Як приготувати варення з малини – прості рецепти малинового варення

201

Малинове варення – одне з улюблених ласощів дорослих і дітей, яке традиційно заготовляють на зиму. Крім прекрасних смакових якостей варення з малини справедливо вважається найбільш корисним з усіх. Всі знають про властивості малинового варення знижувати жар, знімати запальні процеси в дихальних шляхах, однак крім цього воно є ще відмінному профілактичним засобом, який допомагає не захворіти.

Зміст:

  • Корисні властивості малинового варення
  • Який посуд знадобиться для приготування малинового варення
  • Як підготувати ягоди для варення
  • Рецепт 1: Малинове варення за п’ять хвилин
  • Рецепт 2: Класичне малинове варення
  • Рецепт 3: Малинове варення з сиропом
  • Рецепт 4: Перетерте малинове варення
  • Рецепт 5: «Сире» малинове варення
  • Рецепт 6: Малинове варення з апельсином і желатином
  • Рецепт 7: Малинове варення з лимонною кислотою
  • Малинове варення – корисні поради
  • Рідкісне поєднання прекрасного смаку й великої користі для здоров’я зробили малинове варення фаворитом, кожна господиня намагається заготовити на зиму це смачне ліки. Перш ніж приступити до огляду простих рецептів малинового варення з покроковим алгоритмом як приготувати варення з малини, поговоримо про підготовку до процесу, а також про корисні властивості малини.

    Корисні властивості малинового варення

    Правильно приготоване варення з малини зберігає багатство смаку улюблених ягід, а також більшу частину вітамінів і корисних речовин, що містяться в них. До складу малинового варення входить великий перелік вітамінів – аскорбінова кислота, каротин, альфа і бета, вітаміни A, E, K, PP і групи в (тіамін, рибофлавін). Варення з малини містить кальцій, магній, фосфор, залізо, калій та інші мінерали. Унікальною особливістю малинового ласощі полягає в тому, що воно містить органічні насичені жирні, мононасичені і полінасичені органічні кислоти.

    Завдяки вмісту натуральної саліцилової кислоти, малинове варення володіє прекрасним жарознижувальну та протизапальну дію. Його можна використовувати в якості легкого знеболюючий засіб при простудних захворюваннях, що набагато природніше аспірину і не призводить до подразнення стінок шлунка і кишечника.

    Крім внутрішньої користі для здоров’я варто відзначити, що люди, які регулярно вживають варення з малини, отримують достатню кількість вітамінів і мінеральних речовин за рахунок чого їх шкіра та волосся виглядають здоровими і свіжими. Потужний вітамінний заряд підвищує тонус організму і працездатність людини.

    Для приготування варення підходять стиглі, але не перезрілі ягоди. В ідеалі краще всього вибирати ягоди середнього розміру і насиченого темно-малинового кольору. Варення з таких ягід буде мати прекрасний смак і чудовий відтінок.

    Який посуд знадобиться для приготування малинового варення

    У минулому для приготування варення використовувалися металеві (мідні, алюмінієві) тази, однак зараз такий посуд не рекомендується використовувати. Будь-які металеві поверхні володіють високою реактивністю. При приготуванні варення з кислих ягід іони металів вступають в реакцію з кислотами і утворюють оксиди, а це зовсім не корисно для здоров’я. При варінні солодкої малини навіть найменша кількість іонів металу здатне призвести до руйнування аскорбінової кислоти. Шкоди від такого варення не буде, проте й користі набагато менше.

    Для приготування будь-яких видів варення найбільш прийнятним видом посуду є емальована каструля, миска або таз із широким дном і низькими стінками. Можна також використовувати посуд з якісної нержавіючої сталі. Форма з низькими краями і широким дном дає можливість добре і акуратно перемішувати варення.

    Приступаючи до приготування варення не забудьте про підготовку тари для зберігання. Традиційно заготовки на зиму зберігають у скляних банках, які потрібно заздалегідь ретельно помити і простерилізувати. Не варто ігнорувати процедуру стерилізації, так як без неї ймовірність того, що варення запліснявіє, втратить свої смакові і корисні якості значно зростає.

    Найзручніше стерилізувати банки парою (встановивши на решітку над закипілої каструлею або чайником, в пароварці). Можна також поставити банки в холодну духовку на решітку шийкою вниз і включити поступовий розігрів на 10-15 хвилин. Висока температура руйнує бактерії, а поступове нагрівання не зашкодить банки. Варто лише пам’ятати, що остигати тара повинна також повільно до кімнатної температури. Кришки, якими буде закриватися варення, стерилізуються дуже просто – їх досить просто прокип’ятити протягом 5-7 хвилин і висушити на чистому рушнику.

    Як підготувати ягоди для варення

    Підготовка малини починається з перебирання ягід, потрібно видалити весь сміття (листочки, гілочки, чашолистки з плодоніжками), а також недозрілі або перезрілі плоди. Малина дуже ніжна ягода, її можна пошкодити під потоком проточної води, тому для її миття краще вибрати більш щадний спосіб. Найкраще насипати ягоди в друшляк і опустити його в таз з холодною водою. Потім підняти друшляк з малиною і дати воді стекти. Після цього можна приступати до приготування.

    Якщо ви помітили в ягодах дрібних білих черв’яків, це ще не привід викидати малину. Личинок малинового жука можна легко видалити за допомогою сольового розчину. В 1 л води розчинити 10 г солі, залити ягоди цим розчином та дати постояти 10 хвилин. Всі черв’яки спливуть на поверхню води, їх потрібно зібрати ложкою, а ягоди двічі промити в друшляку.

    Рецепт 1: Малинове варення за п’ять хвилин

    Як приготувати малинове варення за класичним рецептом за короткий час? Так званий рецепт «п’ятихвилинка» підходить для приготування малини і полуниці. Його переваги полягають в тому, що сам процес варіння йде зовсім небагато часу, при цьому з-за короткою теплової обробки в варення зберігається максимум вітамінів і корисних речовин. Таке варення ідеально підходить для лікування і профілактики простудних захворювань і підтримки імунітету.

    Для приготування треба взяти малину і цукор в рівних частинах, на 1 кг я рік 1 кг цукрового піску. Малину засипати цукром і залишити на 4-5 годин. За цей час з малини виділиться сік і частково розчиняє цукор. Його потрібно злити в окремий посуд і поставити на повільний вогонь. Солодкий малиновий сік довести до кипіння і прокип’ятити протягом 10 хвилин. Гарячим сиропом залити ягоди, поставити посуд з варенням на повільний вогонь, довести до кипіння і прокип’ятити протягом 5 хвилин. Після цього варення можна розкладати в простерилізовані банки, закривати і відправляти на зберігання.

    Рецепт 2: Класичне малинове варення

    Цей спосіб приготування варення з малини – ще один з найшвидших способів, але співвідношення інгредієнтів і процес трохи відрізняються від «п’ятихвилинки». Для варення по цьому рецепту знадобиться більше цукру на 1 кг ягід, 1,5 кг цукру. Підготовлені і помиті ягоди малини акуратно викласти в посуд для варіння і засипати цукром. Після цього ємність з ягодами потрібно відправити в холодильник на 10 годин. За цей час малина встигне злегка засахариться.

    Таз я зацукрованою малиною дістати з холодильника і поставити на повільний вогонь. Варення готується за один прийом, тому банки потрібно приготувати відразу. Постійно помішуючи довести варення до кипіння, прокип’ятити один раз протягом 20 хвилин. Дати варенню трохи охолонути і можна розподіляти його по банкам.

    Рецепт 3: Малинове варення з сиропом

    При використанні цього рецепта малина зберігає свою форму. Для його приготування знадобиться на 1 кг малини 1,5 кг цукру і 0,5 л води. Малину підготувати і покласти в ємність для варіння. Приготувати посуд для сиропу, всипати в нього цукор, залити водою і поставити на маленький вогонь. Коли сироп закипить, зняти його з вогню і залити ним ягоди.

    Посуд з малиною поставити на повільний вогонь, довести до кипіння і прокип’ятити протягом 5 хвилин. Потім вогонь вимкнути, а варенню дати охолонути до кімнатної температури. Після охолодження малину треба знову поставити на вогонь і повторити процедуру, збільшивши час кипіння до 8-10 хвилин. Потім вогонь вимкнути, варенню дати постояти 15-20 хвилин і знову поставити на повільний вогонь. Повторити процедуру доведення до кипіння і прокип’ятити 10 хвилин. Після цього варення потрібно зняти з вогню і дати йому трохи охолонути (10-15 хвилин), після чого його можна розкладати по банках і закрити.

    Рецепт 4: Перетерте малинове варення

    При цьому способі виходить густе однорідне варення, дуже схоже на джем. Для приготування знадобиться на 1 кг малини 200 мл води і 400-500 г цукру. Ягоди перебрати і промити, засипати в ємність для варіння. Залити ягоди водою, поставити на вогонь, довести до кипіння і прокип’ятити протягом 3 хвилин.

    Неостиглого малинову масу перетерти через сито для отримання однорідної маси. Потім знову покласти в посуд для варіння і засипати в малину цукор. Довести до кипіння і прокип’ятити 5 хвилин. Після цього варення можна розкласти по банках. Однак для тривалого зберігання банки з варенням потрібно простерилізувати в гарячій воді протягом 15 хвилин.

    Рецепт 5: «Сире» малинове варення

    Це вид варення без варіння, по суті в даному рецепті ягоди малини засахариваются. На 1 кг ягід знадобиться від 1 до 2 кг цукру. Кількість визначається часом зберігання готового продукту. Чим довше хочете зберегти варення, тим більше треба використовувати цукру. Малину для «сирого варення» досить тільки перебрати, мити не можна.

    Малину висипати в широкий таз, туди ж додати весь цукровий пісок. Малину потрібно розім’яти дерев’яним товкачем або великою ложкою. Блендер і міксер краще не використовувати. Чим ретельніше розтерти ягоди з цукром, тим однорідніше вийде маса. Готове варення розкласти по стерилізованим банкам, залишаючи зверху не заповненими 1,-2 см об’єму. Поверх варення насипати шар цукру завтовшки близько 1 див Цукор просочиться соком малини, застигне і перетвориться на тверду скоринку, яка збереже варення від потрапляння бактерій і псування. Таке варення потрібно зберігати в холодильнику.

    Рецепт 6: Малинове варення з апельсином і желатином

    Як приготувати малинове варення з апельсином? Це варення практично готовий десерт, тому готується воно в невеликій кількості і зберігається, як правило, невеликих за обсягом баночках (250-500 мл). На 300 г малини знадобиться 1 апельсин, 0,5 кг цукру, 2 чайні ложки желатину. Малину перебрати, промити і розім’яти ложкою. Апельсин очистити від шкірки і білих плівок, часточки порізати поперек невеликими кубиками.

    В одній посуді перемішати всі компоненти – малину, апельсин, цукор і желатин. Отриману масу залишити настоюватися одну ніч. Після цього варення треба поставити на повільний вогонь і довести до кипіння, кип’ятити 4-5 хв. при постійному помішуванні. Потім варення потрібно дати трохи постояти і можна розкладати в простерилізовані банки.

    Рецепт 7: Малинове варення з лимонною кислотою

    Цей вид варення підходить для тих, хто не любить занадто нудотний солодкий смак. Завдяки лимонної кислоти, варення набуває легку приємну кислинку. На 1 кг ягід знадобиться 1 кг цукру, 0,5 склянки води, 2-3 г лимонної кислоти. Підготовлену малину викласти шарами в посуд для варіння, кожен шар пересипати цукром. Поставити в прохолодне місце на 12 годин.

    По закінченні цього часу у посуд з малиною і цукром, додати воду і поставити на повільний вогонь. Як тільки варення закипить, варимо ще 7-10 хвилин акуратно помішуючи, щоб ягоди не пригоріли. Варення вариться в 1 захід до готовності. Перед закінченням варіння додати лимонну кислоту. Зняти з вогню, дати трохи охолонути і розкласти по банках.

    Малинове варення – корисні поради

    При приготуванні малинового варення по кожному з наведених вище рецептів пам’ятайте, що потрібно знімати пінку з поверхні варення, яка утворюється при закипанні.

    Готовність варення перевіряється просто по крапельці на тарілці. Капнути крапельку варення на тарілку і подивитися – якщо вона не розтікається і зберігає форму, то варення готове.

    Не варто варити відразу великий обсяг варення. Оптимально готувати разом 2-3 кг ягід, тоді і сам процес пройде швидше і аромат малини збережеться краще.

    Якщо замість води в малинове варення або сироп для нього додати сік чорної смородини, то такий продукт ніколи не зацукрувався. Крім того, варення придбає оригінальний присмак, не буде таким приторно солодким, стане густіше.

    Не варто до самих країв заповнювати банки. Залиште між кришкою і рівнем варення 5 мм, так ви збережете аромат варення.