Порада дня: розмовляйте з дітьми частіше – це корисно!

156

Якщо збоку подивитися на маму з маленькою дитиною, їх діалог (точніше, монолог) виглядає так: «Ми зараз підемо в магазин і купимо тобі свіжі фрукти», «А хто це у нас грає з червоної машинкою?», «Дивись, пташка полетіла. Знаєш, як вона називається?». Багато слів… І це зовсім не з-за того, що у мам у декретній відпустці виникає дефіцит спілкування. Просто так дбайливі матері формують словниковий запас своїх дітей.

© Instagram @kristinkasn

Кандидат філологічних наук і психолог Наталя Кулакова впевнена:

У дитини спочатку накопичується пасивний словниковий запас – це ті слова, які дитина знає, розуміє, може розрізняти на слух (перші 50 слів дитина розуміє приблизно на п’ять місяців раніше, ніж зможе їх вимовляти). Це не важко помітити, задаючи йому питання, розмовляючи, спостерігаючи за реакцією. І дитина обов’язково вас здивує. Своїм величезним словниковим запасом (пасивним). Спочатку він “зможе” знайти названий вами предмет очима, потім за ним потягнуться його ручки, і, нарешті, дитина виконає якесь складне дію або вашу команду. Покаже “очі в зайчика”, постукає в двері, або підніме ніжку, щоб засунути її в черевик. Це розуміння і стане вашою першою нагородою за багатомісячні розмови “ніби з самим собою”. Активний словниковий запас – ті слова, які дитина вимовляє, вживає. Тільки побувши якийсь час у пасивному словнику, слово переходить в активний словник.

© Instagram @creakiddy

Експерт радить мамам і татам, як розмовляти з дитиною:

Мова повинна бути організована спеціально для малюка. Так дитина набагато швидше зможе осягнути структуру мови, якою говорять його батьки. Ми будемо говорити повільно, чітко вимовляючи, простими реченнями, підкріплюючи свої слова діями та жестами.

© Instagram @katerinalu1551

Читайте також:Порада дня: говоріть дитині перед сном ці особливі фрази

Тому, застосовуючи поради фахівця і базуючись на успішному досвіді багатьох мам, постійно розмовляйте з дитиною. Розповідайте йому про те, що ви робите, перед сном обговорюйте, як пройшов день. Показуйте, як треба вимовляти складне слово. У якийсь момент дитині захочеться повторити за вами одне слово, потім інша, третя, а потім ще, і ще.

А ви часто розмовляєте з малюком, який ще не вміє говорити?