьків і вихователів.

    Якщо батьки – любителі з’ясовувати стосунки на підвищених тонах, не вибираючи виразів, то не дивно, що дитина буде наляканий і не захоче взагалі йти в дитячий сад після всього, що сталося.

    Ігнорування режиму і правил дитячого садка

    Ще однією досить поширеною помилкою є недотримання правил дитячого садка. Чим більше ваш малюк буде вміти робити до відвідування дошкільного закладу, тим краще для нього самого. Варто навчити малечу самостійно одягатися, правильно тримати ложку, мити руки перед їжею і прищепити інші навички самообслуговування. Не варто сподіватися на “авось” і чекати, що вихователі все зроблять самі, а потім обурюватися, що цього не сталося. Хороші дошкільні педагоги, безперечно, приділять цьому увагу, але багато залежить і від батьків.

    Куплю тобі за це…

    Деякі батьки не придумують нічого кращого, ніж підкупити власного малюка, наобіцяти йому солодощів, іграшок та розваг, лише б дитина дарував вам піти в сад. Такого роду помилка призводить до того, що надалі дитина погодиться відвідувати садок тільки за подарунки. Найкраще розповісти дитині, яку ви зробите захоплюючу прогулянку після садка, в яку гру пограєте будинку, який вечеря плануєте готувати ввечері, яку казку прочитаєте перед сном. Всі ці дії не несуть матеріальної винагороди, проте налаштовують дитину на отримання позитивних емоцій. У цьому випадку і похід в садок не буде викликати у дитини негативної реакції.

    Ти винен!

    Що б не відбувалося в дитячому саду, ваша дитина завжди повинен бути впевнений у вашій підтримці. Якщо вашого малюка починає вичитувати інший батько або вихователь, то постарайтеся припинити це миттєво. Скажіть ввічливо, але твердо, що поговоріть про це зі своєю дитиною вдома.

    Ви можете обговорити конфлікт з іншими дорослими, але відсутність дітей.

    Це не означає, що ви все спустіть з рук свого малюка, можливо, йому доведеться понести заслужене покарання. Але дитина з дитинства повинен розуміти, що батьки завжди є надійним тилом. Мама і тато можуть бути незадоволені вчинком, але завжди підтримають і допоможуть вирішити будь-який конфлікт. Саме тому так важливо бути на боці дитини, а не лаяти його, об’єднавшись з вихователем або іншими батьками.

    Читайте також:

    • Правильні іграшки для дітей від 0 до 3 років
    • Смачно і корисно: 7 компотів для дітей і дорослих
    • 16 смішних фото, які доводять, що не всі діти хочуть брата або сестру

    Фото: Рexels