Алгоритм ідеальної прибирання: швидко і надовго

102

Постараємося вивести формулу «маминого щастя» – виробити певний алгоритм, звід «золотих» правил, що дозволяють зберігати будинок в порядку без особливих фізичних і тимчасових жертв.

Як зазвичай все відбувається?

В один прекрасний вихідний день розумієш, що жити в такому безладі далі ніяк не можна. І день цей приноситься в жертву богу чистоти». Поснідавши і відправивши чоловіка з дітьми гуляти, залишаєшся один на один з домашнім побутом. Довго намагаєшся з чогось почати. Миготить малодушна думка: «А, може, наступного разу?» Але… Одна справа за іншим – і генеральне прибирання в режимі нон-стоп триває до пізнього вечора.

І ось – тадаам! М’язи ниють, як після ударної тренування в спортзалі. Руки вимагають манікюру, на голові – творчий розгардіяш… Зате в квартирі – ідеальна чистота та порядок. А в душі – повне задоволення і щастя.

Пару днів після цього подвигу ходиш по квартирі, насолоджуючись результатами свого недільного праці. Але поступово всі знову обростає брудом, пилом, речі залишають свої місця і відправляються в довгу «кругодомное» подорож. І знову починаєш морально готуватися до грандіозного заходу під назвою «генеральне прибирання».

Існує спосіб перетворити ідеальний порядок не під тимчасовий результат, а в перманентний стан?

Як варіант, можна написати лист Діду Морозу з проханням виконати заповітну мрію і чекати дива на фоні немитого посуду і розкиданих речей. Але ми підемо іншим шляхом.

Позбавляємося від «синдрому попелюшки»

Не виключено, що вас цілком влаштовує варіант генерального прибирання один-два рази на місяць по суботах або неділях. Але тим самим ви прирікаєте себе на затратний і потребує багато сил захід. І потрібно бути морально готовою до того, що чистота буде зберігатися всього 2-3 дні, а далі – безлад і муки совісті почнуть переслідувати вас і псувати настрій. І це явно не варіант для тих, хто цінує вихідні, любить проводити їх разом з сім’єю, з друзями, виїжджати на природу – одним словом, відпочивати, а не відчувати себе «попелюшкою».

Подивимося на проблему з іншого боку.

Безлад у домі – це результат щоденної «праці» всіх членів сім’ї. А значить, усувати його логічніше теж не за один день і не один.

Зрозуміло, що навчити чоловіка не розкидати свої речі з дому, дитини – зберігати всі свої іграшки в одному місці, а собаку – не линяти, це утопія.

І тому…

Правило №1. Потрібно так організувати домашній побут, щоб звести до мінімуму всю «руйнівну» діяльність домочадців.

Правило №2. Важливо стежити за чистотою в будинку протягом робочого тижня і приводити все в належний вигляд поступово.

Правило №3. Щоб прибирання не перетворилася на постійну тягар, намітимо чіткий план дій і складемо для себе якусь подобу графіка, який повинен потім перетворитися в налагоджену систему.

Система необтяжливого порядку

Розіб’ємо всю роботу по дому на ряд етапів і кожен день будемо проходити тільки один з них. Причому, згрупуємо справи так, щоб на виконання кожного пункту йшло не більше 20 хвилин. Пам’ятаємо, що кожен пункт плану – це один день.

Приблизний список справ по дому:

  • Протерти стіни, почистити ванну і раковину у ванній кімнаті.
  • Протерти стіни і почистити унітаз в туалетній кімнаті.
  • Помити дзеркала в будинку.
  • Почистити раковину на кухні.
  • Протерти шафки на кухні.
  • Відчистити керамічні поверхні на кухні.
  • Позбавити від жиру та бруду очищувач повітря.
  • Помити холодильник.
  • Відчистити мікрохвильовку від жиру та бруду.
  • Відмити плиту.
  • Витерти пил з усіх поверхонь у квартирі. Не забуваємо про горизонтальні поверхні, що знаходяться високо.
  • Пропилососити.
  • Помити підлогу.
  • Навести порядок в одній шафі в одній з кімнат (скільки шаф в будинку, стільки днів піде на наведення порядку в них; а якщо шафа великий, то, можливо, варто обмежитися кількома полками в день).
  • Тепер, коли всі ці справи стоять в одному списку, чи візьметесь ви переробити їх за один день? Зрозуміло, для справжньої жінки немає нічого неможливого. Але спробуйте хоча б заради експерименту) кожен день робити по одному пункту протягом двох тижнів. Ви будете приємно здивовані, наскільки свіже, чистіше і затишніше стане ваша квартира. І це при мінімумі витрат!

    Є сумніви?

    Звісно, хтось може засумніватися, що на утримання домівки в чистоті може знадобитися всього 20 хвилин в день. Адже постійно виникають непередбачені справи, наприклад, коли дитина вчиться їсти самостійно або вирішує розширити свій життєвий простір», досліджуючи вміст шаф. Один такий прийом їжі або «похід по шухлядках» – і всі мамині плани на швидке прибирання можуть завалитися. Щоб цього не сталося, беремо на замітку кілька «маминих» секретів!

    Секрет 1.

    Не садіть дитину за стіл, не одягнувши на нього «правильний» нагрудник. «Правильний» – це м’який поліетиленовий або пластиковий жорсткий. Він стане вам у пригоді не тільки під час основного прийому їжі, але і занять творчістю. Плюс – зекономить час на прання, адже його досить протерти ганчіркою або промити під струменем води.

    Секрет 2.

    Настане час, і малюк захоче не тільки їсти самостійно, але і пити. Цей навчальний етап неминучий, необхідний, але може принести мамі чимало занепокоєння і приводів для роздратування. Щоб вміст поїльника не проливалося на одяг, підлогу та іграшки, обзаведіться такою корисною річчю, як непроливаемый поїльник.

    Секрет 3.

    Як запобігти небажаний «розгром» шаф маленьким дослідником? Для цієї мети є цілий ряд справді геніальних пристосувань.

    • Захисний фіксатор для висувних ящиків будь-якого типу.

    Замок складається з двох частин з самоклеючою стрічкою. Частина з «зубчиками» розміщується на зовнішній стороні меблів, в той час як інша частина кріпиться до висувному ящику. Для того щоб відкрити скриню, необхідно потягнути за важелі, розташовані на зовнішній стороні, з чим, звичайно ж, впорається тільки батько, але не дитина. Що нам і потрібно.

    • Багатофункціональна стрічка безпеки з липучкою.

    Дозволяє захистити холодильник, висувні ящики, шафи, сидіння на унітазі від цікавих ручок малюка. Стрічка оснащена липучкою, яка дозволяє кріпити її практично на будь-яку поверхню.

    • Блокатор багатофункціональний – короткий і довгий.

    Підходить для шаф, дверей холодильника або ванної кімнати. Встановлюється на будь-які типи ручок.

    Подібних «секретів», зрозуміло, може бути набагато більше, адже батьки, які бажають жити в чистоті і порядку, бувають дуже винахідливі…

    «Апгрейд» системи

    Звичайно, нашу систему можна вдосконалити. Після того, як двотижнева генеральне прибирання буде завершена, розподіліть квартиру на зони, приблизно ось так: (приклад зонування звичайної «двійки»):

  • Кухня
  • Вітальня
  • Спальня
  • Туалет
  • Ванна
  • Коридор
  • 6 зон – 6 днів тижня (нехай один день вихідний). Кожна зона стає головним об’єктом уваги на один день. І в цей день ви приділяєте уваги «слабким» або вже забрудненими місцями відповідної зони. Якщо ви впевнені в чистоті, скажімо, спальні або вітальні, нехай зона кухні або ванної займе вашу увагу два рази в тиждень. Основний принцип зрозумілий, вам залишається тільки застосувати його на практиці!

    Маленькі кроки і стабільність – ось запорука успіху! Один день – одна маленька перемога. І через якийсь час необхідність в авральному глобальної прибирання відпаде, а постійний порядок в квартирі стане приємною реальністю.