Як навчити дитину швидко рахувати до десяти

85

Дитина – особистість, яка прагне до пізнання. Він вивчає світ кожну годину, кожну хвилину і секунду. Спочатку це відбувається несвідомо, але існують процеси, в яких йому потрібні помічники – батьки. Грамотні батьки прагнуть розвивати пізнання дитини і підтримувати реалізацію його потреб, у тому числі в бажанні навчитися рахувати.Розберемося, як і коли приступати до навчання дошкільника рахунку.

Зміст:

  • Як і коли вчити дошкільника вважати
  • Ігрове навчання
  • Як і коли вчити дошкільника вважати

    Існує велика кількість рекомендацій і розумних книг для раннього розвитку дітей. Гленн Доман, лікар зі Штатів, рекомендує займатися цим з самого народження малюка. Той же Доман наполягає на тому, що однорічної дитини дуже легко навчити рахунку. Розберемося, погоджуватися з рекомендаціями чи ні.

    Корисність навчання рахунку полягає в тому, що мозок починає розвиватися фізично. І ось тут вже все пропорційно: чим молодша дитина, тим швидше його мозок здатний розвиватися, але не варто забувати про те, що головне завдання – ефективність навчання . Досягнутий результат можна вважати позитивним у тому разі, коли він пропорційний витраченому часу. Однак не варто з народження навчати малюка саме навички рахунку, рекомендується займатися загальним розвитком дитини з допомогою постійного спілкування з ним, також корисні іграшки, що розвивають дрібну моторику.

    Читайте також:Як навчити дитину читати п’яти років

    До півтора років Гленн Доман (Glenn Doman), автор навчальних методик для дітей, рекомендує демонструвати дитині розвиваючі картки з найпростішими геометричними фігурами: кола, квадрати, трикутники. Ця методика створює ефект двадцять п’ятого кадру. Проте з досвіду сучасних батьків слід навчати рахунку усвідомлено і починати навчання не раніше півтора років.

    «Стандартний» дитина, тобто не відстає в розвитку, що йде на контакт, цікавий і активно пізнає навколишній світ, намагається будувати свої перші пропозиції, може і повинен навчатися рахунку в різних вікових проміжках (від двох до трьох років, від трьох до чотирьох років, від чотирьох до п’яти років).

    У дітей формуються логічне мислення та усна мова, і стимулом для природного розвитку будуть невеликі заняття. Починати рекомендується з п’яти хвилин. Ближче до трьох років можна вважати разом з дитиною до десяти, рік потому – до двадцяти, ближче до п’яти років – до ста.

    Всі рекомендації приблизні, їх можна брати за основу, але не варто забувати, що кожна дитина індивідуальна, і при його розвитку батькам необхідно це враховувати.

    Ігрове навчання

    Саме через гру найуспішніше розвиваються логічні та математичні здібності, тому рекомендується проводити навчання в ігровій формі. Дуже важливо, щоб заняття не втомлювали і не виробляли ефект нав’язування. Викликати інтерес до навчання можна за допомогою спеціальних наборів для дошкільника і дитячих розвиваючих ігор, так як вони наочні, що полегшує процес навчання.

    У кожному будинку є те, з допомогою чого можна влаштувати математичну гру, а саме відчутні предмети: м’ячі для настільного тенісу, ґудзики, ручки, навіть цукерки. Рекомендується, щоб предмети для гри були однорідними. Також не забувайте про те, що Інтернет – помічник в створенні домашніх ігор для навчання рахунку. Знаходимо в глобальній Мережі найпростіші геометричні фігури, роздруковуємо їх на кольорових аркушах, вирізаємо – і все готово для гри. З цифрами, призначеними для навчання рахунку, можемо зробити те ж саме.

    Читайте також:Дитина не хоче вчитися: що робити і як допомогти

    При навчанні дошкільника рахунком важливо, щоб він не тільки вивчив, скоріше навіть завчив цифри, але й розумів, скільки об’єктів знаходиться перед ним. Гарною вправою будуть наочні арифметичні дії: було два яблука, стало три (додавання), було п’ять цукерок, залишилося дві (віднімання).

    Не варто засмучуватися, якщо в процесі навчання дошкільника рахунку ви зіткнетеся з труднощами. Певна фізіологічна слабкість в ранньому віці в цілому є нормою, тому додавання і віднімання в розумі при рахунку до десяти може даватися дошкільнику непросто.

    Регулярні арифметичні заняття з дитиною, в яких відбуваються дії до десяти, актуальні до того моменту, коли цей навик буде закріплений, і тільки тоді можна приступити до більш складного вправі – рахунку десятками.

    Навчаючи дошкільників основам рахунку і математики, необхідно пам’ятати про одну з головних завдань – сформувати у дитини навички усного рахунку. Це, безумовно, важливо ще й тим, що це перша ступінь математики, на якій бажано перебувати дошкільнику, незважаючи на те, що найпростіша арифметика – частина програми початкової школи, адже набагато приємніше прийти в школу підготовленим.

    Починати навчання дошкільника рахунку можна вже у віці від півтора років, але робити це краще всього не поспішаючи і розмірено.

    Читайте також:

    • Дитина починає повзати
    • Відео: Тіматі вчить дочку кататися на велосипеді
    • Правильні іграшки для дітей від 0 до 3 років

    Фото: Depositphotos, Рexels