Як заспокоїти малюка

235

Дуже часто матусям, особливо молодим, потрібно багато сил і часу на те, щоб заспокоїти малюка. Плаче і кричить дитина не приносить позитивних емоцій, вночі заважає спати як батькам, так і сусідам, на вулиці викликає роздратування оточуючих, адже науково доведено, що плач дитини – один з найбільш ненависних звуків для людини. У моменти, коли дитина починає плакати, батьки зазвичай губляться, беруть його на руки, починають качати, дають соску і т. д., але в більшості випадків ці дії не приносять ніяких результатів, і батькам залишається тільки забрати дитину подалі під укоризненными поглядами оточуючих. Як же правильно вчинити в даній ситуації? Якогось певного способу заспокоїти дитину, який підходив би кожному, не існує. Всі діти індивідуальні, проте є кілька способів, які найчастіше спрацьовують.

Зміст:

  • Колискова
  • Поїздки на машині
  • Перевірте, чи все з дитиною добре
  • Шикание або білий шум
  • Казка
  • Можливо, справа в коліках
  • Ріжуться зуби
  • Не вистачає мами
  • Колискова

    Старий і незамінний спосіб: притисніть малюка до себе і тихо починайте наспівувати що-небудь. Не можете згадати жодної колискової? Не біда. Давно доведений факт, що маленькі діти не звертають уваги на текст пісні, їм важлива саме інтонація.

    Існує величезна кількість щасливих пар, в яких дитині тихесенько наспівують важкий рок, а він заспокоюється.

    Поїздки на машині

    Такий спосіб показують у багатьох фільмах, та, як не дивно, він дійсно працює. При неквапливих поїздках на машині дитина заспокоюється, це пов’язано з тим, що при поїздці машина виробляє тихі заколисуючі звуки, схожі на ті, що малюк чув в утробі матері.

    Читайте також:Фея, хмарка, кошеня і ще 18 ідей для нічника-іграшки в дитячу

    Перевірте, чи все з дитиною добре

    Цілком можливо, що заважає дитині щось: мокрі пелюшки, голод або незручне становище. Може бути, йому просто холодно або ж, навпаки, жарко. Відповідно, коли потреба дитини буде задоволена, він заспокоїться самостійно.

    Шикание або білий шум

    Білий шум – це те, що малюк чує в утробі матері. Асоціації з цим звуком у дитини лише позитивні, він заспокоюється і відчуває себе під захистом, а головне-знає, що мама поруч. Зараз багато виробників пропонують м’які іграшки з білим шумом.

    Шикание менш ефективно, але в крайньому випадку можна використовувати його. Шикати необхідно голосно, голосніше, ніж плаче малюк. З часом, коли дитина почне заспокоюватися, ви теж повинні будете шикати набагато тихіше. Через деякий час дитина засне.

    Казка

    Так само як і колискову, казку можна вибрати абсолютно будь-яку, можна навіть зовсім не казку – журнал, комікс, підручник – все, що попадеться під руку. Малюкові головне чути і сприймати рідний голос, відчувати дотики, тому при читанні обережно і повільно погладжуйте дитину по голові або спинці. В ідеалі, дитина повинна спати на спині, але заспокоюється він набагато краще в положенні на боці або на животі, з останнім треба бути обережніше, краще покласти дитину до собі на руку і притримувати його голову. Також можна легенько поплескувати його по спинці або гладити долоньки.

    Можливо, справа в коліках

    Якщо це так, необхідно допомогти дитині від них позбутися. Для цього потрібно зробити масаж. Ніжні погладжування по животику і ручкам можуть дати позитивний ефект. Також, якщо є можливість, скупайте дитини в теплій ванні, вона дасть розслабляючий ефект. Після ванни необхідно дати дитині трохи води і вертикально його підняти, щоб допомогти газів вийти.

    Ріжуться зуби

    Досить часто малюкам доставляє дискомфорт прорізання молочних зубів. У цьому випадку батькам не доведеться докладати багато зусиль, щоб допомогти, достатньо лише акуратно, чистими руками, почухати ясна малюка або дати йому гумову іграшку (такі продаються в дитячих магазинах і аптеках). Також в аптеках продається велика кількість охолоджуючих мазей, які знімають неприємні відчуття.

    Не вистачає мами

    Іноді діти плачуть просто так, і це далеко не рідкість, вони занудьгували або хочуть на руки, а можливо, просто втратили маму з уваги і почали переживати. Якщо з якої-небудь причини мама не може підійти до дитини, буде достатньо його покликати, поговорити з ним або ж просто заспівати. Почувши рідний голос, малюк розслабиться і перестане кричати, адже він буде знати, що мама десь неподалік і стежить за ним. Є голосові няні, через яких за допомогою телефону можна передати невелике голосове повідомлення дитині, якщо з якоїсь причини вам довелося виїхати.

    Всі малюки плачуть, хтось більше, хтось менше, але найголовніше, щоб поряд з ними в цей момент перебував люблячий чоловік, який вирішить їх невеликі, але вже настільки важливі проблеми.

    Дитина завжди повинна знати, що поруч з ним захисник, який допоможе і підтримає у важку хвилину.

    Читайте також:

    • Частий сон у вагітних – ознака дефіциту ваги у майбутньої дитини
    • Для натхнення: пальчикові іграшки, які сподобаються малюку
    • Лайфхак втомленої мами: рукавичка для укладання малюка

    Фото: Рexels, Depositphotos