Як приготувати варення з абрикосів. Кращі рецепти абрикосового варення на зиму

251

Абрикосові дерева культивували в Азії з дикорослих дерев. Плоди їх були оцінені по достоїнству за відмінні смакові якості і корисні властивості, тому абрикоси досить швидко поширилися спочатку в сусідні країни, а потім і на інші континенти.

Зміст:

  • Корисні властивості абрикосів
  • Який посуд знадобиться для варення з абрикосів
  • Рецепт 1: варення із зелених абрикосів
  • Рецепт 2: варення з абрикосів
  • Рецепт 3: варення з абрикосів з апельсинами
  • Рецепт 4: варення з абрикосів з волоськими горіхами
  • Рецепт 5: абрикосовий джем
  • Рецепт 6: варення з абрикосів в мультиварці
  • Абрикосове варення – корисні поради
  • В подальшому часу було виведено безліч сортів абрикосових дерев, які відрізняються розміром, формою і смаком плодів, спеціально адаптовані для різного клімату. В рамках даної статті ми розповімо про корисні властивості абрикоса, а також як приготувати варення з абрикосів. Ми підготували кілька перевірених кращих рецептів варення на зиму.

    Корисні властивості абрикосів

    Незважаючи на сортове і смакове різноманітність, всі види абрикосів володіють однією важливою та цінною якістю – вони містять велику кількість вітамінів і корисних речовин. У плодах абрикоса міститься багато вітаміну с, бета-каротин, вітамін A (РЕ), вітаміни групи B, у тому числі фолієва кислота. Абрикоси – лідери середовища фруктів на вміст калію. Також в них міститься фосфор, магній, залізо, кальцій, йод. Багаті плоди на такі корисні речовини, як фруктові кислоти (лимонна, лимонна, яблучна), пектини, флавоноїди, інулін. Абрикоси корисні при нестачі вітамінів, нервових патології, анемії, серцево-судинних захворюваннях.

    Абрикоси – сезонні фрукти, при цьому період їх дозрівання досить короткий, а доставка з південних країн пов’язана з певними труднощами. Плоди ніжні, швидко псуються і втрачають зовнішній вигляд і користь. Варення з абрикосів – не менш смачний і корисний продукт, який дозволяє насолоджуватися смаком улюблених фруктів і в зимовий час. Як показують дослідження дієтологів правильно приготоване варення з абрикосів дозволяє зберегти більшу частину корисних речовин і вітамінів.

    Для приготування варення підходять як стиглі, так і злегка зеленуваті плоди. Можна варити його тільки з одних абрикосів або комбінувати з іншими фруктами або навіть горіхами. Консистенція абрикосового варення залежно від способу приготування може бути різною – традиційне варення, густий джем, конфітюр.

    Який посуд знадобиться для варення з абрикосів

    Варення необхідно готувати в емальованій посуді, яка забезпечує захист від дотику продуктів з металевою основою. Такий контакт небажаний, так як окислення металу додає варенню неприємний присмак, а ще в продукт потрапляють продукти цієї реакції (оксиди).

    Обсяг каструлі чи миски для варення визначається вихідним вагою фруктом: на 1 кг свіжих плодів – 1,5 л. тобто, якщо у вас 2 кг абрикосів потрібна посуд не менше 3 л, а краще трохи більше. Форма посуду також має значення. Для зручного перемішування варення краще вибрати посуд з широким дном і невисокими стінками.

    Зберігають варення традиційно в скляних банках, які також необхідно заздалегідь підготувати. Банки потрібно добре помити і простерилізувати. Існує кілька способів стерилізації банок:

  • Водяна пара. Найпоширеніший метод, який використовувався ще нашими прабабусями. Банку шийкою вниз тримають над киплячою водою. Для цього потрібно довести воду до кипіння в каструлі або чайнику, зверху поставити металеве сито. Вимкнути вогонь і поставити на сито банки шийкою вниз.
  • Мікрохвильова піч. Це спосіб стерилізації більш сучасний і зручний, єдиним недоліком його є обмежений внутрішній об’єм СВЧ-печі. На дно кожної банки потрібно налити трохи води висотою близько 1-2 див. Поставити їх в мікрохвильовку на найвищу температуру. Почекати поки випарується і пар очистить внутрішні поверхні від бактерій і мікроорганізмів.
  • Духовка. У холодний духова шафа встановлюється решітка, на неї порожні банки шийкою вниз. Потім потрібно включити духовку на 15 хвилин. Важливо, щоб банки були абсолютно цілими, поступово нагрівалися і також повільно охолоджувались. Діставати з духовки їх можна тільки після повного охолодження, щоб уникнути опіків і появи тріщин.
  • Пароварка. Цей побутовий прилад як не можна краще підходить для стерилізації банок. Досить налити в ємність пароварки води, поставити банки на піддон і включити режим «варка» на 10-15 хвилин.
  • Відкриті банки з варенням довго зберігати не можна, інакше є ймовірність, що продукт почне псуватися і втрачати свої смакові якості. Банки можна закривати звичайними кришками для консервації, використовувати металеві завинчивающие, скляні і пластмасові кришки. Можна використовувати бабусин метод – накрити банку пергаментом і щільно перев’язати горлечко мотузкою.

    Для варення підходять абсолютно будь-які сорти абрикосів, навіть так звана «дичка» або жердели, тобто, некультивовані, полукульивированные (здичавілі) види. Плоди перед приготуванням потрібно перебрати і відокремити перезрілі. В залежності від рецепту абрикосове варення готується цільними плодами, без кісточок із збереженням форми плоду або половинками. Деякі господині люблять вишукані рішення – додають в варення ядра з кісточок абрикосів або різні види горіхів, кунжут. Треба зазначити, що ядра абрикосів містять деякі отруйні речовини, тому вживати їх у їжу у великих кількостях не рекомендується.

    Рецепт 1: варення із зелених абрикосів

    Як приготувати варення із зелених абрикосів? Для цього рецепта підходять трохи недозрілі тверді плоди. Абрикоси потрібно добре промити під проточною водою, викласти на рушник і просушити. Потім будь-яким зручним способом звільнити плоди від кісточок і викласти їх в емальований посуд для варіння.

    Другий етап – приготування сиропу для варення. На 1 кг абрикосів знадобиться 800 г цукру. В окремій ємності цукор залити водою з розрахунку на 800 грам цукру – 200 мл води (виходить 1 л сиропу на 1 кг абрикосів). Поставити каструлю на повільний вогонь і довести до кипіння при постійному помішуванні. Після закипання сироп додають в ємність з підготовленими абрикосами. Посуд накрити рушником і залишити просочуватися на 10-12 годин в прохолодному місці.

    Після цього сироп потрібно злити в окремий посуд і знову довести до кипіння, повторно залити ним абрикоси і залишити на 10-12 годин. Таку процедуру потрібно повторити 3-4 рази. При такому способі приготування абрикоси не втрачають форму, чудово просочуються сиропом, набуває красивого золотисто-оранжевий колір і зберігають свою форму.

    Останній етап приготування – безпосередньо сама варіння. Після останнього заливання фруктів сиропом і охолодження каструлю з варенням потрібно поставити на повільний вогонь і проварити протягом 35-40 хвилин. Варення розлити по приготованим банкам і щільно закрити кришками. Зберігати його потрібно в темному прохолодному місці.

    Рецепт 2: варення з абрикосів

    Попередній рецепт вимагає досить багато часу і безліч маніпуляцій. Якщо на цей процес у господині немає часу, можна зварити варення по більш простому рецептом. Абрикоси, як і в першому способі приготування, потрібно вимити, обсушити і видалити з них кісточки. Після цього фрукти засипаються цукровим піском з розрахунку 1 кг цукру на 1 кг абрикосів.

    Суміші цукру і фруктів потрібно дати постояти деякий час, поки абрикоси не почнуть виділяти сік. Не можна точно сказати, скільки повинно пройти часу, так як є плоди відрізняються за змістом соку (є більш соковиті, є більш щільні). Спостерігайте за абрикосами, необхідно почекати до тих пір, коли виступив з плодів сік повністю покриє поверхню.

    Коли це станеться, можна ставити каструлю на повільний вогонь. Варення потрібно варити постійно помішуючи. Як тільки вона закипить, зняти з вогню і дати охолонути до кімнатної температури. Цю процедуру треба повторити 2-3 рази, після чого варення розкласти по банках і щільно закрити їх.

    Рецепт 3: варення з абрикосів з апельсинами

    Як приготувати варення з абрикосів з апельсинами? Більшість сортів абрикос володіє насиченим солодким смаком. Якщо ви любите варення з кислинкою, то цей рецепт для вас. Для приготування абрикосового варення з апельсинами знадобиться 4 кг абрикосів, 1 кг апельсинів і 2 кг цукру. Кількість інгредієнтів можна зменшити кратно вихідного, наприклад, взяти 2 кг абрикосів, 0,5 кг апельсинів і 1 кг цукру.

    Абрикоси промити, обсушити і розділити на половинки. Апельсини очистити від шкірки і нарізати півкільцями. У каструлю для варення покласти всі фрукти і засипати їх цукром. Сік з апельсинів і абрикосів виступає приблизно через 3 години, після цього можна ставити каструлю на повільний вогонь. Варити на повільному вогні до закипання, потім дати повністю охолонути і повторити процедуру. Потім варення можна розливати по банках і відправляти на зберігання.

    Рецепт 4: варення з абрикосів з волоськими горіхами

    Для приготування цього варення знадобиться 1 кг абрикосів, 300 г ядер волоських горіхів (це приблизно 1 кг горіхів у шкарлупі) і 500-600 г цукру. Абрикоси вимити, висушити і видалити з них кісточки. Засипати плоди цукровим піском і дати настоятися, поки вони пустять сік. Потім потрібно варити абрикоси з цукром за вищенаведеною схемою – довести до кипіння, дати охолонути, і так 3 рази.

    Після цього варення потрібно дати повністю охолонути і додати в нього злегка подрібнені і промиті ядра волоських горіхів. Каструлю з варенням поставити на повільний вогонь і добре прогріти. Кип’ятити варення з горіхами не рекомендується, достатньо потримати на слабкому вогні (10-20 хв. у залежності від обсягу), щоб ядра просочилися сиропом.

    Потім варення можна заливати в банки. Вживати в їжу варення з волоськими горіхами можна після 5-6 тижнів настоювання. Тільки через цей період часу ядра повністю просочаться сиропом. За таким же рецептом можна приготувати варення з різними видами горіхів.

    Рецепт 5: абрикосовий джем

    Для джему на відміну від варення потрібні добре дозрілі, дуже стиглі плоди. Їх потрібно вимити, обсушити, очистити від кісточки і максимально подрібнити. Для цього можна пропустити абрикоси кілька разів через м’ясорубку з дрібною решіткою, розмолоти міксером, подрібнити в блендері або кухонному комбайні.

    Отримавши рівномірно подрібнену масу з абрикосів, в неї потрібно додати цукор з розрахунку 0,5 кг на 1 кг плодів. Процес приготування джему також відрізняється від варення, його потрібно готувати на сильному вогні при дуже енергійному помішуванні. Варити джем потрібно протягом 12-15 хвилин. Потім відразу гарячим розкласти по банках, закрити і укутати теплим пледом або ковдрою. Так банки з джемом повинні простояти до повного охолодження. Після цього їх можна відправляти на зберігання в прохолодне місце.

    Рецепт 6: варення з абрикосів в мультиварці

    Мультиварка для багатьох господинь стала паличкою-виручалочкою, що дозволяє значно скоротити час приготування багатьох страв. Також можна вчинити і з абрикосовим варенням. На 1 кг абрикос знадобиться 500-600 г цукру, 0,5 склянки води 1 столова ложка лимонного соку.

    Абрикоси вимити, розрізати на 4 частини, видалити кісточки. У чашу мультиварки вилити воду, і засипати абрикосів, зверху насипати цукор. Після завантаження всіх інгредієнтів потрібно закрити кришку, вибрати режим «гасіння», встановити таймер на 30 хвилин і запустити кнопкою «старт». Через 12 хвилин необхідно відкрити кришку, зняти з варення піну і добре перемішати. Доварювати варення потрібно при відкритій кришці, періодично перемішуючи. Після завершення варіння додати в варення лимонний сік. Останній раз перемішати і можна розкладати в стерилізовані банки.

    Абрикосове варення – корисні поради

    Якщо ви не дуже любите солодке варення, то пропорції цукру можна зменшити до 600 г на 1 кг абрикосів. Однак це не стосується першого рецепта з сиропом.

    Кісточки з абрикосів можна видалити, зробивши невеликий надріз на його боці. Вийняти кісточку можна дерев’яною паличкою, проштовхнувши її через серцевину плоду з боку плодоніжки. Однак якщо абрикоси не дуже стиглі, це спосіб не підійде, так як плід може просто розділити на дві половинки.

    При приготуванні абрикосового варення можна використовувати лимонну кислоту (0,5 чайної ложки на 2 кг варення). Це збільшить збереження продукту і додасть йому приємну кислинку.