Порада дня: як заспокоїти малюків, які кусаються і бються

527

Поведінка дітей залежить від різних обставин: як проходила вагітність у матері, перебіг пологів, від емоційної атмосфери в сім’ї. Але навіть якщо все це у вас чудово, дитина може демонструвати агресію.

Як це проявляється:

  • під час гри дитина кусає маму, тата, інших членів сім’ї, а на прохання так не робити, адже це боляче, знову стискає свої маленькі та гострі зубки на руці батьків;
  • ламає іграшки, коли чимось незадоволений.
© Instagram @elena_psycholog_irk

А чим старше дитина, тим масштабніше прояви агресії. Якщо у дворічному віці дитина спрямовує свою руйнівну енергію на однолітків на дитячому майданчику або в дитячому саду (може штовхнути, стукнути, вдарити іграшкою, вкусити), в молодшому шкільному віці переносить її на однокласників.

Читайте також:Порада дня: не вирішуйте за дитину її проблеми з іншими дітьми, а допомагайте

Дитячий і сімейний психолог Діляра Сагутдинова пише у своєму мікроблозі про те, що «в підлітковому віці агресія може вийти з-під контролю і призвести до трагедії». І зазначає, що люблячі батьки здатні розпізнати і перемогти агресію.

© Instagram @katerina.yakusheva

Якщо ви помічаєте ознаки агресії в своєму малюку, скористайтеся порадами, які пропонує експерт. На думку Діляри Сагутдиновой:

…майже завжди агресія йде з сім’ї (а вже потім дитсадок, школа, вулиця). Якщо в родині все добре і благополучно – вивчайте дитячий садок, друзів, мультики, комп’ютерні ігри.

Контролюйте свої власні емоції, слідкуйте за промовою.

Вчіть дитину аналізувати його поведінку і дії, розуміти чужі почуття і поважати їх говорити «вибач».

© Depositphotos

Читайте також:Монолог мами: «Не виношу, коли моїй дитині роблять зауваження сторонні люди»

Експерт звертає увагу на те, що більша частина агресивної поведінки проходить до 6-7 років! І якщо ви допоможете своєму в цей час дитині, то все подолаєте.

А як поводиться ваша дитина? Чи є в його колі спілкування агресивні діти?