Зайва вага у немовлят і дошкільнят

327

Вгодовані немовлята часто викликають розчулення оточуючих, ними захоплюються батьки, а думка лікарів з цього приводу на перших порах нікого не хвилює.

Причин для занепокоєння немає, вважають більшість лікарів, аргументуючи свою думку тим, що наявність накопичень в жирових клітинах в дитячому віці не веде до повноти дорослої людини. Немає прямої залежності вгодованістю в дитинстві і ожиріння в дорослому віці.

Зміст:

  • Небезпека надмірної ваги для малюка
  • Важливість правильної дієти
  • Вважаємо калорії
  • Небезпека надмірної ваги для малюка

    Однак у надмірній вгодованості дітей немає нічого хорошого. Надмірна вага завжди веде до нестачі рухової активності, а якщо малюк рухається мало, він стає товщі з кожним днем – ось таке замкнене коло. Недолік активності веде до надлишку ваги і, звичайно ж, навпаки. Батькам, які з почуттям благоговіння дивляться на свого вгодованого малюка і всіляко сприяють його повноті, слід знати, що якщо дитина зберігає надмірна вага після чотирьох років, то він однозначно зросте до повного дорослої людини, що випробовує масу проблем із-за свого ожиріння.

    Іноді батьки хвилюються безпричинно: округлість форм дитини є не що інше, як ознака нерозвинених м’язів, властивий практично всім дітям, навіть худим.

    Пухлих дітей зовсім необов’язково садити на дієту. Замість суворої дієти дебелому малюкові потрібно просто знизити темп, з яким він набирає вагу.

    З віком, підростаючи, багато пухлі діти стають стрункими, і це відбувається без сторонньої допомоги, просто тому, що підвищується активність. Батькам, чиї діти мають спадкову схильність до повноти, необхідно запам’ятати декілька основних правил, яких слід дотримуватися постійно. До речі, ці правила підходять і для дорослих: дотримуючись їх, можна залишатися струнким і красивим все життя.

    Читайте також:Дитяче загартовування – виховуємо здорову дитину

    Важливість правильної дієти

    Годівля має бути тільки прийомом їжі, а ніяк не заспокійливої пігулкою при будь-яких неприємностей.

    Часто буває так, що дитина плаче, а мати одразу ж починає його годувати, тим самим формуючи огидну звичку заїдати будь-який стрес. Ця звичка залишається на все життя, як рефлекс: ударився – співаєш що-небудь, погано тобі – з’їж солоденького.

    Діти, вигодувані грудьми, бувають повними рідше, ніж діти, яких годували штучними сумішами. Тим не менш і діти на грудному вигодовуванні часом можуть перевершити по товщині щік і пухлости ручок-ніжок дітей на штучному вигодовуванні. Чому ж це відбувається? У чому причина ожиріння дітей, які перебувають на грудному вигодовуванні? Все просто: грудне молоко має особливість підлаштовуватися під потреби дитини. На самому початку годування виділяється так зване попереднє молоко, воно містить малу кількість жиру і менш калорійне. Таке молоко заохочує дитину до смоктання, а коли він вже майже наївся, починає надходити жирне і калорійне молоко, воно служить показником ситості. Багато немовлята використовують груди як соску і як засіб заспокоєння, адже дуже комфортно відчувати присутність мами, при цьому солодко спати, тримаючи груди поруч з собою. Як би матері не хотілося, але цього допускати не можна, інакше малюк почне маніпулювати мамою, прив’язуючи її до себе. Після того як дитина наївся, слід прибрати груди.

    Якщо харчування носить штучний характер, використовуються сухі суміші, то при швидкому наборі ваги слід поміняти суміш на менш калорійну. Перед цим, звичайно ж, обов’язкова проконсультуватися з педіатром. Для початку слід переконатися, що суміш розводять потрібною кількістю води, адже при нестачі води калорійність підвищується в рази. З схвалення дитячого лікаря можна використовувати молоко зі зниженим вмістом жиру, але не можна забувати, що навіть самий вгодований малюк відчуває потребу в жирах і амінокислотах, а також у незбираному молоці.

    Вважаємо калорії

    Іноді звичайну спрагу, при якій потрібна питна вода, приймають за відчуття голоду і дають замість води пляшечку з сумішшю. Насправді малюк не хоче їсти, а пити.

    Вода не має калорійності, а тому привчати до її вживання потрібно з самого раннього віку поступово, по ложечці. Здорова звичка вживати чисту воду зберігається назавжди. Чиста вода – це неподслащенная, неподкрашенная, звичайна бутильована вода.

    Деякі батьки, які вважають, що вони йдуть в ногу з часом, роблять спроби ввести в раціон дитини тверду їжу раніше покладеного терміну. Вони впевнені, що, поївши щільно на ніч, малюк буде міцно спати. Це не допомагає, а лише призводить до зайвої ваги. Іноді слід лише підрахувати калорійність денного раціону свого малюка, щоб зрозуміти причину надмірної ваги. Адже даючи твердий прикорм, при цьому, як і раніше зберігаючи в раціоні дитини грудне молоко або молочну суміш, батьки повинні розуміти, наскільки важко маленькому організму перетравлювати їжу. Тверду їжу потрібно скоротити, хоча б у денний час. Якщо ж малюк віддає перевагу саме їй, значить, за узгодженням з лікарем скорочуйте кількість молочної суміші в раціоні дитини.

    І найголовніше – активність. Стимулюйте маля до підтягування, переворачиваниям та іншим рухам. Робіть йому легкий масаж всього тіла, який додасть м’язам пружність і еластичність.

    Читайте також:

    • Все про правильне схуднення
    • Смачно чи дивно? Котики і їжа в одній тарілці!
    • Поганий апетит у дітей першого року життя: що не так і як це виправити?

    Фото: Рexels, Depositphotos