Як швидко завагітніти: сприятливі дні і кращі пози для зачаття дитини

433

Настання вагітності можливо тільки під час овуляції за умови, що партнери не використовують ніяких засобів контрацепції. У цій статті ви знайдете відповіді на питання, як швидко завагітніти і які пози найбільш сприятливі для зачаття дитини.

Зміст:

  • Що впливає на настання вагітності?
  • Відсутність вагітності за станом здоров’я
  • Як швидко завагітніти жінці?
  • Як часто потрібно займатися сексом, щоб настала вагітність?
  • Сприятливі пози для зачаття дитини
  • Народні способи
  • Що впливає на настання вагітності?

    Навіть у абсолютно здорових чоловіка і жінки може не вийти зачати дитину тоді, коли їм цього хочеться, так як на процес запліднення впливають багато факторів.

    • Переживання і стреси – якщо ви живете в умовах постійної психоемоційного навантаження і працюєте на знос, не досипаючи ночей, то це несприятливим чином позначається на процесі дозрівання яйцеклітини жінки і сперматозоїда чоловіка.
    • Зміна клімату – переїзд або подорожі в іншу країну можуть позначитися на менструальному циклі жінки, і овуляція зрушиться з звичного графіка.
    • Наявність шкідливих звичок – причому це стосується не тільки жінок, які курять, п’ють багато кави і алкоголю, але і чоловіків. Як показують медичні дослідження, у курящого чоловіки сперматозоїди менш рухливі, а у сім’яній рідині міститься багато видозмінених сперміїв, не здатні запліднити яйцеклітину.

    Читайте також:Ціна щастя: як змінюється жіноче тіло після вагітності

    • Харчування – відсутність в раціоні харчування достатньої кількості вітамінів і мікроелементів призводить до дефіциту деяких гормонів, що приймають участь в процесі дозрівання статевих клітин. У жінок дефіцит вітаміну Е і фолієвої кислоти призводить до ановуляторним циклам і труднощів із зачаттям.
    • Надмірна вага – зайві кілограми, так само як і їх недолік, призводять до гормональних порушень, що відбивається на роботі яєчників і здатності до зачаття. Це відноситься і до чоловіків, так як у здорових молодих людей виробляється менша кількість насінної рідини, в якій сперматозоїди недостатньо рухливі.
    • Прийом деяких лікарських препаратів – таблетки з групи антигістамінних, знеболюючих і антибіотиків можуть впливати на процес дозрівання яйцеклітини, затримуючи овуляцію або пригнічуючи її.
    • Вік – чим старше жінка, тим менше у неї шансів на вагітність. Гінекологи вважають, що найбільш сприятливий для зачаття та пологів вік від 18 до 24 років. Вже з 30 років здатність до зачаття навіть у овуляцію знижується у жінок більш ніж у два рази.
    • Використання лубрикантів та різних мастил під час сексу – всі ці кошти можуть порушувати рухливість сперматозоїдів і знижувати шанс на зачаття.

    Відсутність вагітності за станом здоров’я

    Іноді трапляється, що завагітніти першою дитиною вдалося з першого-другого циклу, а планування другого малюка затягнулося на невизначений період часу. Спроби завагітніти другою дитиною краще всього починати з відвідин кабінету гінеколога – аналізи, мазки та УЗД дозволять оцінити загальний стан здоров’я молодої мами і готовність її організму до нової вагітності. Велику роль відіграють також кілька факторів:

    • скільки часу пройшло після перших пологів організм жінки відновлюється після вагітності протягом трьох років, за умови, що пологи відбулися без ускладнень;
    • наявність лактації – при грудному вигодовуванні в організмі жінки виробляється велика кількість гормону пролактину, який пригнічує овуляцію;
    • наявність хронічних захворювань у жінки – після пологів та в період лактації через зниження імунітету у багатьох представниць прекрасної статі загострюються хронічні інфекції, які змінюють гормональний фон і негативно відбиваються на процесі дозрівання яйцеклітини.

    Якщо подружня пара активно живе статевим життям без використання контрацептивів і при цьому рік не виходить завагітніти, необхідно звернутися до лікаря і пройти ряд обстежень. Це стосується обох партнерів, так як ставиться діагноз «безпліддя під питанням», який вимагає діагностики чоловіки і жінки.

    Що не можна вагітним: поради акушерів і народні прикмети

    Як швидко завагітніти жінці?

    Фертильність жінки, як і біологічна сумісність пари грає не останню роль у зачатті – у кого-то виходить завагітніти з першої спроби, а іншим потрібно не один цикл, щоб побачити заповітні дві смужки на тесті. Чому не виходить завагітніти і що робити в цій ситуації, розглянемо покроково.

  • Часті заняття сексом – приймаючи рішення завести дитину, подружня пара починає займатися сексом кожен день, а іноді і по кілька разів. Такий фанатичний підхід призводить до прямо протилежного ефекту: в насінної рідини чоловіки мало активних сперміїв, так як вони не встигають вироблятися, статеві клітини малорухливі, відповідно, шанс на зачаття різко знижується. Щоб бажана вагітність настала, треба банально розслабитися і не думати про те, чи відбулося запліднення, – насолоджуйтесь один одним і отримуйте справжнє задоволення від інтимних пестощів.
  • Стрес – відсутність двох смужок на тесті саме по собі хвилює жінку, особливо якщо вагітність не настає протягом декількох циклів. В цій ситуації слід просто не зациклюватися, якщо подружжя здорові і ведуть активний спосіб життя, то зачаття обов’язково настане. Для профілактики стресу найкраще добре висипатися не менше 9 годин на добу, відмовитися від кави і інших стимуляторів нервової системи, приймати вітаміни і фолієву кислоту.
  • Повноцінне харчування – на етапі планування вагітності жінці слід обмежити в раціоні жирне м’ясо, тваринні жири і швидкі вуглеводи. Харчування повинно бути збалансованим з великим вмістом зелених овочів, зелені, фруктів, ягід і горіхів – в цих продуктах міститься величезна кількість вітаміну Е, фолієвої кислоти і мікроелементів, сприятливих для фертильності. Для поліпшення якості сперми чоловіка теж рекомендується стежити за харчуванням, включивши в раціон рибу жирних сортів, оливкова олія, волоські горіхи та гарбузове насіння.
  • Читайте також:Вагітність після 40: народжувати чи не варто?

    Як завагітніти, якщо не виходить? Коли подружжя абсолютно здорові, уникають стресів і правильно харчуються, а зачаття все ж не настає, слід відстежувати овуляцію у жінки. Для цього протягом декількох менструальних циклів рекомендується вимірювати базальну температуру в задньому проході, обов’язково вранці, не встаючи з ліжка. При нормальному менструальному циклі жінки у першій фазі температура в прямій кишці буде дорівнює температурі тіла (36,2–36,7 градусів). За добу до овуляції і в момент виходу яйцеклітини у фалопієву трубу температура в задньому проході підвищується до 37,0–37,1 градуса – це найбільш сприятливі дні для активних занять сексом, що підвищує шанси на запліднення.

    Як часто потрібно займатися сексом, щоб настала вагітність?

    Якщо пара утримається від занять сексом за 3-4 дні до передбачуваної овуляції, а далі буде займатися сексом через день, це суттєво збільшить шанси на настання вагітності. Тривале утримання теж шкідливо (більше 5 днів), так як це негативно впливає на якість сперми. При нормальному менструальному циклі тривалістю 28-30 днів у жінки найсприятливішими днями для інтимних відносин є дні з 12-го по 20-й.

    Сприятливі пози для зачаття дитини

    При еякуляції сперматозоїди у величезній кількості потрапляють у піхву, звідки спрямовуються в матку і далі в фаллопієві труби, де і відбувається запліднення. Цілком природно, що частина сперми випливає з піхви, але це ніяк не перешкоджає зачаттю в більшості випадків.

    При різних аномаліях будови внутрішніх статевих органів (загин матки та інші) і малорухомості сперматозоїдів у чоловіка рекомендується займатися сексом в певних позах, щоб збільшити шанси на зачаття:

    • в положенні жінки на животі – така поза сприятлива для зачаття при загині матки і відхилення органу назад;
    • в положенні жінки на боку з притиснутими до живота колінами – в цій позі статевий член найбільш наближений до шийки матки – відповідно, сім’яна рідина в момент еякуляції потрапляє відразу в цервікальний канал;
    • у позі місіонера – чоловік зверху, жінка в положенні на спині.

    Після статевого акту жінці рекомендується полежати на спині, підклавши під сідниці подушку – це збільшить шанс на зачаття.

    Народні способи

    При сильному бажанні завести дитину жінки шукають народні способи завагітніти швидко. Звичайно, їхня ефективність не доведена, але багато представниць прекрасної статі стверджують, що ці рецепти дійсно допомогли зачати з перших спроб. Нижче наведені найпоширеніші:

    • квітка фікуса – у народі вважається, що, посадивши будинку фікус, жінка приваблює малюка в свою сім’ю, і вагітність настане скоріше;
    • жаби – статуетки, м’які іграшки, зшиті своїми руками, зображують жабу, залучають «лелеки, що приносить дитину у родину»;
    • вживання борової матки, або ортілія однобокою, у формі спиртової настоянки – у складі цієї рослини міститься велика кількість різних компонентів, у тому числі рослинні естрогени і прогестерон, які мають безпосередній вплив на процес дозрівання яйцеклітини і підвищують шанс на зачаття.

    Головною радою для якнайшвидшого настання бажаної вагітності у здорових подружжя є все ж повне розслаблення і відпускання ситуації – на протязі декількох місяців просто любите один одного, не вираховуючи фанатично «небезпечні» дні. При цьому ведіть здоровий спосіб життя, менше нервуйте, висипайтеся, більше бувайте на свіжому повітрі, і незабаром тест на вагітність порадує вас двома смужками.

    Читайте також:

    • Блювота при вагітності
    • Завмерла вагітність – чому вона виникає і як вчасно визначити патологію
    • Небезпечний нежить під час вагітності?

    Фото: Рixabay