Як приготувати качку в рукаві. Кращі рецепти качки, запечена в рукаві

280

Качка в рукаві – блюдо дуже смачне і досить просте у приготуванні. Качка взагалі відрізняється яскравим і досить вишуканим смаком, завдяки якому страви з качки практично завжди стають окрасою столу. Качку запікають – з начинкою і без, цілком або частинами, смажать на грилі або тушкують у горщиках, і завжди її поява на столі привносить на кухню якусь особливу святкову атмосферу. Її смак складно переплутати з яким-небудь ще, його неможливо забути, важко зіпсувати, але качку легко пересушити.

Зміст:

  • Качка в рукаві: основні принципи та особливості приготування
  • Качка в рукаві: попередня підготовка продуктів
  • Рецепт 1: Качка, запечена в рукаві з часником
  • Рецепт 2: Качка, запечена в рукаві з гречкою
  • Рецепт 3: Качка, запечена в рукаві з яблуками
  • Качка, запечена в рукаві: поради досвідчених кулінарів
  • Це, мабуть, єдина проблема, з якою може зіткнутися господиня, не має справ з цією птицею. М’ясо качки має трохи іншу структуру, ніж м’ясо курки та індички, воно трохи щільніше і жорсткіше. Тому запікаючи качку, потрібно уважно стежити за тим, щоб м’ясо добре пропеклося, але не пересохло.

    І ще важливо, щоб скоринка була хрустка, а саме м’ясо – м’яке, ніжне і соковите. Цього досягти досить складно, якщо запікати на грилі або в духовці. Але все змінюється, коли в справу вступає рукав. Качка, запечена в рукаві, одночасно і запікається, і гаситься у власному соку, вона пропікається рівномірно, але при цьому не пересихає – весь сік залишається всередині, він не випаровується, і качка готується на пару. В самому кінці можна розрізати рукав, щоб дати можливість запектися скоринці, тоді вона стане красивою і хрусткою.

    Ще одна перевага цього способу приготування качки – в рукаві вона буде добре зафіксована. Це незаперечний плюс, якщо ви готуєте качку з начинкою, і боїтеся, що вона «розповзеться», рукав їй допоможе зберегти форму. До того ж, начинка теж рівномірно пропечеться, ввібравши в себе сік качки, її смак і аромат. І додатковий бонус – рукав захистить вашу духовку від забруднення, тому що навіть якщо качка і почне бризкатися соком або жиром, все це залишиться всередині рукава.

    Але не будемо витрачати час на перерахування достоїнств цієї страви, краще приготуємо його, щоб переконатися в них практиці. Ми зібрали кращі рецепти качки запечена в рукаві, щоб ви змогли вибрати для себе той варіант приготування качки, який доведеться вам до смаку найбільше.

    Качка в рукаві: основні принципи та особливості приготування

    Перед тим, як приготувати качку в рукаві, перевірте, чи відповідає розмір вашого рукава для запікання розміром птиці – по ширині. Потрібну довжину рукава відміряти просто до довжини качки додайте по 20 см з кожного боку, щоб можна було його зав’язати з обох сторін. Рукав зроблений з жароміцного і нетоксичного матеріалу, при нагріванні він не виділяє шкідливих речовин і не плавиться, але все ж будьте обережні, намагайтеся не допускати його зіткнення зі стінками духовки або з її верхній нагрівальної панеллю.

    Перевертати качку не потрібно – в рукаві створюється певний мікроклімат, завдяки якому вона рівномірно пропікається.Щоб отримати хрустку скоринку, в самому кінці, коли качка вже готова, обережно розрізають рукав і залишають качку в духовці ще буквально кілька хвилин.

    Качка в рукаві: попередня підготовка продуктів

    Беремо качку середнього розміру, таку, щоб підходила під розмір рукава. Перевіряємо, чи не залишилося пір’їнок, волосків або «пеньків» від них, якщо є – видаляємо обов’язково. Також неодмінно видаляємо залишки нутрощів, якщо вони є, і зайвий жир, він буде тільки заважати. Добре промиваємо і витираємо на сухо. Після цього качку добре трохи підмаринувати.

    Качка має досить яскравим смаком і запахом, так що краще дати їй можливість пройнятися ароматом спецій, щоб смак і аромат став більш вишуканим. Нам не потрібно його відбивати зовсім – цього у нас не вийде, та й нема чого, без своєрідного смаку і аромату качка буде вже не качка – але нам треба його доповнити, розфарбувати, дати йому зазвучати. До того ж, якщо вона постоїть кілька годин в маринаді, то потім запечеться швидше, і м’ясо буде більш соковитим і ніжним. Далі – закладаємо в качку начинку, закриваємо її (можна зашити), поміщаємо качку в рукав, зав’язуємо – і ставимо в духовку.

    Начинка може бути будь – яка- це можуть бути яблука та інші фрукти, свіжі або сухі (чорнослив і курага, наприклад), овочі і крупи. В качці іноді роблять рисову або гречану кашу, яка потім йде на гарнір. Якщо ми заглянемо в кращі рецепти качки запечена в рукаві, то побачимо безліч способів приготування і варіантів начинок, і буквально кожен з них буде претендувати на звання класичного. Так і є. Качку запікають не одну сотню і навіть тисячу років, так що більшість популярних рецептів запеченої качки мають давню історію і цілком можуть вважатися класикою.

    Рецепт 1: Качка, запечена в рукаві з часником

    Качка, запечена з часником – практично найпростіший рецепт запеченої качки. З приготуванням цієї страви впорається будь-яка господиня, навіть не має великого кулінарного досвіду. Тушку натирають сіллю, перцем і часником, «упаковують» в рукав і запікають. Все гранично просто і дуже смачно. На гарнір можна подати все, що завгодно – рис, гречку, картоплю, овочі, запечені на грилі – все залежить від вашого смаку і бажання.

    Інгредієнти

    • качка – 1 шт.;
    • часник – 1 головка;
    • сіль;
    • перець.

    Спосіб приготування

    Першим ділом, звичайно ж, готуємо качку. Перш ніж приготувати качку в рукаві, ретельно оглядаючи її на предмет сторонніх предметів» – пір’я, волосків, залишків нутрощів і всього того, від чого нам треба позбутися. Прибираємо також зайвий жир і шкіру качиної шийки. Ретельно оглядаємо хвостик – там можуть залишитися «пеньки» від пір’я. У хвостику містяться залози, які виділяють запах, характерний для качки. Цей запах для качки природний, і деяким він дуже подобається. Багато воліють пом’якшити її аромат, доповнивши спеціями. Але якщо вам її запах здається занадто різким, хвостик краще видалити. Видаляємо залишки нутрощів, гарненько промиваємо і витираємо на сухо.

    Обрізаємо кінчики крил – м’яса на них майже немає, так що вони будуть швидко пригорати і до того ж, зможуть зашкодити рукав. Кілька часточок часнику тиснемо пресом або дрібно нарізаємо. Натираємо качку всю цілком, всередині і зовні – сіллю, часником і перцем. Усередину і під крила теж кладемо часник (кілька зубчиків) Даємо трохи постояти. «Пакуємо» качку в рукав, зав’язуємо і кладемо в духовку. Запікаємо приблизно 2 – 2,5 години. В самому кінці акуратно розрізаємо рукав і даємо качці ще трохи зарум’яниться.

    Рецепт 2: Качка, запечена в рукаві з гречкою

    Це один з найпростіших і, мабуть, кращих рецептів качки, запечена в рукаві – слідуючи цим рецептом, ви отримуєте одночасно і качку, і гарнір до неї. Гречка – дуже вдячна крупа. Володіючи своїм досить яскравим смаком, вона в той же час легко вбирає в себе смаки інших страв, так що вона хороша і сама по собі, і в поєднанні з іншими продуктами, дуже ефектно виступаючи і соло і в ансамблі.

    Гречана каша добре йде з будь-яким соусом, і з червоним і з білим. Багато люблять навіть солодку гречку з молоком, а хтось додає її в салат. Ми ж використовуємо її в якості начинки для качки. Гречана крупа насититься соком і ароматом качки і стане для неї прекрасним гарніром.

    Інгредієнти

    • качка середнього розміру – 1 шт.;
    • гречана крупа – 2-3 склянки;
    • часник – 2 зубчики;
    • цибуля ріпчаста – 1 шт.;
    • морква – 1 шт.;
    • сіль;
    • перець;
    • олія рослинна.

    Спосіб приготування

    Качку промиваємо, видаляємо все зайве, обтираем одноразовими рушниками. Один зубчик часнику нарізаємо часточками. В кількох місцях проколюємо качку і закладаємо в прорізі часник – в м’ясо качки і під шкірку. Другий зубчик нарізаємо дрібніше або пропускаємо через прес, кладемо його в миску, туди ж додаємо сіль, перець, гірчицю і трохи рослинного масла. Перемішуємо. Намазуємо цією сумішшю качку зовні і всередині, даємо їй постояти 20 хвилин.

    Поки наша качечка насичується маслом і спеціями, готуємо начинку. Цибулю дрібно ріжемо, моркву натираємо на крупній тертці. На сковороді розігріваємо олію, підсмажити цибулю. Як тільки цибуля придбає гарний перламутровий колір з легким золотавим відтінком, додаємо до нього моркву, обсмажуємо до готовності моркви. Гречку промиваємо в друшляку, засипаємо в каструлю, заливаємо водою. Вода повинна бути на палець вище рівня крупи. Доводимо до кипіння, знімаємо пінку, варимо. Стежимо, щоб гречка не розварилася. Змішуємо гречку з піджаркою – цибулею і морквою, перемішуємо, солимо.

    Повертаємося до нашої качки. Начиняємо качку вже готової гречаною кашею, зашиваємо її черевце, акуратно закладаємо качку в рукав і зав’язуємо зав’язки. Розігріваємо духовку до 200 градусів, поміщаємо качку в рукаві на деко і запікаємо протягом 2 годин. При бажанні в самому кінці можете розрізати рукав – щоб отримати хрустку скоринку. В результаті ми отримаємо запечену качку, ніжну всередині, з хрусткою скоринкою зовні, і до неї – ситний та ароматний гарнір, насичений духом нашої качечки.

    Рецепт 3: Качка, запечена в рукаві з яблуками

    Страв з качки існує безліч, але все ж, при всьому їх різноманітті, ми не можемо не визнати, що є одне блюдо, про який знають всі – навіть ті, хто жодного разу не намагався його приготувати. Один з найбільш класичних рецептів, буквально король рецептів, кращий рецепт качки, запечена в рукаві – це качка, запечена в рукаві з яблуками.

    Качка з яблуками – це, безсумнівно, класика. Це нескладна, але дуже святковий і «ошатне» страву, здатне прикрасити будь-яке застілля. Складно сказати, звідки родом це блюдо, оскільки качка з яблуками зустрічається в культурі різних народів.

    Є гіпотеза, що воно прийшло до нас з Китаю, і у цієї версії досить багато шанувальників – по-перше, тому що страви з качки, як наприклад, «качка по-Пекінськи», вважаються національною гордістю китайської кухні, а по-друге, в цьому рецепті запеченої качки використовується солодкий маринад на основі меду і соєвого соусу, що теж характерно для східної і паназіатської кухні. До столу качка з яблуками подається теж з солодким соусом – брусничним варенням або джемом.

    Інгредієнти

    • качка середнього розміру (1,5 кг) – 1 шт.;
    • яблука зелені – 2 шт;
    • сіль;
    • перець.

    Для маринаду:

    • лимон – 1 шт.;
    • соєвий соус – 3 ложки;
    • мед – 1 столова ложка;
    • корінь імбиру – за смаком;
    • олія оливкова – 1 ложка.

    Спосіб приготування

    Перед тим, як запекти качку в рукаві, гарненько помаринуем її. Для цього спочатку приготуємо маринад. В окрему мисочку натираємо на дрібній тертці корінь імбиру, додаємо до нього мед, соєвий соус, оливкова олія, видавлюємо сік лимона, перемішуємо.

    Качку промиваємо, видаляємо все зайве, протираємо тканинними або одноразовими паперовими рушниками, присипаємо сіллю і перцем, а ще краще – натираємо зовні і зсередини. Беремо маринад, ретельно промазуємо їм качку, поміщаємо її в глибоку миску або форму, заливаємо маринадом, накриваємо плівкою і прибираємо в холодильник на ніч. Час від часу можна діставати і перевертати, щоб вона замаринувалась з усіх боків і наситилася ароматом спецій, а м’ясо стало м’якше.

    Беремо яблука. Для качки, запечена в рукаві, краще всього підійдуть зелені тверді яблука, можна кислі, тоді вони збережуть форму і не розваляться, перетворившись в пюре. З яблук видаляємо серединку з кісточками, нарізаємо на дольки, начиняємо ними качечку. Оскільки яблука у нас тверді, нам не варто переживати про те, що начинка у нас висиплеться або витече – а значить, качечку не можна зашивати.

    Пакуємо качку з яблуками в рукав, зав’язуємо рукав з двох сторін (або закріплюємо спеціальними кліпсами) і укладаємо качку в рукаві на деко в духовку, розігріту до 200 градусів. Середня качечка запікається приблизно півтори години. Якщо ви запікаєте велику качку, то додайте ще півгодини до основного часу.

    Щоб качка з яблуками вийшла ошатною і красивою, перед тим, як подавати страву на стіл, акуратно розріжте рукав і залиште качку в духовці ще на кілька хвилин, щоб вона підрум’янилася. Тоді вона набуде апетитну і дуже красиву хрустку скоринку.

    Подавати качку, запечений з яблуками можна з картоплею – запечений в духовці або смаженим, з хрусткою картоплею фрі або ніжним картопляним пюре; з рисом – простим пропаренным або смаженим рисом з овочами, солодким і пряним, в кращих традиціях паназіатської кухні; а також зі спаржею або будь-якими овочами.

    Соус сюди йде, звичайно ж, солодкий. Можна використовувати в якості соусу брусничне варення або джем. Солодкий ягідний соус підкреслить яскравий і оригінальний смак качки, доповнивши його вишуканими нотками – така маленька, але суттєва деталь, як вишенька на торті, зробить страву по-справжньому святковим.

    Качка, запечена в рукаві: поради досвідчених кулінарів

    Качка в рукаві – це як козир в рукаві, тільки качка. Це прекрасний спосіб здивувати ваших гостей, піднести їм приємний сюрприз і порадувати їх традиційним святковим блюдом. Але пам’ятайте, що це прекрасний у всіх відносинах страва має один недолік – розмір. Качки середнього розміру вистачить на 4-5 чоловік, не більше. Якщо у вас збирається невелика компанія, однієї качки буде цілком достатньо. Якщо ж ви плануєте велике застілля, подбайте про те, щоб головної страви вистачило на всіх – порахуйте кількість запрошених і, виходячи з цього, заготовте потрібну кількість продуктів, можливо, вам доведеться готувати 2 або 3 качки.

    Перед тим як приготувати качку в рукаві, краще її спочатку замаринувати, і чим більше вона постоїть в маринаді, тим краще. Вона насититься смаком і ароматом спецій, що значно покращить її власний смак і запах, а її м’ясо стане набагато м’якше і соковитіше, до того ж час на запікання після цього буде потрібно набагато менше.

    Краще всього поставити її маринуватися на кілька годин, періодично перевертаючи, щоб качка рівномірно просочилася маринадом. Існує кілька ідеальних маринадів для качки, але найбільшою популярністю користуються: медово-імбирний з лимоном і соєвим соусом, просто лимонний, кефірний, винний зі спеціями.

    Якщо ви любите качку з яблуками, запечену в рукаві, але хочете здивувати гостей, трохи урізноманітнивши свій асортимент святкових страв з качки, можемо запропонувати вам прекрасну альтернативу улюбленій страві – спробуйте приготувати качку з апельсинами.

    Маринад для такої качки робиться теж на основі апельсина: вичавлюємо сік 1 апельсина і 1 лимона, додаємо в нього трохи солодкого вина. В цей маринад на 5-6 годин поміщаємо качку, періодично її, перевертаючи, щоб вона промаринувалася цілком. Перед тим, як запекти качку в рукаві, закладаємо всередину апельсини. Далі все точно так само, як і з яблуками – пакуємо в рукав і запікаємо протягом півтора годин.