Порада дня: як вберегти дитину від злочинця

276

Практично щодня новини та соціальні мережі приносять інформацію про те, що десь украли або втратили дитину. Не панікуйте, уявляючи, що подібне може статися і у вашій родині! Головне, що вам потрібно робити – навчити дитину простим правилам безпеки. Про це розповідає керівник школи безпеки «Стоп Загроза» Лія Шарова.

Розкажіть дитині, кому можна довіряти, а кому – ні

© Instagram @iqpsy

Малюйте разом «кола довіри». Близькі члени родини – це перше коло, його можна замалювати улюбленим кольором вашого малюка. Знайомі та друзі, родичі та вихователі – це другий круг іншого кольору, обраного дитиною. Потім можна намалювати тих незнайомих, які подобаються і викликають довіру. І окремо – тих, які здаються підозрілими.

На цьому малюнку ви можете нагляднообъяснить дитині про ступінь близькості: обіймати, гладити й цілувати дитину можуть тільки люди з найближчого кола. Ввічливо вітатися і можна розмовляти зі знайомими дорослими. А ось коло сторонніх (поганих або хороших – неважливо) зробіть нейтрального кольору – з ними не треба вітатися і розмовляти.

Навчіть дитину, що не можна відповідати на питання незнайомих дорослих, якщо поруч немає батьків

© pinterest.ru

Дорослі не повинні чіпати і обіймати чужих дітей, вони нічого не пропонують, нікуди не кличуть, не дарують і не питають ні про дитину, ні про його сім’ю. А коли й питають, то можна сміливо не відповідати, тому що виховані дорослі не спілкуються з чужими дітьми без дозволу їх батьків!

Читайте також:Порада дня: ведіть з примхливим дитиною «Переговори навпаки»

Сформуйте разом з дитиною «образ злочинця»

© pinterest.ru

Якщо ви бачите в книжці, мультику або кіно «злочинця» (одягненого в чорне, у масці зі зброєю), то зверніть увагу дитини на те, що такі злочинці існують тільки у вигаданому світі. Запитаєте, чому злочинець не ризикне вийти на вулицю в чорній масці, чорному плащі і з пістолетом у руці. Свій власний відповідь запам’ятається дитині найкраще.

Зверніть увагу дитини на те, що на вулиці завжди є люди і у кожного є мобільний телефон, з якого можна моментально подзвонити в поліцію або зняти підозрілу людину на фото або відео. Покажіть дитині камери зовнішнього спостереження. Нехай він зрозуміє, що справжній злочинець ніколи не ризикне виглядати якось по-особливому. Що він виглядає зазвичай.

Визначте з дитиною межі ввічливості та потренуйте вміння говорити «ні»

© Depositphotos

Виключіть зі спілкування фрази: «Старших треба поважати», «Як ти розмовляєш з дорослими?», «Що про тебе подумає тітка?». Беззаперечна слухняність, скутість і бажання «бути хорошим» – не найкращий варіант виховання дитини з точки зору безпеки.

Читайте також:Чоловік Бородіної розповів про свій спосіб гасити дитячі істерики

Розповідайте, що дорослий не повинен ні пригощати чужої дитини, ні кликати з собою, ні просити його про допомогу чи послугу. І якщо такий дорослий підходить і заговорює, то з ним можна і потрібно бути неввічливим, тому що таких дорослих потрібно побоюватися. Вчіть відповідати: «Я вас не знаю і не буду з вами розмовляти» або «Я не розмовляю з незнайомими».

Навчіть голосно кричати для залучення до себе уваги в разі небезпеки

© Instagram @svetos_ya

Покажіть дитині, що якщо якийсь дорослий намагається відвести, навіть хоча б просто торкається, – можна і потрібно застосовувати два своїх головних зброї: швидкі ноги і гучний голос. Кричати треба голосно: «Допоможіть! Я не знаю цього чоловіка!» – і бігти в найближчий безпечне місце, звідки відразу ж дзвонити батькам.

Дуже важливо багато раз звернути увагу дитини на те, що головне – привернути увагу. Не перемогти, не «застосувати прийом», не сховатися, не плакати, не кусатися або плюватися, а влаштувати «шумову атаку», нікого не соромлячись.

Вивчіть з дитиною важливі номери телефонів і адресу напам’ять

© pinterest.ru

Як мінімум, два номери. І домашню адресу – напам’ять. І ім’я-прізвище-по батькові мами і тата. І заодно відразу нагадуйте, що це – інформація про найбільш близьке коло, і її не потрібно розповідати стороннім, якщо не потрібна допомога.

Позначте небезпечні та безпечні місця

© pinterest.ru

Тут допоможуть картки з малюнками. Малюємо разом і дитячі садки, і школи, і магазини, і станцію метро і автобус з трамваєм, і гаражі, і будівництво, і двір, і парк, і дорогу, і аптеку/банк/салон краси/кафе/ресторан… Потім розкладаємо на дві купки: небезпечні і безпечні. В безпечних місцях завжди є люди, а злочинці більше всього на світі бояться, що їх розкриють і зловлять. Саме тому вони втечуть, якщо застосувати два головних зброї – кричати голосно-голосно і бігти швидко. Тоді ніхто не ризикне ні наздоганяти, ні навіть підходити близько.

Запитайте у дитини, чому. Нехай представить прямо під час прогулянки, що б сталося, якщо б якийсь хлопчик зараз біг по вулиці і кричав: «Допоможіть! Врятуйте! Я не знаю цього чоловіка!».

Запитуйте, а не розповідайте самі

© pinterest.ru

Якщо ви хочете щось пояснити дитині, задавайте йому 10-20 питань на цю тему. Як ти думаєш? А що б ти зробив, якби…? Хто тобі більше подобається з перехожих? Куди б ти побіг у разі небезпеки? Як можна обдурити дитину, як ти вважаєш? Чому злочинцям потрібні такі хитрощі? Як виглядає погана людина? А як хороший? Давай подумаємо, як буде вести себе хитрий злочинець, щоб на нього ніхто не звернув уваги?

Читайте також:Монолог мами: «Не виношу, коли моїй дитині роблять зауваження сторонні люди»

Вже в трирічному віці за допомогою таких розмов під час прогулянки або гри можна акуратно донести головне: є люди хороші і погані, добрі і злі, і другі завжди намагаються бути схожими на перших, адже інакше їх відразу всі побачать і виведуть на чисту воду.

А які правила безпеки ви розповідаєте своїй дитині?

Фото на анонс: Depositphotos