Вітаміни для чоловіків при плануванні вагітності

323

Не секрет, що для успішного зачаття однаково важливо стан здоров’я обох учасників цього процесу. А вітаміни для чоловіків при плануванні вагітності обов’язкові настільки ж, наскільки і для жінок.

Зміст:

  • Підготовка до вагітності: що потрібно знати чоловікові
  • Коли починати планувати вагітність
  • Як зміцнити здоров’я при плануванні вагітності
  • Вітаміни і речовини при плануванні
  • Марки вітамінів
  • Відгуки про прийом вітамінних комплексів
  • Вивчимо, вітаміни для чоловіків при плануванні вагітності, а також, що входить до складу чоловічих вітамінів і як ці речовини впливають на здоров’я майбутньої дитини.

    Підготовка до вагітності: що потрібно знати чоловікові

    Народження дитини – крок настільки відповідальний, що до нього варто готуватися ще на стадії планування вагітності. Всі ми стурбовані здоров’ям майбутнього малюка, тут відіграє роль багато факторів: умови життя, емоційний клімат, екологія і в першу чергу стан здоров’я майбутніх батьків.

    Ні для кого не секрет, що в зачатті дитини в рівній мірі беруть участь і мати, і батько, а значить організми обох повинні бути підготовлені для того, щоб дитина з’явилася на світ без будь-яких психічних і фізичних відхилень. За великим рахунком саме від фізичного стану батьків в момент зачаття дитини залежить вся його подальше життя. Наприклад, стать дитини визначає Х-хромосома, за яку відповідальний як раз батько. А далі завдання мами полягає у створенні ідеальних умов для внутрішньоутробного розвитку малюка.

    Коли починати планувати вагітність

    Планувати вагітність рекомендується не менше, ніж за півроку до дати передбачуваного зачаття. У цей період слід провести цілий комплекс заходів: пройти медичне обстеження, скоригувати дієту, позбутися шкідливих звичок, знизити надмірні фізичні і емоційні навантаження.

    Навіть до походів в лазню і сауну слід ставитися з обережністю.

    Як зміцнити здоров’я при плануванні вагітності

    У відсутність хронічних захворювань майбутнім татам треба подбати про зміцнення здоров’я відразу за декількома напрямками:

    • відновлення і підтримання імунітету. Слід максимально захистити сім’ю від будь-яких інфекцій;
    • загальне зміцнення організму, розбалансованого одноманітним харчуванням, фастфудом, препаратами для нарощування м’язової маси і т. д;
    • підвищення стрессоусойчивости. Належить не тільки дочекатися появи на світ довгоочікуваного чада, але і дбайливо виростити його. Тут без міцних нервів не обійтися ніяк;
    • поліпшення потенції і якості сперми.

    Вітаміни і речовини при плануванні

    Детальніше поговоримо про те, які вітаміни і мікроелементи слід звернути особливу увагу.

    Почнемо з фолієвої кислоти (вітамін В9). Вона впливає на створення і нормальний розвиток всіх клітин організму, а значить і вироблення сперматозоїдів. Що ще більш важливо, при нормальному рівні фолієвої кислоти в чоловічому організмі істотно знижується кількість дефектних сперматозоїдів, то є шанс зачати здорового немовляти істотно зростає.

    Зазначимо, що фолієва кислота в організмі не накопичується, а значить, слід постійно поповнювати її запаси, отримуючи її з продуктів харчування або приймати спеціальні вітамінні комплекси. Ця речовина міститься в зелені, цитрусових, бобових, авокадо, брокколі, брюссельської та цвітної капусти, горіхах, буряках, селері, моркві, гарбузі.

    Вітамін Е один із найпотужніших антиоксидантів, його вплив на підвищення захисних властивостей клітин організму важко переоцінити. Від нього залежить рухливість і життєздатність сперматозоїдів, тому вітамін E так важливий для майбутніх татусів. Вітаміном Е багаті рослинні олії, горіхи, соя, паприка.

    Вітамін С підвищує загальну опірність організму, крім цього — позитивно впливає на рівень тестостерону. Підтримати вміст вітаміну С в необхідній кількості можна, вживаючи в їжу цитрусові, чорну смородину, обліпиху, шипшина.

    Вітамін В11 (L-карнітин) позитивно впливає на роботу серцевого м’яза, зміцнює нервову систему, допомагає при лікуванні чоловічого безпліддя, а заодно сприяє зниженню зайвої ваги. Джерелом вітаміну В11 є червоне м’ясо, риба, птиця, молочні продукти.

    Цинк бере участь у синтезі тестостерону, він позитивно впливає на рухливість сперматозоїдів. Чиста, здорова шкіра, міцні волосся і нігті – один з показників достатнього рівня цинку в організмі. Цинк у великій кількості міститься в морепродуктах, шоколаді, грибах.

    Селен — потреба організму в цьому мікроелементі досить незначна, але його недолік може негативно позначитися на сексуальному активності та репродуктивної функції. У великій мірі це відноситься до чоловіків більш зрілого віку. Забезпечити організм селеном можна, включивши в раціон морських молюсків, субпродукти, фісташки. Присутній він і в жовтках курячих.

    Йод – основний мікроелемент, що впливає на роботу щитовидної залози. Саме ця залоза має безпосередній вплив на репродуктивну функцію. Щоб забезпечити організм йодом слід збагатити меню морепродуктів, у тому числі морською капустою, рибою.

    Марки вітамінів

    Фармацевтична індустрія надає величезний вибір комплексів, що містять необхідні вітаміни та мікроелементи для чоловіків при плануванні вагітності.

    Розглянемо склад найбільш популярних і добре себе зарекомендували препаратів.

    «Вітрум Пренатал» містить велику кількість фолієвої кислоти.

    «Алфавіт» — загальнозміцнюючий комплекс, містить 13 вітамінів і 9 мінералів, а також екстракт сибірського женьшеню, визнаного засоби для посилення потенції.

    «Дуовіт» — крім вітамінів групи В (В6, В12, фолієва кислота) містить антиоксиданти, вітаміни А, С і Е.

    «Ортомол Фертил Плюс» — чудово збалансований вітамінний комплекс, сприятливо впливає на репродуктивну функцію. Виробник обіцяє підвищення якості сперми при регулярному вживанні. Формула препарату складена таким чином, що його складові підсилюють дію один одного, тим самим підвищуючи ефективність. Приємним бонусом є можливість дозволяти собі відступу від режиму харчування, вести більш розкутий спосіб життя.

    Також можна звернути увагу на такі чоловічі вітамінні комплекси як «Профертил», «Селмевит», «Селцинк плюс», «СпермАктив», «Спермастронг». Всі ці препарати відмінно працюють, якщо чоловік регулярно вживає їх при підготовці до зачаття.

    Згадані в статті препарати, як правило, добре переносяться, але при виникненні алергічних реакцій слід негайно припинити прийом кошти і, проконсультувавшись з фахівцем, провести повноцінну заміну.

    Повторимося, все вищесказане має загальний характер і відноситься до чоловіків, які не страждають якими-небудь вираженими патологіями. Вітамінні комплекси в будь-якому разі слід приймати за рекомендацією лікаря. Однак якщо в майбутнього тата виявлені захворювання печінки і нирок, виразка шлунка в гострій стадії, активна форма туберкульозу, злоякісні утворення, запалення сечостатевої системи прийом вітамінних препаратів слід проводити тільки під наглядом лікаря.

    Відгуки про прийом вітамінних комплексів

    Ельвіра: «Ми пили «Спермаплант», на другому місяці завагітніли».

    Наталія: «Ми пили «Дуовіт» (для жінок і чоловіків), потім фолієву кислоту місяць».

    Юля: «Ми пили «Спермактин». Дорогий препарат, але дієвий. Через півроку десь я завагітніла».

    Камілла: «Карнітон-про» і «Селцинк-плюс». Чоловік допивав, ми вже вагітні були. Відмінні вітаміни».

    Наталя: «Фолієву кислоту разом зі мною пив. Почав приблизно за 2-3 місяці. Ну і, звичайно, такий же час без алкоголю був (не курить)».

    Анна: «Перед цією вагітністю чоловік пив тільки фолієву кислоту. А перед другою лікар прописувала ще й Омега-3».

    Наостанок додамо, що вітаміни — це не цукерки, їх надлишок також шкідливий для здоров’я, як і недолік. У період, що передує зачаття, слід максимально серйозно ставитися до рекомендацій і порад лікаря. Успішної вагітності і здоров’я!