Розповідає гінеколог: шкода і користь постійного використання щоденних прокладок

258

Більшість жінок щодня використовують щоденні прокладки, навіть не замислюючись про те, на користь чи на шкоду. Правильніше було б поставити питання лікаря-гінеколога. Однак візит до цього фахівця молоді мами деколи відкладають з різних причин: немає часу, не з ким залишити дитину, забула…

На тему постійного використання щоденних прокладок розповідає гінеколог-ендокринолог Соболєва Єва Артуровна.

«Навіщо використовувати щоденні прокладки? В першу чергу вони придумані, щоб полегшити жінкам життя:

  • коли немає можливості зміни нижньої білизни: під час тривалої подорожі, на роботі і т. д.;
  • при незначних виділеннях в кінці або початку менструального циклу;
  • під час санації піхви (лікування) свічками або таблетками, які мають властивість розчинятися і витікати назовні;
  • коли фізіологічно збільшується кількість виділень (наприклад, період овуляції або вагітність. Але навіть тоді не рекомендую їх використання 24/7);
  • коли спостерігається нетримання сечі (тут вимушена необхідність).
© Depositphotos

Чому не рекомендується носити щоденки на постійній основі? Насамперед це пов’язано з виникненням дисбіозу піхви (порушенням балансу нормофлори). Найчастіше в таких ситуація виникають такі хвороби, як вульвовагініт, бактеріальний вагіноз (вона ж молочниця).

А відбувається це ось з якої причини: пресована целюлоза, яка є основою для прокладки, утрудняє циркуляцію повітря в інтимній зоні, створюючи «парниковий ефект», що сприяє створенню сприятливого середовища для розвитку і розмноження патогенних бактерій і грибів.

Читайте також:10 гаджетів, які зроблять життя мами простіше

Зміна мікрофлори піхви не проходить безслідно: збільшується кількість виділень, може з’явитися свербіж, подразнення шкіри. Алергічна реакція – індивідуальна реакція, що може супроводжуватися запаленням слизової оболонки, набряком в області статевих органів, появою висипки. Найчастіше виникає із-за ароматизаторів або речовин, що містяться в складі прокладок.

© Depositphotos

Сприятливе середовище для розмноження патогенних мікроорганізмів створюють не тільки прокладки, але білизна з синтетичних матеріалів (стрінги з дешевої синтетики взагалі лідер).

Для того щоб уникнути негативних наслідків, слід дотримуватися наступних рекомендацій:

  • міняйте прокладки кожні 3-4 години,
  • вибирати прокладки з бавовною в складі і без ароматизаторів,
  • вибирайте щоденки з пунктирною клейкою лінією! Це пов’язано з тим, що суцільна може забезпечувати поганий доступ повітря до шкіри і стати причиною «парникового ефекту». Як наслідок – підвищена пітливість і ймовірність появи подразнення,
  • вибирайте вироби в індивідуальній упаковці, яка забезпечує відносну стерильність вироби».
© Depositphotos

Читайте також:Як позбутися целюліту в домашніх умовах

Про шкоду постійного використання щоденних прокладок говорить і начальник сектору стандартизації Федерального бюджетної установи «Державний регіональний центр стандартизації, метрології та випробувань р. в Санкт-Петербурзі і Ленінградської області» Зінаїда Осташева. За словами експерта, ворогом жіночого організму є й зайва лужне середовище прокладок, яка вимірюється показником pH.

Раніше для виробництва прокладок використовували целюлозу, вату. Зараз прокладки роблять більш тонкими, тому спостерігається тенденція до використання тільки суперабсорбенту. Однак він підвищує рівень pH, а підвищений pH дає лужне середовище і може впливати на мікробіологію — мікроби добре розвиваються в лужному середовищі. Природний pH більше йде в кисле середовище.

У свою чергу, експерти Роскачества вивчили якість жіночих прокладок, а саме 31 зразок з найбільш популярних на російському ринку. Стало відомо, що прокладки тільки 6 торгових марок відповідають вимогам чинних норм щодо якості та безпеки.

© Depositphotos

Підводячи підсумок, скажемо: бережіть своє здоров’я! Прислухайтеся до порад експертів і не пропускайте планове відвідування лікаря-гінеколога.

Фото на анонс: Depositphotos