Порада дня: як не піддаватися на маніпуляції дитини

404

Актриса Comedy Woman Тетяна Морозова підняла в одному зі своїх постів у блозі тему дітей-маніпуляторів. Нагадаємо, зірка гумористичного шоу — двічі мама. Разом із чоловіком Павлом актриса виховує п’ятирічну дочку Софію і сина Федора, який з’явився на світ у травні нинішнього року. Тому все, що стосується виховання дітей, Тетяна Морозова вважає важливою темою і регулярно обговорює з передплатниками.

© Instagram @tatyanamorozova
© Instagram @tatyanamorozova, @tatyanamorozova
© Instagram @tatyanamorozova

Читайте також:«Не хочу, не буду!» Чому діти відмовляються від їжі?

Днями зіткнулася з дуже яскраво вираженої дитячої маніпуляцією, — ділиться в особистому блозі актриса. — Мене вразив той факт, що батьки навіть не розуміють, що ними так майстерно маніпулює 2-х річна дитина. Відмовляючись тим що – Ну це ж дитина ! Ми не хочемо його ламати !». І так кожен 3 виховує своє дитя🧐 Жесть ! Як ви не розумієте , що робите тільки гірше !!! Потім їм дуже важко пояснити і зрозуміти , що існують заборони…. А це дійсно може зламати.

© Instagram @tatyanamorozova

Тетяна Морозова навела приклад, в якому зможуть дізнатися батьки маленьких маніпуляторів:

Ви – стовідсоткова жертва юного маніпулятора, якщо:

1) У вас немає права вибору.2) Якщо ви не впевнені, чи гарний ви батько і багато робите методом проб, часто міняєте тактику виховання дитини.3) Якщо дитина повторює одну й ту ж ситуацію часто, причому в ній точнісінько відтворює свою міміку, слова, жести. Пам’ятайте, це маніпуляція.

© Instagram @tatyanamorozova

Читайте також:Порада дня: якщо дитина вередує, помийте його

Як бути в такому випадку? Слово – психолога Анастасії Млявих:

Будьте впевнені у своїй правоті. Для цього подумки позначте чіткі межі: «добре» і «погано», «дозволено» і «неприйнятно». Ці межі допоможуть вам приймати рішення, вони ні в якому разі не повинні бути порушені зовнішніми обставинами.

Встановіть для дитини лише основні та найбільш важливі границі. Всередині них надайте йому свободу – не варто забороняти все підряд.

Поважайте думку дитини, але при цьому пояснюйте, що остаточне рішення приймаєте ви – дорослий.

Будьте чесним і відкритим, дотримуйтеся прийняті в родині правила, а якщо допустили помилку – визнайте її.

Визнайте право дитини на негативні емоції, коли він не отримує те, чого хоче, не лайте його за істерики, але при цьому не йдіть на поступки.

Контролюйте свої емоції і завжди зберігайте спокій у спілкуванні з дитиною.

Зберігайте (або відремонтувати) довірчі відносини з дитиною, частіше говорите про те, як сильно ви його любите.

© Instagram @ssafiyam

А ваша дитина намагається маніпулювати вами?

Фото на анонс: Instagram @bunnysweetgirl