Що таке календар зачаття дитини

149

Календар зачаття дитини — це індивідуальний план усвідомленого зачаття, складений відповідно менструальному циклу потенційної матері, де чітко прописані більш і менш сприятливі дні для запліднення.

Що потрібно, щоб народити здорового і щасливого людини? Бути здоровими і щасливими. Тому, перед тим як звернути увагу на календар зачаття дитини, звертаємо вашу увагу на перші два очевидних і при цьому найважливіших пункту.

Зміст:

  • Що необхідно зробити перед зачаттям дитини
  • Як працює менструальний цикл і що таке овуляція
  • Як відбувається зачаття
  • Як скласти календар зачаття
  • Як точно розрахувати дні овуляції і потрібно займатися сексом тільки в ці дні
  • Як зачати хлопчика і як зачати дівчинку
  • Якщо організм жінки ослаблений і в перспективі не готовий виносити і успішно народити малюка, то навіть самий сприятливий день циклу до зачаття не призведе. Ті ж вимоги до рівня здоров’я відносяться і до чоловіка. Алкоголь, наркотики, нікотин, стрес, неправильне харчування знижують опірність сперматозоїдів.

    Що необхідно зробити перед зачаттям дитини

    Перед календарним плануванням зазвичай радять пройти обстеження, яке найчастіше полягає лише у перевірці на приховані інфекції. Цього, звичайно, мало. Чесно проаналізуйте свій стан, свій спосіб життя, рівень повсякденного стресу. У старовину молоді люди готувалися до зачаття, очищаючи свою душу (молитви, різні обряди) і тіло (дотримували пост). Що нам, сучасним людям, заважає проаналізувати та підготувати своє тіло?

    Крім «фізики», існує і енергетичний аспект. Скільки ж любові потрібно дати для зародження нового життя! Дивно відчувати, що під твоїм серцем забилося ще одне. Тоді приходить розуміння, що вітамінів, повітря і води мало для народження, тут беруть участь інші, вищі сили. Любов, наприклад, одностайність чи що. Дуже важливо, щоб жінка була розслаблена і довірилася чоловікові.

    Ми повинні були торкнутися цих питань, а тепер поговоримо конкретно про жіночому циклі і календар зачаття.

    З визначення в першому абзаці, очевидно, що планування вагітності починається з розуміння власного менструального циклу.

    Як працює менструальний цикл і що таке овуляція

    Овуляція — період виходу дозрілої яйцеклітини в маткову трубу для подальшого запліднення, найкращий час для зачаття.

    Знаючи, що собою являє менструалый цикл, прислухаючись до відчуттів у своєму тілі, ви можете відчути, якою приблизно фазі ви зараз знаходитесь.

    Наступна інформація буде корисна не тільки дівчатам, що бажають завагітніти, а всім жінкам, не дійшли поки до менопаузи.

    Жіноча природа циклічна. Здоровий менструальний цикл, в ідеалі, триває стільки ж, скільки і місячний — тобто, 28 днів. І так само, як у місяця, у циклі існують фази підйому і спаду — в нашому випадку мова йде про рівень гормонів.

    Знання та дотримання рекомендацій по кожному етапу збільшує шанси успішного зачаття. І, навпаки, недбайливе ставлення до своїм жіночим особливостям може залучити хвороби «по цій частині», ускладнення під час вагітності і навіть безпліддя.

    Які фази менструального циклу існують і коли відбувається овуляція?

    1. Менструація (1-5 дні циклу)

    Час, коли йдуть виділення, можлива біль в низу живота, гормональний спад. Наявність сильних болів — привід звернутися до лікаря! Можливо, у вас брак певних вітамінів (найчастіше Е), що теж зменшує шанси зачаття. Категорично протипоказані важка атлетика, силові вправи, особливо на прес. Спостерігається зниження імунітету. Цей період жінці легше всього відстежити, тому довго про нього розповідати не потрібно. Практикуємо харчування, багате жирами (горіхи, риба, лляна та 82,5% вершкове масло) і клітковиною (овочі, висівки).

    2. Постменструальный період (6-13 день циклу)

    Фолікулярна або эстрагеновая фаза. У цей час відчувається високий рівень працездатності. Жінка «цвіте і пахне», перебуваючи на піку своєї сексуальності. Організм щосили готується до можливого запліднення, тому жінка відчуває себе енергійною і привабливою.

    3. Овуляція (14-16 день)

    Ділить цикл рівно навпіл і може продовжуватися кілька днів. В цей час яйцеклітина дозріває для запліднення. Саме тоді настає найсприятливіший період для зачаття. При цьому рівень естрогену знижується, гормон готовий «змінитися» прогестероном, тому жінки в цей час часто відчувають занепад сил. Якщо після насиченого враженнями періоду, піку працездатності щомісяця в один і той же час відбувається енергетичний спад, це і є овуляція. Може навіть трохи піднятися температура. Якщо ви прислухаєтеся до себе, то ці дні не пропустіть точно. Дуже дбайливо ставимося до себе, уникаємо навантажень і тиску на черевну порожнину. Зниження імунітету спостерігається до кінця наступних місячних. Настає самий ніжний період, часто у жінки трапляється романтичний настрій, особливо хочеться ніжності, турботи.

    4. Постовуляторный період.(16-24 день)

    По-іншому називається «фазою жовтого тіла». На місці яйцеклітини з’являється жовте тіло, яке провокує синтез прогестерону. Щоб уникнути повторного запліднення яйцеклітини, у жінки знижується фертильність. Підвищуються витривалість, зосередженість, силові показники. Трохи збільшується базальна температура тіла. Але активності, як на другому етапі, не спостерігається.

    5. Предменструальная фаза (25-28 день)

    Якщо запліднення не відбулося, організм починає готуватися до наступної менструації. Знижується рівень гормонів, наслідком чого може стати різка зміна настрою. Для запобігання больового синдрому у цій фазі, багато фізіологи рекомендують практикувати легку кардионагрузку і виключати вправи з вагами. Можуть виникати невеликі набряки і неправильне харчова поведінка (хочеться з’їсти солоденького). Для запобігання набору зайвих кілограмів стежимо за харчуванням, робимо наголос на білкову їжу і клітковину.

    З написаного вище робимо висновок, що найбільш сприятливі дні, коли варто займатися сексом з метою зачаття, наступають в період овуляції (яйцеклітина дозріла і готова прийняти сперматозоїд).

    Як відбувається зачаття

    Дозріла яйцеклітина в середині циклу з яєчників потрапляє в маткову трубу. Труби дві, зазвичай яйцеклітина потрапляє в одну з них: рідко буває, що відразу дві маткові труби затягують з яйцеклітини, в такому випадку при успішному заплідненні народжуються різнояйцеві близнюки (малюки при цьому можуть бути різної статі і абсолютно один на одного не схожі). На відміну від сперматозоїда яйцеклітина не має органу руху: вона сама по собі нерухома, її «перевезенням» займається маткова труба, яка має свою перистальтику, як кишечник. У першій половині циклу трубка як би «проштовхує» сперматозоїд від матки до яєчника, допомагаючи зустрінеться клітинам, у другій половині циклу іншим рухом штовхає запліднену клітку в матку.

    Сперматозоїди під час сім’явипорскування потрапляють в піхву, в якому зазвичай кисле середовище, яка згубна для чоловічої клітини. Це середовище стає причиною потужного природного відбору, тому виживають лише «сильні».

    Далі клітини потрапляють в дві маткові труби, де зазвичай тільки в одній трубі зріла яйцеклітина. Будова жіночих труб складне, на фінішній прямій до зачаття в складочках і зморшках гине більшість, прокладаючи шлях тільки одному переможцю. Завжди одного! При безпосередньому запліднення сперматозоїд виділяє особливий фермент, який як би розчиняє оболонку яйцеклітини в місці зіткнення на частки секунди, даючи пройти всередину, після чого «ворота» для інших чоловічих клітин закриті.

    Багатоплідна вагітність однояйцевыми близнюками виходить після злягання і ділення однієї заплідненої клітини, що буває дуже рідко і вважається генетичним збоєм. При цьому малюки народжуються однієї статі і дуже схожі.

    Запліднена клітина починає свій шлях і прикріплення до матки, вона ділиться багато разів, нові клітини в майбутньому стануть основою для органів. Процес прикріплення до матки вимагає від майбутньої матері турботи про себе, виключення важкої роботи і стресів. Настає ніжна пора, тому обгородити себе по можливості від стресів! Від періоду підготовки до зачаття і перших місяців вагітності залежить дуже багато чого: від самопочуття жінки під час виношування до здоров’я новонародженого і успіху в пологах.

    У давнину весілля зазвичай грали влітку і восени, в сезон сонця, збору врожаю, щоб зачата дитина в самий свій тендітний період отримав якомога більше вітамінів, успішно народився до літа і вже новонародженим отримав перші вітаміни теплого сезону. Звичайно, час для зачаття в сучасному світі не критично, проте, і мудрістю предків нехтувати не варто.

    Як скласти календар зачаття

    Які дні сприятливі для зачаття і коли варто займатися сексом з метою зачаття? Перший спосіб – розраховуємо сприятливі дні з допомогою комп’ютера.

    Зараз існує безліч електронних календарів для прогнозування і планування вагітності. Таким додатком можна скористатися онлайн через комп’ютер або завантажити собі на смартфон. Звичайно, робот розраховує сприятливі дні з певною часткою ймовірності, оперуючи середнім числом днів циклу. Вас попросять ввести дату останньої менструації, її тривалість і тривалість усього циклу. Машина приблизно розрахувати виходячи з цих даних дні овуляції.

    Топ-4 найкращих додатків для планування вагітності і відстеження циклу, на наш погляд.

    Для IOS

    • Період Tracker. Вся інформація про ваше здоров’я захищена секретним кодом, можна робити спеціальні копії для відвідування лікаря. Допомагає розрахувати цикл і затримку.
    • Lady’s day. Є можливість автоматичних нагадувань, з максимальною вірогідністю розраховує сприятливі дні для зачаття дні, коли можливість дуже мала.

    На Android

    • Період календар. Одне з кращих додатків, правда, англійською мовою.
    • Love cycles календар. Зручний тим, що зроблений у вигляді календарика.

    Насправді підійде звичайний настільний або настінний календар, де різними кольорами можна позначати кожну фазу циклу. Буквально двох місяців спостережень вистачає, щоб остаточно встановити індивідуальні особливості циклу, його тривалість і тривалість кожної фази.

    Як точно розрахувати дні овуляції і потрібно займатися сексом тільки в ці дні

    День у день констатувати овуляцію, на жаль, не може навіть УЗД. Тому ми можемо говорити тільки про передбачуваному періоді. З-за впливу зовнішніх факторів (наприклад, стрес) цей відрізок часу може зміщуватися ближче до початку або до кінця циклу. Пік жіночої сексуальності припадає на эстрагеновую фазу, що переходить в овуляцію (див. вище в описі циклу), природою так задумано не випадково, в ці дні жінка хоче і займається сексом, відчуваючи себе особливо привабливою. Хочеться? Значить, треба. Якщо ж свої відчуття ви тільки вчитеся слухати, і вам потрібні розрахунки, то вони прості.

    В ідеалі потрібно відстежувати свій цикл 8-10 місяців, щоб дізнатися найкоротший і найдовший цикли.

    Наприклад, самий короткий цикл у вас становив 28 днів, а найдовший — 31 день.

    Від малого числа віднімаємо завжди 18. (28-18=10. На десятий день після початку менструації настає сприятливий період).

    Від більшого числа віднімаємо 11. (31-11=20). На двадцятий день після початку менструації закінчується сприятливий період.

    Звичайно, календарний метод вимагає часу, і він неточний. Для уточнення своїх спостережень нам можуть могти тести на овуляцію, зараз вони продаються в кожній аптеці.

    Індивідуальний календар зачаття дитини цікавий можливістю вгадати зачаття хлопчика або дівчинки.

    Як зачати хлопчика і як зачати дівчинку

    Сперматозоїди можуть мати різні набори хромосом. Одні-XX (дівчатка), інші-XY(хлопчики). Y відрізняються меншим розміром, більшою швидкістю і коротким терміном життя (до двох діб). X товстіший, повільніше, зате живуть до зустрічі з яйцеклітиною в маткових трубах до 1,5-2 тижнів. Тобто «сперматозоїд-дівчинка» може навіть перечекати менструацію, дожити до наступної овуляції і запліднити!

    Американські вчені запропонували метод планування статі дитини. Ймовірність успіху до 75%. У чому суть методу? Якщо ви хочете хлопчика, то займаєтеся любов’ю у найближчі дні перед овуляцією, в саму овуляцію і два дні після. Якщо ж хочете дівчинку, то статевий акт повинен відбутися на початку циклу (після місячних) і в кінці, виключаючи дні самої овуляції.

    Календарний метод планування вагітності, як і будь-який інший, не точний, успіх такого методу багато в чому залежить від випадку. Однак, спроба не тортури! Спочатку жінці важливо зрозуміти свій менструальний цикл, його тривалість та особливості кожної фази. Дуже важливо звертати увагу на своє самопочуття в кожній фазі, прислухатися до свого організму. Коли ми дізнаємося довжину свого самого короткого і довгого циклу, ми зможемо розрахувати свій індивідуальний сприятливий період для зачаття. Зазвичай овуляція припадає точно на середину циклу. При плануванні статі дитини ми діємо, враховуючи особливості сперматозоїдів різної статі. А найголовніше — розслабляємося, отримуємо задоволення і віримо! Любов творить дива, а народження —це диво!