Вибираємо няню для дитини

126

Не у кожної молодої мами є можливість постійно перебувати поруч зі своїм малюком або відправити його до дідуся з бабусею. У цьому випадку доводиться шукати няньку. Природно, батьки хочуть, щоб няня була досвідченою, з великим педагогічним стажем, бажано різнобічну освіту, пізнання в медицині і володіння мовами.

Зміст:

  • Яка вона, ваша няня?
  • Визначаємо коло обов’язків
  • Де шукати няню
  • Як перевірити
  • Останні штрихи до портрета
  • Яка вона, ваша няня?

    Перш за все треба розібратися, що все-таки важливіше – професіоналізм чи любов до дітей. Згадайте себе в юному віці. Коли в дитячому саду сувора вихователька змушувала ходити строєм, доводилося дотримуватися дисципліну, а хотілося бігати та грати, сильно це вам подобалося?

    Так, може бути, краще, якщо няня буде мати багатий життєвий досвід, ніж буде професійним вихователем? Будьте при виборі уважніше, особливо якщо віддаєте перевагу саме професіоналам.

    Розставте пріоритети. Наприклад, коли у дитини є якісь проблеми зі здоров’ям, у няні має бути медична освіта.

    Читайте також:Це безумство: фотограф показала будні мами, у якої немає няні

    Вибір віку няні цілком залежить від ваших уподобань. Якщо ви наймаєте молоду дівчину, вона зможе довше гуляти з дитиною, грати в енергійні ігри, організовувати активний відпочинок. Якщо буде жінка середніх років, то, можливо, вона замінить йому бабусю.

    Буває так, що з часом няня стає буквально членом сім’ї, по-своєму рідною людиною.

    Це, безумовно, добре, але пам’ятайте, що деяка дистанція у відносинах обов’язково повинна зберігатися, це правильно з психологічної точки зору. Краще, якщо ви спілкуєтесь виключно на «ви».

    Визначаємо коло обов’язків

    Коли нова людина увійде у ваш будинок, відразу чітко визначте коло його обов’язків. При наявності яких-небудь додаткових функцій, крім основних (годування, прогулянок, одягання, розвиваючих ігор), відразу обговоріть з нянею, ніж їй також треба буде займатися: наприклад, приготуванням їжі, пранням, прасуванням, прибиранням і т. д.

    Де шукати няню

    Няню ви можете підібрати кількома способами. Можна звернутися в бюро по найму, але врахуйте, що багато з них не несуть відповідальності за підібраний персонал. Підбирайте організацію з тривалим терміном роботи і позитивними відгуками. Інформацію попередньо пошукайте в інтернеті.

    Укладіть з нянею трудовий договір, в якому детально прописані всі нюанси. Такий документ на руках може виявитися надзвичайно корисним, усна домовленість ніякої сили не має.

    Ще один варіант – пошукати няню по оголошеннях. Цей спосіб найдешевший, але і самий небезпечний. В цьому випадку краще відібрати кілька кандидатур і після бесіди з кожною вибрати найбільш підходящу. Трохи полегшать підбір спеціальні сервіси KIDSOUT і ПОМОГАТЕЛЬ, у першому є відгуки, у другому перевірка по чорному списку.

    Бажано наявність у претенденток рекомендацій.

    Можна спробувати знайти няню через знайомих, напевно, серед них є сім’ї з дітьми і вони зможуть вам кого-небудь порекомендувати, виходячи з особистого досвіду, але не факт що зараз ця няня вільна.

    Як перевірити

    Існують спеціальні агентства, які на певний строк негласно встановлять у квартирі відеокамеру, а потім професійні психологи переглянуть відзнятий матеріал і зроблять висновки про профпридатність няні. Надто вже часто дитина буває наданий самому собі, поки вихователька сидить біля телевізора або базікає по телефону, а може і взагалі піти з дому у своїх справах. Сюди можна додати випадки грубого поводження, прояв агресії, вживання нецензурних слів і т. д., адже безпека дитини – насамперед.

    Краще провести подібну перевірку й переконатися в сумлінності людини, щоб з легким серцем йти на роботу.

    За статистикою, більше половини нянь звільняють після подібних перевірок.

    Останні штрихи до портрета

    Ще один важливий момент: няня повинна сподобатися самій дитині. Придивіться до його реакції. Якщо він охоче йде до неї на руки, це добре, тому що діти підсвідомо відчувають ставлення інших людей. Адже саме дитині, а не вам проводити з нянею значну частину часу.

    Придивіться до реакції дитини після повернення додому: якщо він намагається сховатися, у нього заплакані очі, він не підходить до няні або сусіди чули крики та лайку, то це тривожні сигнали.

    При співбесіді дізнайтеся у майбутньої працівниці, який розпорядок дня вона планує, з якими методиками виховання дітей знайома, які знає ігри, як, на її думку, краще годувати дитину. Заздалегідь накидайте для себе список важливих питань, щоб нічого не упустити.

    Няня повинна бути пунктуальною, без шкідливих звичок, дуже добре, коли у неї є свої діти.

    Навіть її особисте життя повинна бути стабільною, вам зовсім не потрібно, щоб ваш будинок приносили негативні емоції і втілювали свої проблеми.

    Якщо у неї є спеціальна освіта і вона зможе бути за сумісництвом репетитором, це великий плюс. По-перше, значно зручніше, коли з дитиною займається одна людина, по-друге, набагато дешевше доплачувати за репетиторство, ніж наймати репетитора окремо.

    Вибираючи няню дитині, дотримуйтесь відомій приказці: «Сім разів відміряй, один – відріж».

    Читайте також:

    • 10 гаджетів, які зроблять життя мами простіше
    • Ділова мама: як поєднати сім’ю і роботу
    • Гіперопіка при вихованні дітей

    Фото: Depositphotos