Чи можна займатися сексом під час вагітності?

200

Секс – невід’ємна частина людського життя. Така ж, як сон, їжа, робота, родинні зв’язки. Але якщо ми цілком здатні при зустрічі з друзями та знайомими обговорити свої фінансові проблеми, поскаржитися на дурня-начальника і перетерти кісточки родичам, то обговорювати своє сексуальне життя з оточуючими людина не стане з цілком зрозумілих причин.

Однак це не означає, що в нас немає сексу – ми просто не говоримо про нього, а під цим мається на увазі, що він є. На тих же, у кого в житті виникають сексуальні складності, тиснуть не тільки самі проблеми, але і суспільні норми, неможливість отримати підтримку, співчуття та поради, нехай навіть дурні, інших людей.

Зміст:

  • Що робити, якщо лікар забороняє?
  • Що робити, якщо не хочеться
  • Що робити, якщо він не хоче?
  • “Як?” – Ніжніше!
  • Як мені розповісти йому (їй) про своїх бажаннях?
  • Заручниками такої ситуації часто виявляються подружні пари, які очікують дитину. І токсикоз, і брак грошей, і реакцію родичів на приголомшуючу звістку обговорити з подругами і колегами по роботі цілком допустимо. А як обговорити відсутність сексуального бажання або поділитися сумнівами у власній привабливості? І часто майбутні тата і мами мучаться “нерозв’язних” питанням: “Що робити?”

    Що робити, якщо лікар забороняє?

    На жаль, більшість лікарів настійно рекомендують відмовитися від сексу в перші 12 тижнів і останні 4 тижні вагітності абсолютно всім жінкам. Ви тільки вдумайтеся, це означає, що потрібно три місяці відмовляти собі в тому, що було якщо не щоденним, то вже точно щотижневим ритуалом. Це серйозне випробування і для психіки, і для організму в цілому. Але секс у розумінні лікаря і секс в розумінні молодих людей, які безпосередньо ним займаються, це зовсім різні речі.

    Вводячи заборону, лікар зазвичай має на увазі безпосередньо статевий акт з наступним оргазмом. У головах багатьох партнерів заборона поширюється набагато далі, вони починають відмовляти собі в пестощах, оральному сексі і навіть в поцілунках, щоб не збуджуватися зайвий раз.

    Так і до окремих спалень недалеко. Порушується весь звичний ритм життя, партнери позбавляються джерела позитивних емоцій. Адже секс – це і фізичне задоволення, і особлива емоційна близькість.

    Насправді протипоказань до занять любов’ю не так вже й багато, і якщо вони є, лікар десять раз про них нагадає в контексті інших заборон. Якщо ж вагітність протікає нормально, то заборона на секс не має сенсу. Спробуйте вивести лікаря на відверту розмову: що саме вам не можна? Так вже не можна? Як довго можна і чи можна хоча б зрідка в той період, коли не можна?

    Читайте також:УЗД на ранніх термінах вагітності: все, що потрібно знати

    Можна рекомендації лікаря довести до відома чоловіка. Тільки не залякуйте його, заради бога, усілякими наслідками, а то він, чого доброго, вирішить терпіти до переможного кінця. Краще потіште його: “Знаєш, милий, ось це і це можна, мені лікар сказала, а це поки не можна, але вже через місяць буде можна”. Далі вам залишиться тільки виявляти винахідливість.

    До речі, деякі пари пропускають повз вуха настанови лікарів і керуються тільки власними бажаннями. Якщо ж ваш випадок рідкісний і заборона однозначний, постарайтеся морально підтримати один одного – для вас і для малюка зараз душевна близькість важливіше сексуальною.

    Що робити, якщо не хочеться

    Перш за все, не панікувати, таке часто трапляється і не є відхиленням, не кажучи вже про те, що бажання в період вагітності має стрибкоподібний характер. По-друге, пам’ятати, що це тимчасово. Все прийде в норму свій термін. Запитайте себе, чого саме вам зараз не хочеться. Можливо, вам не хочеться рухатися в ліжку, але від сексуального задоволення ви б не відмовилися. А може, вам потрібно, щоб чоловік тільки погладив вам спинку. Все можна вирішити. Але не забувайте, що у чоловіка теж є свої бажання, і якщо ви вже зовсім ніяк, то ваші губи, ваші руки все ще при вас.

    В деяких випадках жінки відчувають відразу до сексу. Це може бути пов’язано з токсикозами, гормональними змінами та іншими “радощами” вагітності.

    Постарайтеся пояснити чоловікові ваш відмова від інтимного життя як можна більш делікатно. “Мене від тебе нудить” – не кращий варіант. Він – ваш улюблений, ваш єдиний і бажаний чоловік. Зараз бажання стихло (не його в цьому вина і не ваша – час таке), але обов’язково повернеться.

    Існує також думка, що відраза до сексу у вагітної має психологічні причини. Жінка, яка раніше не отримувала задоволення від інтимних стосунків, буде уникати їх. Вона на підсвідомому рівні не захоче потрапляти в ситуацію, пов’язану з негативними емоціями. До вагітності її ніби все влаштовувало, вона змогла пристосуватися до потреб партнера, заховавши свої власні бажання кудись подалі. І організм повстав. Якщо це ваш варіант, доведеться переглянути відносини з партнером.

    Читайте також:Ціна щастя: як змінюється жіноче тіло після вагітності

    Звичайно, це завжди непросто, а в період вагітності особливо складно. Перечекати простіше, але не краще. Але ні в якому разі не змушуйте себе займатися сексом в той час, коли вам не до сексу, інакше ви дійсно можете закріпити негативну реакцію на власного чоловіка.

    Що робити, якщо він не хоче?

    За цим формулюванням можуть ховатися два докорінно різні ситуації. Перша – “хоче, але мовчить”, маскується, терпить і так далі. Причин безліч. Заборони лікаря, страх нашкодити дружині і дитині, міркувань морально-етичного характеру. Тому заборони знімаємо (по можливості) і переконуємо, що дитині ніщо не загрожує. Навпаки, позитивні емоції мами для дитини тільки плюс, а нервозність, викликана сексуальною незадоволеністю, як раз може нашкодити. Є ще купа речей для дитини і мами: і своєрідна “тренування” перед пологами, і корисні речовини, що містяться в чоловічій спермі.

    Є навіть рекомендація заняття любов’ю в якості м’якого початку пологів. Про це можна почитати докладніше у багатьох джерелах і розповісти чоловікові. Переконуємо, при необхідності, із залученням авторитетного експерта, яким може бути лікар, психолог або фахівець з підготовки до пологів. Моральні підвалини похитнути важко, але теж можна. Немає нічого неетичного в тому, щоб любити свою вагітну дружину і приносити їй чуттєве задоволення. Не буде за це ні громадського осуду, ні кари Господньої.

    Читайте також:В нормі: як не набрати зайву вагу під час вагітності

    Ситуація “може, але не хоче” іноді серйозна і складна. Вона може бути пов’язана із заборонами, що лежать глибоко в підсвідомості: “це брудно” або “вагітність священна”. З такими установками краще звернутися до психолога. Але це рідкість. Більшість ситуацій можна вирішити, не піддаючи себе глибокого аналізу. А якщо чоловік елементарно втомлюється? Зваливши на себе додаткову роботу та вирішення побутових проблем? Буває і таке. Сплануйте вечір (або будь-який інший час доби), допоможіть чоловікові відірватися від турбот і розслабитися. Не мені вас вчити, вам краще знати, що любить ваш чоловік.

    “Як?” – Ніжніше!

    Та все так само, лише б подобалося обом і не було тиску на животик. Одні вважають, що вагітність значно обмежує форми сексуальної активності, для інших це час активного пошуку і пристосування до жіночих метаморфоз і пов’язані з ними нові відчуття.

    Поки животик почав рости, щодо пози можна взагалі не хвилюватися. Якщо вам здається, що щось десь тисне, ви володієте повною свободою переміщень.

    Пізніше також керуйтеся власним комфортом. Допоможе в цьому зручне ліжко, гора подушок і час, якого може знадобитися трохи більше, ніж до вагітності. Зручні варіанти позицій “жінка зверху”, на боці (і спиною до партнера, і особою), ззаду (в тому числі і стоячи, якщо зростання дозволяє), сидячи на колінах у партеру. Якщо жінці комфортно лежати на спині, є зручні позиції, виключають тиск. Кому-то сподобається анальний секс (тільки краще з презервативом), комусь оральний (може бути взаємним, т. зв. поза “69”), партнер може пестити вас рукою.

    Труднощі, швидше, виникнуть у пар з вузьким діапазоном сексуальної прийнятності або вузьким діапазоном сексуальної активності. Якщо партнери визнають тільки “місіонерську” позу, це їх право, якщо ж справа у звичці, то подолати власну лінь не так вже складно. Втім, як і переглянути свої погляди. Буває, що молоді люди просто не встигли встановити межі, в них тільки все почалося.

    Читайте також:Що не можна вагітним: поради акушерів і народні прикмети

    Що ж, вагітність – це не привід зупинятися на досягнутому, вас чекає не стабільність, а нові відкриття. Чим ближче до кінця вагітності, тим менше, ймовірно, вам захочеться рухатися самої. Найзручніше в такому випадку лежати на боці, (в позі “зігнуті ложки”). Якщо втомитеся, можна призупинитися, розслабитися, завмерти. Куди вам поспішати… Адже головне – отримати задоволення від процесу, а не досягти оргазму за будь-яку ціну.

    Як мені розповісти йому (їй) про своїх бажаннях?

    Зустрічне питання: ви довіряєте своєму партнерові? Ви не боїтеся, що вас обізвуть сексуально стурбованої (стурбованим)? Тоді у вас немає причин замовчувати про свої бажання. Багатьом складно подолати себе і поговорити зі своєю половинкою на інтимну тему.

    Зустрічаються рекомендації заводити такі розмови не в ліжку, а за чашкою чаю, на прогулянці, як би між іншим. Але ж можна обійтися і без слів. Ви можете направити руки, тіло партнера в потрібну сторону і попросити про це ж його.

    Подумайте, в якій обстановці і при яких обставинах, зі словами або без слів, вам буде простіше розкритися.

    Деякі винаходять і зовсім екзотичні способи. Моя знайома вела щоденник, в якому описувала в тому числі і свої сексуальні бажання, і одного разу (дійсно чи випадково, як вона запевняє?) чоловік знайшов його та, нічого не сказавши, почав писати відповіді у зошиті.

    Так що нема чого відмовлятися від інтимних відносин під час вагітності. А ось переглянути їх необхідно, так само, як і багато іншого у вашому житті. Вчитися любові ніколи не пізно…

    Читайте також:

    • Небезпечний нежить під час вагітності?
    • Серцебиття плоду під час вагітності: таблиця норми по тижнях
    • Вагітність після 40: народжувати чи не варто?

    Фото: Рixabay