Годуємо грудьми з задоволенням і без проблем

270

ПЕРШІ ДНІ: НАЛАГОДЖУЄМО ГРУДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ

Правильне прикладання – запорука безболісних годувань і гарного збільшення у вазі дитини

Як зрозуміти, що дитина прикладена правильно? Вам не боляче, на соску немає тріщин, ротик дитини широко відкритий, а губки вивернуті назовні. Приблизно 3 см ареоли знизу і 2 зверху закриває рот малюка. Підборіддя, кінчик носика і щічки стосуються маминих грудей. Під час годування повинні бути чутні глотки, рівномірне дихання й сопіння немовляти. Клацання, підсмоктування повітря, причмокування можуть говорити про неправильному прикладанні.

Допоможіть дитині отримати більше жирного молока

Читайте також: Зіркові мами, які годують дітей грудьми>>

Груди виробляє один вид молока, але за час між годуваннями йде процес «розшарування», що нагадує відділення вершків у склянці. Тому з грудей спочатку випливає менш жирне, а потім більш жирне молоко. Годуйте дитину часто, адже чим більше перерва, тим «водяниста» переднє молоко, маленький животик не встигає переварити його як годиться і починає хворіти. Якщо дитина погано набирає вагу, неактивно смокче і швидко засинає біля грудей, допоможіть йому: не змінюючи форми грудей у рота, стисніть її, як губку, далі від соска. Використовуйте такий прийом, коли дитина смокче, але вже не ковтає, це допоможе йому зробити ще кілька добрих ковтків.

II. ЛАКТАЦІЯ ВСТАНОВИЛАСЯ. ГОДУЄМО І НЕ ХВИЛЮЄМОСЯ!

Не звертайте увагу дитини до і після годування

Контрольні зважування до і після годування, так само як поведінку дитини, відчуття в грудях, її форма і розмір, кількість зцідженого – не дають жодного уявлення про кількість молока. Зрозуміти, що молока вистачає, можна лише оцінивши надбавку у вазі дитини (від 130 г в тиждень в перші 3 місяці) та кількість сечовипускань на добу (у дитини старше 2 тижнів 10-12 разів і більше на добу). У дитини до 3 тижнів обов’язково повинен бути хоча б 1 стілець в день.

Не пропонуйте малюкові пустушку або пляшечку

Здається комфорт і відпочинок для мами, яка покликана нести пустушка, часто обертається болем при годуванні і маленькими прибавками у вазі дитини. Пам’ятайте, що небажання смоктати і капризи у грудях, які провокують пустушки і соски на пляшці, потім дуже важко подолати.

Зберігайте повноцінне грудне вигодовування під час введення прикорму

Перший прикорм слід вводити не раніше 6 місяців, при цьому треба розуміти, що грудне молоко все ще залишається основною їжею для малюка, і кількість годувань скорочувати рано.

III. ОСОБЛИВІ ВИПАДКИ

Втягнуті чи пласкі соски – не привід ставити хрест на грудному вигодовуванні

Дитина смокче груди, а не сосок. Не реагуйте на фрази, типу: «З такими сосками не годують». Для початку, підозрюючи у себе втягнуті чи пласкі соски, спробуйте просто без хитрощів прикласти дитину, можливо, вам це вдасться, і питання буде вичерпано. Якщо не вийшло, сформуйте пальцями сосок або злегка потягніть» молокотсосом, після чого відразу прикладіть дитину. Якщо сосок швидко втягується назад, формуйте його під час подачі грудей, тобто подавайте груди не всією рукою, а двома пальцями, тримаючи безпосередньо за підставу соска. Спробуйте годування з під руки.

Якщо молока занадто багато, робіть перерви в годуванні

Коли молока стільки, що дитина захлинається, плаче, і все годування перетворюється в боротьбу, допоможуть такі прийоми. Робіть перерви в годуванні, допомагайте дитині відригнути повітря і перевести дихання, при сильних струменях молока натискайте на сосок або обидва соска пальцями. Міняйте груди рідше, до одного разу на 4-5 годин. Після годування прикладайте до грудей холод. Знизити силу потоку молока допоможе поза розслабленого годування: ви полулежите, дитина зверху на вас личком до грудей.

Не переривати грудне вигодовування під час застуди і високої температури

Заразитися через грудне молоко неможливо, а захищати від конкретного вірусу воно починає малюка ще до появи симптомів у мами, тому тимчасове відлучення безглуздо, це тільки нашкодить дитині, адже жодна суміш не містить і десятої частини золотого складу компонентів грудного молока. Якщо вам необхідно лікування медикаментами, скажіть лікарю про те, що хочете зберегти грудне вигодовування. Практично завжди можна знайти сумісну альтернативу навіть серед антибіотиків.

IV. СПОСІБ ЖИТТЯ ПРИ ГРУДНОМУ ВИГОДОВУВАННІ

Годуюча мама може харчуватися так само, як будь-яка здорова жінка

Сильно обмежувати себе в їжі не варто, дотримуючись, однак, ряду рекомендацій. Так, у харчуванні мамі варто уникати штучних добавок і очевидно алергенних і газоутворюючих продуктів хоча б перший час. Нові продукти краще пробувати з ранку. Молочні продукти – вводити акуратно. Пам’ятайте, що чай з молоком і згущеним молоком ніяк не впливає на збільшення кількості молока, але може викликати дискомфорт і газоутворення в животі дитини.

Годування грудьми – не перешкода фітнесу!

Не забувайте пити під час тренування, поступово збільшуйте навантаження і м’яко вводите вправи на верхній плечовий пояс, руки і груди. Розраховуйте час вашої відсутності так, щоб дитина ні груди не страждали, тоді тренування будуть приносити тільки користь і гарний настрій! Йога та пілатес, бодискалпт і бальні танці, гірські лижі і важка атлетика, джоггінг – всі шляхи вам відкриті!

V. ЗАВЕРШЕННЯ ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ

Зберігайте грудне вигодовування до 1,5-2 років

Чому це важливо? Насамперед, тому, що грудне молоко допомагає маленьким животиках перетравлювати всю що надходить їжу. Для здоров’я малюка важливо, щоб до 1,5-2 року грудне молоко становило основу раціону. Щоб висипатися, влаштовуйтеся під час нічних годувань з якомога більшим комфортом, так як в цьому віці діти все ще часто смокчуть груди вночі, іноді навіть частіше, ніж вдень і чим вночі в більш ранньому віці.

Відлучення дитини від грудей повинен бути м’яким і для малюка, і для мами

Універсального і короткого рецепту для м’якого відлучення від грудей не існує, але можна сказати, чого точно НЕ варто робити. У якому б віці не проходило відлучення від грудей, не їдьте від дитини і не відвозити його бабусі. Малюк і так відчуває стрес, не позбавляйте його ще і самої мами. Не мастіть груди гірчицею і зеленкою, дитина злякається і образиться. Не перетягуйте груди і не приймайте лікарських препаратів, що знижують гормон лактації. Якщо груди продовжує наповнюватися, сцеживайтесь до полегшення в грудях, а після робіть крижаний компрес на 5-10 хвилин.

Грудне вигодовування — природне продовження вагітності і пологів, дар, даний кожній жінці для турботи про своє немовля. Бажаємо вам отримувати від материнства тільки позитивні емоції і сподіваємося, що наші рекомендації будуть корисні як майбутнім, так і вже відбулися мамам. Навіть досвідчені мами знайдуть в них щось цікаве для себе.

Щасливих вам годувань!

Фото: Depositphotos