Монолог мами: чому мене ображає вираз «яжемать»

244

Відносно молоде вираз «яжемать» міцно увійшло в наше життя завдяки соціальним мережам. Воно придбало негативний відтінок, тому навколишні хвацько кажуть «Ну це «яжемать», що з неї взяти?» у всіх ситуаціях, коли мами піклуються про дітей, захищають їх права, не дозволяють асоціальним елементам ображати малюків.

Читайте також:Монолог мами: «Я годувала дитину майже до чотирьох років»

Скажу відразу, я зараз не про тих мам, які приходять на скейт-майданчика з немовлятами та забороняють підліткам кататися на спеціально виділеному для цього заняття місці. І не про тих, хто гуляє з колясками поруч з волейбольними майданчиками або футбольними полями, ризикуючи потрапити під удар м’яча. Я про самих звичайних мам… Дбайливих, уважних і знають свої права.

Де на маму вішають ярлик «яжемать»

в черзі на касу в супермаркеті

Про те, що я — «яжемать», почула у супермаркеті. Маленьке, але дуже важливе відступ: в передкасовій зоні магазину висить оголошення про те, що мами з дітьми дошкільного віку мають право пройти без черги. Цим привілеєм я скористалася лише пару раз, коли маленька донька в колясці перед оплатою наших покупок починала голосно плакати.

І обидва рази мені говорили про «яжемать», «ходіть в магазин, коли діти сплять», «у всіх є діти, і ніхто не проситься без черги».

при покупці продуктів

© Instagram@laylaece

Читайте також:Монолог: Не виношу, коли моїй дитині роблять зауваження сторонні

Завжди уважно читаю етикетки продуктів. Не хочу купувати сурогат з суцільними замінниками і імітаторами смаку. Помітила, що така скрупульозність продавців дратує. І вони не втрачають можливості вколоти тим, що «всі мами зазвичай купують, ви одна така прискіплива».

в громадському транспорті

Ми з донькою частіше їздимо на автомобілі, але іноді доводиться і на метро. Я ніколи не прошу поступитися місцем моїй дитині, краще ми постоїмо в безпечному місці. Але завжди знаходяться відповідальні літні жінки, які піднімають з сидячих місць «активно сплячих» молодих людей.

Іноді ті поступаються місце з посмішкою (моя дитина так радіє поїздку на метро, що його захоплений погляд важко не помітити), але бувають і такі екземпляри в брюках (назвати чоловіками не повертається язик), які влаштовують перепалку: «Думаєш, якщо народила, то тепер всі зобов’язані твоїй дитині поступатися місцем? Ну так, ти ж мати».

© Depositphotos

Такі слова мене ображають. Більше того, вони мене ображають. І мені незрозуміло, чому деяких людей дратує моє прагнення бути хорошою мамою для своєї дівчинки?

Є норми життя в суспільстві: уступати місце в транспорті літнім людям, вагітним та пасажирам з дітьми, пропускати без черги тих, хто має на це право, бути ввічливим, якщо покупець прийшов за хорошим вершковим маслом, а не його замінником з незрозумілих інгредієнтів. Так чому ж дотримання цих норм так дратує багатьох?

A post shared by Юля Костюшкін (@karapylka) on Aug 17, 2018 at 10:55am PDT

Я проти терміну «яжемать»! А ви?

Фото на анонс: © Instagram@corinneconrad