Порада дня: називайте дитину на імя, коли хочете його про щось попросити

336

Психолог Лариса Суркова радить батькам завжди називати дітей по імені, коли ті хочуть їх про щось попросити. Адже не секрет, що багато малюки і діти старшого віку настільки занурюються у свої заняття, що не відразу чують, коли до них звертаються. А ім’я – це особливий сигнал.

Спробуйте попереду будь прохання говорити ім’я дитини. Що ви зможете побачити? Ваші інтонації і емоції зміняться. Дитина на вас подивиться. А це вже початок контакту, – впевнена психолог.

© Instagram @tanya_deryagina_photo

Має значення і тон, з яким вимовляють ім’я. «Можна передати потрібний сигнал. Є різниця – сказати “Марія” або “Маруся”», – зазначає Лариса Суркова.

Читайте також:Лайфхак: як нагодувати нехочуху і малоїжку

Знеособлене спілкування – те, від чого потрібно позбавлятися. Тому намагайтеся частіше називати дитину по імені. Таким чином ви маєте його собі. Коли дитина чує своє ім’я – це переконує його уваги з боку батьків і власної значущості.

© Instagram @marina.ivanova358

Порівняйте: «Збери іграшки в кімнаті» і «Поліна, збери, будь ласка, іграшки в кімнаті». Так просто – ім’я та ввічливе слово, і реакція дитини буде іншою. Йому зовсім не дали завдання зібрати іграшки, його попросили про це. Позитивні емоції – те, до чого ми завжди прагнемо, свідомо чи несвідомо. Ви назвали дитину по імені, це викликало у нього відповідну приємну реакцію. Все просто!

© Instagram @dashyulkamitreshina

А як часто ви називаєте свою дитину по імені?

Фото на анонс: Instagram @mishutka_vyshneve