Китайців стане більше? Влада знімає заборону на кількість дітей

590

Китайські батьки, нинішні і майбутні, можуть тріумфувати. Завершується епоха одного з найбільших соціальних експериментів в країні, коли влада штучно регулювали народжуваність. В середині ХХ століття Китай зіткнувся з проблемою сплеску зростання населення: з 1953 до 1964 воно збільшилося практично на 100 мільйонів чоловік. За статистикою, середня кількість дітей у сім’ї становило понад шести.

На думку влади, перенаселення загрожувало відсутністю можливості забезпечити жителів енергетичними та водними ресурсами, надати можливість навчатися та отримувати медичну допомогу. Тому було прийнято рішення затвердити закон, згідно якому в одній родині повинен був бути одна дитина. Виняток становили представники малих народів, жителі сільськогосподарських регіонів і батьки, первістком яких була дівчинка.

В результаті вжитих заходів вдалося попередити народження більше 400 мільйонів чоловік. Однак влада зіткнулися з новими проблемами, серед яких найбільш актуальними стали масове старіння, відсутність достатньої кількості молоді та дефіцит жіночого населення.

«У Китаї вже занадто пізно знімати обмеження на народження, але це краще, ніж ніколи», – цитує Чень Цзяня (Chen Jian), екс-керівника відділу Національної комісії з планування сім’ї, видання Bloomberg.

Відомо, що державна рада Китаю замовив дослідження про наслідки припинення політики обмеження народжуваності. Влада сподівається, що нові заходи сповільнюють старіння населення і позбавлять Китай від міжнародної критики у зв’язку зі старим «дискримінаційним», на думку правозахисників, законом.

А що ви думаєте з приводу скасування закону?

Фото: South China Morning Post, Panorama.com.ve