Масаж грудей при годуванні: особливості виконання

552

З появою малюка на світ у кожної мами зростає кількість турбот і обов’язків. Те, що вони повинні бути в першу чергу спрямовані на новонародженого, – це факт, але жінка не повинна забувати і про своє здоров’я, особливо при грудному вигодовуванні. При неправильному відношенні до себе в цей період у багатьох жінок виникають проблеми з грудьми.

Зміст:

  • Необхідність масажу грудей
  • Техніки масажу
  • Різновиди масажу
  • Профілактичний
  • Лікувальний
  • Особливості масажу
  • Необхідність масажу грудей

    Основними з них є лактостаз і погіршення припливу молока. Для того щоб уникнути таких неприємностей, жінці слід систематично робити масаж грудей.Якісний масаж здатний комплексно впливати на молочні залози, стимулюючи при цьому кровопостачання тканин і шкірного покриву, покращуючи мікроциркуляцію, підвищуючи тонус грудей.

    Крім звичайного масажу при грудному вигодовуванні деякі молоді мами практикують лімфодренажний. Його дія спрямована на позбавлення молочних залоз від продуктів клітинної життєдіяльності, які також називають шлаками. Вважається, що вони сприяють передчасному старіння всього організму. Але слід зазначити, що даний вид масажу категорично протипоказаний при лактації, оскільки стимулює відтік токсинів, які можуть проникати в грудне молоко. В даному випадку існує ризик для здоров’я малюка.

    Техніки масажу

    Фото:zhivkaplya.ru

    Масаж молочних залоз дуже важливий при годуванні груддю. Адже з його допомогою можна впоратися з найпоширенішими проблемами. Фахівці рекомендують використовувати масаж у таких випадках:

  • При зціджуванні – процедури, яка вимагається, коли жінка на певний час змушена виключити прикладання дитини до грудей. Вона неодмінно повинна зцідити вироблене молоко для збереження лактації та запобігання застою молока. Тому дуже важливо робити масаж грудей, стимулюючий вироблення окситоцину, завдяки чому молочні залози будуть виробляти достатню кількість молока.
  • Для поліпшення лактації – масаж грудей під час годування сприяє інтенсивному її кровопостачання, що тягне за собою більш швидкий прихід молока.
  • При лактостазі – при застої молока дуже важливо якомога частіше прикладати малюка до грудей, ніжно масажуючи ущільнення. Це найбільш вірний спосіб, що дозволяє розм’якшити проблемну ділянку і сприяє розсмоктуванню ущільнень.
  • Для підвищення тонусу тканин грудей – при ГВ практично завжди змінюється форма грудей. Це обумовлено збільшенням молочних залоз. Нерідко це відбувається надто інтенсивно, що передбачає дисфункцію м’язів і зв’язок. З-за таких навантажень груди опускається, і тільки масаж при годуванні здатний запобігти настільки неприємні наслідки, від яких жодна жінка не буде в захваті.
  • Легкий профілактичний масаж необхідно виконувати регулярно. Це дозволить попередити появу лактостазу і поліпшити прихід молока.

    Читайте також:Годуємо грудьми з задоволенням і без проблем

    Різновиди масажу

    Існує два напрямки масажу, які застосовуються по відношенню до годують, і підбираються вони в залежності від переслідуваних цілей.

    Профілактичний

    Легкий масаж грудей. Він допомагає уникнути проблем з лактацією і підвищує тонус тканин. Для цього необхідно:

    • покласти руку долонею вниз на верхню частину молочної залози;
    • провести погладжують руху по колу;
    • поступово переміщатися в бік соска;
    • обмити груди теплою водою, продовжуючи погладжування.

    Дуже важливо, щоб тиск на розроблювану груди було не дуже сильним. Профілактичний масаж повинен бути легким, приємним і розслаблюючим. Його слід виконувати безпосередньо перед годуванням для стимуляції відтоку молока.

    Читайте також:Цінний запас: як зберігати грудне молоко

    Лікувальний

    Застосовується при виникненні певних складнощів у процесі лактації. Він полегшує процес зціджування, покращує кровотік, підвищуючи при цьому тонус грудей, і допомагає позбавитися від молока, яке застоюється. Як правильно робити масаж грудей в лікувальних цілях, варто розглянути детальніше:

    • починаємо з легких кругових рухів долоні по поверхні кожної молочної залози; рух спрямоване від ключиці в бік соска, переміщення здійснюється по спіралі;
    • далі від ключиці до соску проводимо прямі руху по всій поверхні;
    • потім легенько розминаємо сосок;
    • нахиляємося вперед і погладжуємо груди;
    • після обполіскуємо її теплою водою і круговими рухами за допомогою махрового рушника обережно витираємо.

    Дана техніка масажу для грудей добре розминає утворилися ущільнення і сприяє збільшенню кількості молока. Але пам’ятайте, що процедура не повинна викликати хворобливих відчуттів.

    Масаж при застої молока необхідно виконувати протягом п’яти хвилин для кожного ущільнення.

    Особливості масажу

    Робити масаж грудей при грудному вигодовуванні непогано б навчитися кожної матусі. Процедуру можна виконувати як самостійно, так і з допомогою близьких. Завдяки появі сучасних методик, розроблених провідними світовими фахівцями, можна без праці зробити масаж грудей для збільшення лактації, проте необхідно враховувати деякі нюанси.

    • Профілактичні заходи, які сприяють припливу молока для чергового годування, безумовно, підуть тільки на користь. Але якщо раптом довелося зіткнутися з серйозними проблемами, то краще не займатися самодіяльністю і не сподіватися, що все само пройде, а негайно звернутися за допомогою до вашого лікаря. Він дасть рекомендації і вирішить, чи можна робити масаж і який саме. Для цього фахівець проведе всі необхідні дослідження для встановлення діагнозу і підбере схему лікування.
    • Гігієна перш за все! Перед тим як робити масаж, необхідно подбати про чистоту рук і грудей. Ретельно вимийте руки з милом, а груди обполосніть теплою водою. З милом мити її не варто, так як це може привести до появи надмірної сухості, а згодом – до тріщин.
    • Кращий масаж здійснюється під час годування! Він вирішує відразу два завдання: дозволяє добре расцедить груди і перешкоджає утворенню застою молока.
    • Виконання процедури не повинно викликати больових відчуттів.

    Тривалість масажу – не більше 5 хвилин.

    Читайте також:Коли можна відлучати дитину від грудей

    Також слід відзначити, що кожній матері буде корисний комплексний масаж усього тіла. Важливо лише проінформувати масажиста, що ви годуєте грудьми, і він сам визначить, як робити масаж правильно, щоб не нашкодити. Зазвичай такий масаж проводять у положенні сидячи, так як надмірний тиск у положенні лежачи може завдати непоправної шкоди. Перед тим як прийти на сеанс, слід добре зцідити обидві груди, щоб молоко не пішло назовні передчасно.

    Масаж грудей для лактації дуже важливий для кожної жінки, що годує. Адже він здатний попередити появу різного роду захворювань і позбавити від вже існуючих проблем.

    У даній статті ми докладно розглянули всі техніки масажу та особливості їх застосування. Тепер ви знаєте, як правильно його робити і в яких випадках він необхідний. Не можна недооцінювати ефективність даних методик, адже вони допомагають позбутися від хворобливості, що утворилися ущільнень, а при регулярному застосуванні сприяють більш легкому зціджування. Якщо ж воно здійснюється з труднощами із-за особливостей будови грудей, то на сьогоднішній день ринок товарів для годуючих мам пропонує вашій увазі великий асортимент молоковідсмоктувачів. Вони сприяють більш ефективному і швидкому відходу молока.

    Хотілося б відзначити, що кожній матусі дуже важливо дотримуватися всі перераховані вище рекомендації. Від цього залежить її здоров’я та душевний стан. Якщо вам поставили діагноз «лактостаз», не запускайте його! Важка форма може легко перейти в мастит, що може завершитися плачевно і вимагає набагато більше сил, часу і фінансів на лікування.

    Читайте також:

    • Як зрозуміти, що дитина не наїдається грудним молоком
    • Питання-відповідь: чому зіркові мами вибирають грудне вигодовування
    • Зціджування грудного молока: робимо це правильно

    Фото: Depositphotos