Смайликів емодзі

285

Смайлики сьогодні супроводжують нас в Інтернеті і не тільки. Вони посміхаються з телевізійних екранів, рекламних буклетів і навіть з футболок перехожих. Зараз виражати емоції за допомогою смайликів, эмотиконов або емодзі вже стало звичним, але у кожного з них є своя цікава історія.

Зміст:

  • Дружба починається з посмішки
  • Маленький та молодецький
  • Дружба починається з посмішки

    Перше зображення смайлика – круглої усміхненої пики – придумав і намалював Харві Болл ще в 1963 році. Художник створював емблему для рекламної акції американської страхової компанії. Навряд чи він припускав, що його вигадка стане настільки популярною, інакше захистив би авторські права.

    Вже через кілька років «усміхнений колобок» став відомий за межами США, і підприємці користувалися цим: “смайлик” з’явився в дизайні найрізноманітніших речей, від листівок до футболок. Але до підкорення Інтернету було ще далеко.

    Читайте також:Лайфхак: як їсти морозиво і не забруднитися

    У глобальній Мережі для передачі емоцій використовували послідовність друкарських символів (знаки пунктуації, дужки, лапки та ін). Вперше смайлик з’явився на одному з форумів 19 вересня 1982 року з легкої подачі Скотта Фалмана, запропонував комбінацію знаків 🙂 для позначення жартівливих повідомлень і 🙁 – для сумних.

    У шанувальників аніме і манги популярні дещо інші смайлики – эмотиконы. Наприклад, ^_^ або O_o, які яскраво передають міміку героїв японських аніме.

    Графічні emoji, які зображують не тільки людські почуття, а й предмети, їжу, тварин та багато іншого, теж зародилися в Японії.

    Маленький та молодецький

    Зараз смайлик у своєму первозданному вигляді знайомий майже кожному жителю планети.

    Завжди попереду: усміхнений смайлик раніше один з найпопулярніших у використанні.

    Йому наслідують: в Індії близько 4000 чоловік зібралися разом у вигляді величезного смайлика, діаметр якого становив 43,5 м.

    За мир у всьому світі: Харві Болл заснував Всесвітній день посмішки, символом якого став все той же смайлик.

    У центрі подій: виробники смартфонів подають в суд на конкурентів з-за порушення прав на використання эмотиконов.

    Різнобічний: друкарські знаки можна навіть зображати знаменитостей, наприклад Чарлі Чапліна «C|: -)=» Гомера Сімпсона «~(_8^(|)» та ін.

    Смайлики дозволяють нам передавати свої почуття і емоції, настрій і бажання. Головне, використовувати їх по мірі необхідності, щоб не розучитися виражати свої емоції в реальному житті.

    Читайте також:

    • Стара добра скакалка: 4 цікаві факти
    • Чим зайняти дитину в дорозі
    • Книги нашого дитинства, які завжди в строю

    Фото: Pexels