Як одягнути дитину на прогулянку: основні принципи вибору одягу в залежності від віку і погодних умов

164

Збори малюка на вулицю завжди пов’язані з деякими складнощами. Крім того, не всі діти люблять одягатися, протестують, нервують, а ще не всі мами знають, як саме одягати дітей. Погода може бути різною, тим більше що потрібно враховувати й інші фактори (вік, передбачувану рухову активність та ін).

Зміст:

  • Основні принципи вибору одягу
  • Одягаємо немовляти
  • Вибір одягу і погодні умови
  • Основні принципи вибору одягу

    Необхідно пам’ятати, що дитина не повинна переохолоджуватись або перегріватись. Перш ніж одягнути його на вулицю, треба врахувати температуру повітря, рівень вологості, сили вітру, а також вік малюка. Для того щоб дізнатися, чи комфортно дитині, потрібно помацати його носик, руки – вони повинні бути теплими.

    Основний принцип підготовки дитини до прогулянці – багатошаровість, тобто малюка потрібно одягати так, щоб на ньому було кілька шарів одягу. Таким чином, можна контролювати їх кількість та, за потреби, знімати речі або одягати їх.

    Ніяка одяг не повинен стискати рухи немовляти. Краще надіти на нього два тонких комбінезона. Слід використовувати на один шар більше речей, ніж одягає дорослий.

    Підростаючи, малюк стає набагато активніше, додатковий шар одягу йому вже не потрібна, однак змінним одягом краще запастися.

    Одягаємо немовляти

    Розглядаючи набір одягу для прогулянок, хотілося б окремо зупинитися на молодшій віковій групі – до одного року. Новонароджені діти (а також дитини грудного віку) дуже чутливі не тільки до температури повітря, але і до його вологості. Важливо стежити, щоб малюк не перегрівався і не замерзав.

    Основні правила одягання малюка такі:

  • Перший і другий шари одягу повинні бути виготовлені з натуральних матеріалів. Синтетичні тканини здатні спровокувати алергічну реакцію (викликати перегрівання шкірних покривів, а з-за підвищеної вологості під одягом – привести до дерматитів). Також необхідно вибирати тканини, у яких міститься мінімальна кількість барвників.
  • На одязі повинні бути відсутні жорсткі шви, так як вони тиснуть на шкіру, натирають її.
  • Одягати малюка треба по погоді.
  • Оскільки руки дитини швидко замерзають навіть в теплу пору року, на них необхідно надягати противоцарапки.
  • Одяг потрібно підбирати так, щоб вона не прилягала дуже щільно, не передавлювала кровоносні судини.
  • Зверніть увагу: дітки до року дуже вразливі – вони швидко переохолоджується і перегріваються, тому, навіть якщо був ідеально підібраний гардероб на сьогоднішній день, варто захопити з собою теплу пелюшку або рушник в теплі дні або ковдрочку в холодну пору року.

    Можливо, погода зміниться і зайде сонечко, а можливо, подує вітер або мама захоче покласти дитину в затінку поспати на вулиці і т. п., при цьому знадобиться прикрити ніжки або всього малюка. Всі ці моменти слід враховувати, збираючись на прогулянку.

    Вибір одягу і погодні умови

    Отже, багатьох матерів цікавить, як одягати дитину до року по погоді. Деякі починають сильно кутати малюка. Однак це призводить до порушення терморегуляції і частих застуд. Це ж стосується дітей старшого віку.

    Для того щоб уникнути таких помилок, можна звернутися до таблиці:

    Вік

    Температура повітря, ºС

    Предмети одягу

    До року

    -10…-6

    Нижче зазначеної мінімальної температури гуляти не рекомендується. При даній температурі малюкові потрібно надіти теплу розлітайку, трикотажний (велюровий) комбінезон, пінетки (шкарпетки), зимову шапочку, утеплений комбінезон на хутрі. При необхідності ніжки в колясці укутують ковдрою.

    -5…-1

    На дитину надівається все те ж, що у попередньому разі. Єдине, що можна прибрати розлітайку і пінетки замінити носочками.

    0…+4

    Використовується сліп-комбінезон демісезонний шапка, верхній одяг для зими, шарф. При цьому рот закривати не рекомендується, бо у вологому теплому повітрі мікроби розмножуються швидше.

    +5…+9

    Легкий комбінезон демісезонний комплект з курточки і штанців (або комбез), а також шапка під капюшон.

    +10…+13

    Малюкові вдягають теплі повзунки, розлітайку, утеплений демісезонний комбінезон, шапочку. Верхній одяг повинен бути з капюшоном.

    +13…+18

    У сонячні дні використовується памперс, теплий комбінезон (можна велюровий або флісовий), бавовняна шапка; в похмурі – легкий сліп, весняно-осінній комбінезон, весняна шапочка.

    +18…+20

    Дитині необхідно боді з рукавчиків (в сонячну погоду можна боді, яке знизу пошито трусиками), панамка або кепка.

    Від +21

    Памперс, боді з коротким рукавом з бавовни, а також кепка або панамка.

    До 2 років

    -10…-6

    Утеплене боді з коротким рукавом, рукавиці, тепла кофта, зимовий комбінезон, колготи, чоботи, тепла шапка і шарф.

    -5…-1

    Дитині надівається все те ж, що в попередньому випадку, але можна виключити кофту і теплі шкарпетки.

    0…+4

    Боді з начосом, легка кофточка, зимова куртка і штани, колготи, чоботи, тепла шапка, рукавиці або рукавички, шарф.

    +5…+9

    Можна вже надіти легке боді, але ще з довгими рукавами, прості колготи, теплий комбінезон або костюм, чобітки демісезонні, шапку більш легку.

    +10…+13

    У цьому випадку одягається все те ж, що і в попередньому, але замість чобіт використовують черевики, а також демісезонна курткаи штани в якості верхнього одягу.

    +14…+16

    Знадобиться тепле боді і штанці, легкі шкарпетки та кросівки.

    +17…+19

    Дитину можна одягнути легше, вибрати легке боді з довгим рукавом, теплу кофтину, штанці, шкарпетки і сандалі.

    Від +21

    Дівчинці рекомендують надягати річний бавовняний сарафан або платтячко, літні шкарпетки і сандалики. Для хлопчика можна вибрати футболку, шорти, легкі шкарпетки, тканинні тапочки або сандалики і кепку.

    У два-три роки дитина дуже активний, тому кутати його необов’язково. Досить періодично перевіряти ніс і ручки малюка. Якщо йому жарко, в нього червоне обличчя, він потіє і постійно хоче пити, значить, дитина перегрівся. Такого допускати не варто, адже це прямий шлях до простудних захворювань, тому намагайтеся дотримуватися простого правила: одягати дітей потрібно так само, як і себе, але додати ще один шар.

    Якщо дитині вже виповнилося чотири-п’ять років, то взимку, ранньою весною або пізно восени його потрібно одягати так: нижня білизна з бавовни або льону, теплий светр, верхній одяг. Чим нижче буде температура повітря, його вологість і сильніше вітер, тим тепліше потрібно одягати дітей.

    Читайте також:Єдиноріжок, динозаврик, зебра та інші «звірині» принти для дитячого одягу

    Після шести років важливо дати дитині можливість самостійно обирати ті предмети одягу, які йому подобаються. Головний принцип підготовки до прогулянці – трехслойность одягу. При її виборі важливо також враховувати рекомендації педіатра, особливості клімату в конкретному регіоні, власні відчуття і думка малюка.

    Батькам необхідно спостерігати за дітьми під час прогулянки. Якщо крихти змерзли чи перегрілися, то це відразу буде видно. Можливо, необхідно зайти додому або в тихе місце (якщо запасний комплект одягу з собою) і переодягнутися або погрітися будинку протягом кількох годин, а потім вже знову вийти гуляти.

    Дотримуючись нехитрих рекомендації з вибору одягу на прогулянку, батьки допоможуть дитині комфортно себе відчувати на вулиці і будуть насолоджуватися гарним настроєм малюка і спілкуванням з ним. Таке перебування на свіжому повітрі принесе виключно користь і зміцнить здоров’я дитини!

    Читайте також:

    • Лайфхаки для мандрівників з дітьми
    • Ходьба пішки: види, користь, рекомендації
    • Дитяче загартовування – виховуємо здорову дитину

    Фото: Depositphotos, Рexels