Як зберегти форму після дієти

347

Багато жінок, які сиділи на якихось дієтах, задаються питанням, чому після зняття всіх харчових обмежень вага повертається, та ще й збільшується.

Зміст:

  • Низька калорійність і відсутність балансу в раціоні
  • Нестача макро – і мікронутрієнтів
  • Гормональні збої
  • Низька калорійність і відсутність балансу в раціоні

    Головна помилка всіх бажаючих скинути вагу – відмова від їжі, аж до голодування. Убогий раціон не принесе нічого хорошого здоров’ю, адже організм так влаштований, що будь-яку дієту сприймає як тортури. Саме тому нерідко худнуть люди стають злими і агресивними: їх нервова система відчуває стрес внаслідок голоду, адже їжа, як відомо, є одним з головних джерел ендорфінів – гормонів щастя.

    Рано чи пізно відбувається зрив. Змітаються всі продукти з холодильника, харчові рецептори вимагають ще більше їжі. Природно, адже організм звик до певного режиму харчування, а потім його раптово змусили голодувати. Відомі випадки, коли після тривалої дієти набирали понад 10 кг. Звичайно ж, це не означає, що всі 10 кг – чистий жир, більша частина ваги –зайва рідина, ті самі набряки. Але, будучи некомпетентними в області дієтології, деякі вирішують, що схуднути неможливо і все життя доведеться тягати з собою жирові надлишки.

    Для того щоб вага не повертався, слід починати схуднення грамотно.

    Необхідно розрахувати свою норму калорій (для зручності в інтернеті є велика кількість калькуляторів, однією з найкращих методик розрахунку добової калорійності на сьогоднішній день є формула Харріса – Бенедикта). В межі своєї норми калорій для комфортної втрати ваги можна вписати улюблені страви, в мінімальній кількості вони ніяк не відобразяться на кінцевих результатах, а мозок буде спокійний при відвідуванні кондитерського відділу, і купувати і їсти солодощі у великій кількості бажання не виникне.

    Потім слід ознайомитися з такими поняттями, як калорійність, білки, жири і вуглеводи. В ідеалі ще бажано зайнятися спортом, наприклад плаванням, купити абонемент в тренажерний зал або просто багато рухатися. З таким підходом худнути буде легко, а якщо зробити активний спосіб життя і здорове харчування звичкою, то втрачені кілограми ніколи не повернуться.

    Нестача макро – і мікронутрієнтів

    Медицина, в тому числі і дієтологія, йде в ногу з часом. Якщо в 1990-х було модно відмовлятися від жирної їжі, оскільки вважалося, що жир – винуватець зайвих кілограмів, в наші дні, навпаки, часто зустрічаються дієти і цілі раціони харчування з високим вмістом жирних продуктів, однак деякі «експерти», які складають плани живлення своїм клієнтам, сильно зменшують вміст вуглеводної їжі. Вуглеводи затримують воду – це факт, на один грам вуглеводів припадає чотири грами води. Але звинувачувати їх у накопиченні зайвих кілограмів щонайменше безрозсудно: людина повніє тільки від надлишку калорій, а худне – від дефіциту.

    Читайте також:Дієта Дюка: опис етапів і меню на тиждень

    Якщо дієта має назву (шоколадна, вуглеводна, кетодиета, білкова і т. д.), то, як правило, вона неефективна в боротьбі із зайвою вагою, а наслідки бувають плачевними. Саме тому вихід тільки один: щоб схуднути, треба харчуватися збалансовано, варто дотримуватися принципів здорового харчування і рахувати калорії, вести активний спосіб життя. Якщо періодично або постійно ви відчуваєте нудоту, запаморочення, вас тягне на певні продукти, то, можливо, раціон складено безграмотно і не враховує всі особливості організму (вік, стать, масу тіла).

    При надлишку калорій не буде прогресу в схудненні, тому при виході з дефіциту слід додавати калорійність поступово, відразу накидатися на їжу –вірний крок до перекреслити всіх зусиль на шляху до ідеальної фігури.

    Гормональні збої

    Проблеми з гормонами можуть стати причиною збільшення маси тіла. Прийняття деяких оральних контрацептивів і гормональних препаратів впливає на процес схуднення. Якщо з гормонами непорядок, то всі спроби знайти красиве і здорове тіло марні. Слід проконсультуватися з лікарем гінекологом-ендокринологом, здати аналізи на гормони, щоб переконатися, що все в нормі.

    Якщо після дієти у жінки спостерігається безпричинне збільшення ваги (при цьому вона не переїдає, прекрасно себе почуває, займається спортом), то виною цьому цілком може бути періодичне коливання ваги в рамках передменструального синдрому, що вважається природним явищем у представниць прекрасної статі, і боятися раптової прибавки ваги в 1-4 кілограми не варто.

    Отже, розглянуто основні причини збільшення ваги після дієти: неправильний підхід до схуднення, переїдання і гормональні порушення.

    Для того щоб уникнути повернення зайвих кілограмів, варто приділити увагу спорту, правильного харчування, збалансованість раціону, при необхідності – здати кров на гормони.

    Читайте також:

    • Ефективна дієта для схуднення. Топ 5 кращих дієт
    • Все про правильне схуднення
    • Секрет розкритий: як Кейт Міддлтон схудла після пологів

    Фото: Depositphotos, Рexels