Дитяче загартовування – виховуємо здорову дитину

104

Загартовані люди, як правило, менше хворіють, а їх імунітет набагато міцніше, ніж у інших. Загартовуватися можуть як дорослі, так і діти, однак з маленькими дітьми цю процедуру варто проводити з особливою обережністю.

Зміст:

  • З чого почати загартовування дитини?
  • Водні процедури для загартовування
  • З чого почати загартовування дитини?

    Першим кроком на шляху до загартовування малюка є провітрювання приміщення. Добре проводити цю процедуру саме в холодну погоду. Для початку рекомендується відкрити кватирку і провітрювати кімнату до тих пір, поки температура в приміщенні не знизиться на два градуси. Потім цей крок можна збільшити до п’яти градусів.

    Важливо запам’ятати, що дитячу кімнату необхідно провітрювати кожен день, особливо перед сном. Буде добре, якщо малюк звикне спати з відкритою кватиркою, але тоді необхідно стежити за тим, щоб у кімнаті не було протягу. Оптимальною для сну вважається температура не вище 20 ° с.

    Іншим важливим елементом дитячого загартовування є прогулянки. Вони покращують роботу травного тракту і серцево-судинної системи.

    У теплу погоду гуляти з новонародженим дитиною можна відразу після виписки з пологового будинку. Відмовитися від прогулянки варто тільки в тому випадку, якщо стовпчик термометра опуститься нижче позначки в 15 ℃. Якщо дитина народилася в холодну пору року, то краще утриматися від прогулянок протягом трьох тижнів. Взимку з малюком можна гуляти тільки тоді, коли стоїть ясна погода без сильного поривчастого вітру.Корисним для грудного малюка буде денний сон на відкритому повітрі. У випадку, коли немає можливості все це час проводити з ним на вулиці, можна покласти дитину спати на балконі.

    Водні процедури для загартовування

    Ніщо так не зміцнює організм, як водні процедури. Загартовування малюка таким способом краще починати влітку, тому що в теплу погоду ризик переохолодження значно нижче.

    Починати загартовування варто з обтирання. Це досить проста і нешкідлива процедура, яку можна проводити вже з п’яти місяців. Для початку для обтирання беруть воду з температурою 35-36 ° с. Раз в тиждень необхідно знижувати температуру води на один градус. Мінімальна температура води для дитини до року – 28-30 ° с.

    Як тільки організм малюка звикне до першої процедури, можна приступати до обливання. На початковому етапі тривалість обливання повинна становити приблизно півтори хвилини. При обливанні потрібно стежити за тим, щоб не намочити волосся дитини. Після обливання, як і після обтирання, тіло дитини потрібно розтерти сухим рушником.

    Читайте також:Що ви ще не знали про кашель?

    Коли дитині виповниться півтора року, можна долучати його до наступної водної процедурою – душу. Тривалість першого прийому душа повинна становити півтори хвилини, потім можна поступово збільшувати час. Не потрібно влаштовувати малюкові контрастний душ. Досить просто поступово знижувати температуру води, таким чином переходячи від теплого душу до прохолодного.

    Універсальною для всіх віків водної процедури для загартовування є умивання. Однорічних малюків слід обмивати теплою водою (25 ° с). Поступово температуру можна знизити до 20 ℃.

    Якщо батьки не подбали про загартовування малюка з самого народження, це не критично. Починати загартовування організму можна в абсолютно будь-якому віці. Однак перш ніж прийняти таке рішення, необхідно врахувати наступні фактори.

    По-перше, потрібно завжди тримати в голові вік дитини. Саме він обумовлює те, які процедури загартовування використовувати, як довго їх проводити і т. д. По-друге, необхідно враховувати, як часто дитина хворіє. По-третє, не можна забувати і про наявність хронічних захворювань і вроджених патологій. Важливо і психологічне здоров’я малюка.

    Загартовування – відмінний спосіб, щоб зміцнити здоров’я дитини і на довгий час забути про простудних захворюваннях. Однак при проведенні різних процедур необхідно стежити за тим, щоб не було переохолодження. Крім того, набір процедур і їх інтенсивність слід вибирати виходячи з віку дитини. Загартовуватися ніколи не пізно. Головне робити це поступово і з розумом.

    Читайте також:

    • Планшет або здоров’я? Шкода від гаджетів для немовлят
    • Джерельце новонароджених: час закриття і причини кісткових аномалій
    • Все про щеплення АКДП дітям

    Фото: Рexels