Порада дня: не фіксуйте увагу дитини на болі

130

Якщо дитина впала – він плаче, якщо на тренуванні важко робити розтяжку, на очі коханого сина або дочки навертаються сльози. Навчіть малюка справлятися з тим, що заподіює йому біль і негативні емоції!

© Instagram @ta_gavrilova

Психолог Марина Озерова радить:

Кожен раз, коли дитина приходить до мами з горем, або не приходить, але мама бачить це горе, вона повинна розділити його і взяти участь. Треба визнати горі дитини! Навіть якщо з вашої точки зору це дрібниця. Але з його точки зору – не дрібниця. Дитина знаходиться зараз на даному етапі розвитку, і ось ця дурниця викликає таку бурхливу емоційну реакцію.

© Instagram @j.pyataykina

Читайте також:Чому дитина плаче

Експерт переконана в тому, що «якщо дитина звикає до того, що для близьких його “велике горе” (камінчик в калюжі потонув, з гірки впав, коника не наздогнав) – просто нісенітниця, він не буде сприймати це горе менше. Він буде сприймати себе негідним співчуття і підтримки оточуючих. Намагайтеся проявити емоційне тепло тоді, коли дитина не очікує, частіше висловлювати свої почуття, особливо невербально».

© Instagram @kat_khafizova

З цього приводу ділиться своїм досвідом і мама Тіматі – Симона Юнусова – з народженням онучки Аліси стала однією з найпопулярніших в Мережі бабусь:

У моїй родині було заведено по-доброму жартувати один над одним. Наприклад, сина розтягували на шпагат, він старався і мовчки ковтав сльози… Я розуміла, що не можна допустити фіксацію на болі, інакше більше не прийде. Коли він вийшов із зали, я повідомила, що підглядала, дуже ним пишаюся, але хочу показати, як смішно це було. Далі я стала кряхтеть, витирати піт, тягнутися… Хлопчики реготали, як божевільні, і просили повторити ще і ще. Сміючись, вони ставали товариськими, швидше забувають про біль. Якщо дитина бачить, що батьки не боїться сміятися над собою в складних ситуаціях, він починає «дзеркаль» поведінку. Діти створені для веселощів і радості, їх вразливість виростає від нашої невпевненості… Слова «У мене не вийде» ми розгортали у бік гумору. Вміти піднятися над власними недоліками, щоб посміятися над собою, не втрачаючи авторитету, – ось у чому суть…Сміх робить нас невразливими!

© Instagram @simona280

Тому, якщо дитина впала і плаче, пожалійте його, подуйте на ранку і скажіть: «Ти щось знайшов на землі?» Розділіть горі малюка, але не фіксуйте увагу на ньому. Жарт неодмінно допоможе, і незабаром дитина почне сміятися!

© Instagram @anastasia_z_vin

Фото на анонс: Instagram @daria_gulenko