Як застосовується борна кислота для вух

603

Кожен з нас хоч раз у житті відчував гостру, пронизливу і болісну біль у вусі. Основною причиною, по якій розвиваються запальні процеси в органах слуху, є отит – це ускладнення, викликане вірусною інфекцією і простудними захворюваннями. Є безліч способів і варіантів лікування болю у вусі, як народними засобами, так і лікарськими препаратами.

Зміст:

  • Чим відрізняється борна кислота від спирту?
  • Як закопувати у вухо борну кислоту: застосування
  • Як правильно закапувати вухо борною кислотою
  • Турунди і інсуфляції
  • Як робити зігрівальні компреси
  • Як лікувати дітей борним спиртом
  • Як правильно закапувати малюкові борну кислоту
  • В народі давно використовується таке доступне і недороге засіб, як борна кислота, яка не дає хвороботворної флори розмножуватися. Борна кислота славиться своїми знезаражувальними діями. Так само вона допомагає зняти біль у вусі і зменшити набряклість. У даній статті ми розповімо, які способи застосування борної кислоти є, як застосовується борна кислота для вух як крапель, і як це правильно робити.

    Чим відрізняється борна кислота від спирту?

    Перед тим, як приступати до лікування запальних процесів органів слуху, треба мати уявлення, чим відрізняється борна кислота від її спиртової настоянки. Відмінність криється ось в чому: ці дві лікарські форми борної кислоти мають різну концентрацію діючої речовини.

    Борна кислота являє собою речовину білого кольору у вигляді порошку, і його необхідно розводити у воді. Для лікування запальних процесів органів слуху його не призначають, так як з водою кислота не утворює розчин, і при розчиненні будуть утворюватися кристали. До того ж, якщо ви самі розводите порошок, то в більшості випадків на виході буде розчин з високою концентрацією, який може викликати хімічний опік зовнішнього слухового проходу і барабанної перетинки.

    Сам борний спирт являє собою кислоту, яка розлучена етиловим спиртом. Лікарі рекомендують для лікування захворювань вуха купувати в аптеці 3%-ий розчин, який має зігріваючий ефект, що заглушав больові відчуття. Також розчин знищує бактеріальну флору і грибки.

    Як закопувати у вухо борну кислоту: застосування

    Як застосовують борну кислоту для вух? Борну кислоту повсюдно використовують для лікування патології органів слуху:

  • Середній отит. Захворювання, при якому спостерігаються катаральні процеси в вушної смужки, сосцевидном відростку і євстахієвої трубці. Якщо вас турбує отит, то борний спирт за допомогою піпетки треба закопувати прямо у вушний канал. Так само можна застосовувати борну кислоту для вух, а саме для виготовлення зігріваючих компресів, які знижують біль і полегшують стан хворого.
  • Фурункульоз зовнішнього слухового проходу являє собою запалення волосяних фолікулах. Викликає запалення стафілококова інфекція. Щоб вилікуватися, слід зробити невеликі турунди з вати чи марлі, змочити їх у попередньо підігрітою до теплого стану борної кислоти, після чого акуратно ввести в слуховий канал.
  • Отомикоз. Захворювання виражається у запаленні зовнішнього вушного каналу. Супроводжує отомикозу розвиток грибкової мікрофлори. Роблячи промивання розчином борної кислоти, екзематозні висипання зникають. Так само гинуть патогенні мікроорганізми.
  • Дифузний зовнішній отит. Захворювання виражається в появі запального процесу в слуховому каналі, вушній раковині і барабанної перетинки. Хворому знадобиться промивати слуховий прохід розчином борної кислоти, що веде до зняття набряклості в запалених тканинах і загибелі хвороботворних мікроорганізмів.
  • Безумовно, захворювання органів слуху треба лікувати комплексно, слідуючи рекомендаціям ЛОРа. Зокрема це має відношення до патологій, викликаних бактеріями.

    Як правильно закапувати вухо борною кислотою

    Багато людей задаються питанням, чи можна капати в вухо борну кислоту? Відповідь позитивний, так як даний препарат рекомендують при вушних патологіях, що проходять без ускладнень.

    Борна кислота зміцнює місцевий імунітет, сприяє швидкій загибелі хвороботворних мікроорганізмів у місцях запального процесу. Застосовуючи борну кислоту, що процес одужання буде більш швидким.

    Є деякі правила закапування борної кислоти у вушний прохід. Процедуру треба проводити наступним чином:

  • Спочатку слід очистити слуховий прохід від накопиченої сірки. Для цього застосовується перекис водню, яку закопують у вухо.
  • Якщо трохи кислоти витекло, треба прибрати її марлею або чистим тампоном із вати.
  • Нахиливши голову набік і закинувши її, піпеткою крапають кілька крапель борної кислоти в слуховий прохід. У такому положенні треба посидіти хвилин 10. Після чого голову закидають в протилежному напрямку.
  • За допомогою ватного диска видаляють залишки борної кислоти.
  • Одна процедура повинна містити не більше чотирьох крапель борної кислоти.

    Термін лікування становить 7 днів по 3-4 рази в день.

    Турунди і інсуфляції

    Якщо вас турбують вушні фурункули, топрименяют борну кислоту вух, використовуючи тампони з вати. Спочатку потрібно злегка підігріти борну кислоту, і для цього достатньо поставити пляшечку в кухоль з гарячою водою на нетривалий час. Потім з вати скручують турунду, змочують у розчині і дбайливо вводять її в слуховий прохід.

    Можна допомогти ватною паличкою, щоб проштовхнути турунду з лікувальним розчином глибше, але робити це треба без зусиль, щоб не заподіяти біль. Турунда повинна бути у вусі пару годин, але при цьому слуховий прохід треба прикрити клаптиком вати, щоб уникнути проникнення патогенних мікроорганізмів і вологи.

    Якщо вам довелося перенести операцію на органах слуху, то для вдуваний (инсуффляций) застосовується засіб у вигляді порошку. Як проводять процедуру:

  • Береться спеціальна воронка і вставляється в зовнішній слуховий прохід.
  • У воронку водять наконечник порошковдувателя.
  • На гумовий балон натискають пальцями. Під впливом повітряного струменя порошкове речовина потрапляє у вушний канал.
  • Як робити зігрівальні компреси

    Для зрошення зовнішнього слухового каналу необхідно використовувати 3%-ий спиртовий розчин. Якщо ви застосовуєте розчини більш високій концентрації, то це небезпечно для здоров’я, так як це може викликати опік тканин і зробити стан хворого ще гірше.

    Борний спирт при запальних процесах вуха використовують для приготування зігріваючих компресів. За допомогою спиртового розчину в місці накладання компресу буде підвищуватися температура хворого ділянки, що сприяє вироблення нейтрофілів. Кількість захисних клітин збільшиться, і, завдяки цьому, процес знищення патогенної мікрофлори прискориться, запальний процес зменшиться, що призводить до епітелізації тканин.

    Компрес з борним спиртом рекомендується використовувати при середньому отиті, який не супроводжується виділенням гною.

    Знадобиться шматок щільної бавовняної тканини, в середині якої робимо надріз. Беремо шматок марлі і складаємо в кілька шарів, а потім в середині робимо ножицями розріз для вуха. На вухо надягаємо бавовняну тканину, щоб ніжна шкіра навколо вушної раковини не постраждала від опіку. Тепер треба марлю промокнути в теплому спиртовому розчині, і надіти її на вухо так, щоб вона щільно прилягала до бавовняної тканини і не травмувала шкіру. Тепер беремо поліетиленовий пакет, робимо в ньому в центральній частині розріз і одягаємо на вухо. Щоб компрес надійно тримався, необхідно зафіксувати його широким бинтом, і для зручності в середині теж потрібно зробити надріз, щоб надіти його на раковину вуха і обмотати через підборіддя навколо голови. Зігріваючий компрес буде «працювати» близько 2 годин, після чого його потрібно зняти, а слуховий прохід можна ненадовго закласти шматочком вати.

    Як же працює борний спирт в компресах? Він має зігріваючий ефект, який прискорює процес одужання при отиті, але цей вид лікування є додатковим. Слід знати, що борний спирт оперативно проникає через слизові оболонки, а для дітей це становить небезпеку. Захворювання органів слуху у маленької дитини лікарі не рекомендують лікувати подібним способом, так як борний спирт має властивість накопичуватися в органах і тканинах у великій кількості, а з організму виводиться вкрай повільно.

    Лікування вушних інфекцій з використанням борного спирту має ряд протипоказань:

  • Якщо у хворого є збої в роботі нирок.
  • Вагітність.
  • Індивідуальна непереносимість борної кислоти.
  • Є й тимчасові обмеження при використанні борної кислоти – термін лікування не повинен бути більше 7 днів. Пов’язано це з тим, що довгий лікування цим засобом сприяє передозуванні в організмі токсичних речовин.

    Якщо у вашому організмі накопичився борний спирт, то можуть виникнути перелічені нижче побічні ефекти:

  • Шкірні висипання.
  • Можуть виникнути судоми.
  • Розлад кишечнику – пронос.
  • Скорочення виділюваної сечі.
  • Нудота і блювання.
  • Болісні головні болі.
  • Збої в роботі нирок.
  • Безумовно, якщо ви використовуєте борний спирт у комплексній терапії, та ви помітили побічні ефекти, слід припинити лікування і записатися до лікаря.

    Як лікувати дітей борним спиртом

    Багато батьків часто використовують борну кислоту для лікування захворювань органів слуху у дітей, незважаючи на те, що фармацевтична промисловість випускає величезну кількість ефективних і більш безпечних лікарських препаратів. Для немовлят, які перебувають на грудному вигодовуванні вона особливо небезпечна. Якщо пацієнт має в анамнезі ниркові захворювання, то використовувати борну кислоту не рекомендується по причині високих ризиків ускладнень.

    Багато педіатри за старими традиціями рекомендують при вушних захворюваннях використовувати борну кислоту, і батьки довіряють цьому доступному перевіреного засобу. Перед тим як закопувати у вухо 3%-ий борний спирт, слід промити слуховий прохід 3-х процентним розчином перекису водню.

    Як правильно закапувати малюкові борну кислоту

    Дитину необхідно перевернути на бік, акуратно відтягнути вушко, спочатку капнути перекис водню для очищення від сірки, а потім три краплі борної кислоти. Доведеться полежати близько 10 хвилин, після чого шматочком вати необхідно заткнути слуховий прохід. Перед сном можна зробити таку процедуру: згорнути турунду з вати, просочити її підігрітим розчином борної кислоти і акуратно закласти в слуховий прохід. Якщо запальний процес у вусі взяв серйозний характер і з вуха витікає гній, або барабанна перетинка порвалася з-за хвороби, то в даному випадку використовувати цей препарат забороняється, оскільки це несе небезпеку.

    Отже, отит являє собою хворобливе, складне і малоприємне захворювання органів слуху, і для грамотного лікування слід звернутися до лікаря. Лікування отиту проводиться за допомогою різних засобів, але тільки лікар після огляду може призначити необхідні препарати, виходячи зі стану пацієнта. Лікування борною кислотою повинно проводитися з відома лікаря, хоча якщо у вас раптово почало боліти вухо, вдома ви можете капнути розчин для полегшення стану, після чого записатися на прийом до фахівця.