Порада дня: не вирішуйте за дитину її проблеми з іншими дітьми, а допомагайте

137

Дитячий майданчик – це модель дорослого життя. Тут вже можна побачити, у кого який характер: один іде напролом, другий делікатно поступається, а третій встановлює свої правила і стає лідером.

Читайте також:Порада дня: як виховати дитину-лідера

© Depositphotos

З-за різниці в темпераменті і вихованні у дітей виникають суперечки і сварки. Їх причини дорослим, у яких немає дітей, можуть здатися чимось незначним. Подумаєш, відібрали лопатку або випередили в черзі на гойдалки або на гірку!.. Але мами так не вважають і готові захищати своїх дітей.

З цього приводу у психолога Катерина Кес є коментар:

Загальні фрази: «Умій постояти за себе» чи «Ти повинен захищати себе» не допомагають дитині чогось навчитися, йому незрозуміло, що саме потрібно робити і як. Скажіть дитині, що йому говорити і як поступати, наприклад: «Коли хтось штовхне тебе, скажи так: «Мені не подобається, коли мене штовхають», «Не треба так робити», «Я не буду грати з тобою, якщо ти будеш битися». Скажіть йому, що він може просто відійти від кривдника в сторону, якщо не подобається з кимось грати.

© Depositphotos

Читайте також:Порада дня: дозволяйте дитині робити помилки

Психолог звертає увагу батьків на те, що не потрібно вчити дитину відразу ж давати здачі. Нехай він зробить все можливе, щоб уникнути бійки і домовитися.

Намагайтеся проводити з дитиною маленьку навчальну бесіду з конкретними порадами, коли сталася неприємна для нього ситуація. Або прямо в момент цієї ситуації допомагайте йому з нею впоратися, – рекомендує Катерина Кес.

© Depositphotos

На думку експерта, мами і тата не повинні вирішувати за дитину її проблеми з іншими дітьми. Психолог аргументує це таким чином:

Він (дитина) повинен сам купувати цей корисний для себе досвід взаємодії з іншими дітьми. Спонукайте його самого, підказуючи, що сказати і що зробити.

© Depositphotos

Читайте також:Монолог мами: «Не виношу, коли моїй дитині роблять зауваження сторонні люди»

Також Катерина Кес радить батькам пояснити дитині, що у нього завжди є вибір — брати участь йому у сварці, в конфлікті чи ні. Як це робити: можна просто відвернутися і відійти, вийти з конфлікту, сказати, що йому не подобається така гра або не подобається, коли з ним так звертаються.

© Depositphotos

Катерина Кес звертає увагу і ситуацію, коли в дитячому колективі є кривдник, який постійно задирає дитини, ображає, штовхає. І якщо малюк вже випробував різні способи на нього вплинути, але нічого не вийшло, — тільки тоді, на думку експерта, можна порадити дитині дати здачі.

Розкажіть, а як ви ведете себе в ситуації, коли вашу дитину кривдять? Займаєте позицію спостерігача за принципом «нехай вчиться справлятися сам», допомагаєте радою (як рекомендує психолог Катерина Кес) або самостійно вирішуєте питання з кривдником свого малюка (його мамою)?

Фото на анонс: Depositphotos