Як засолити скумбрію. Кращі рецепти солоної скумбрії

169

Скумбрія – дуже вдячна риба. Скумбрія холодного та гарячого копчення служить прекрасною холодною закускою до пива або до більш міцних напоїв, її також можна посмажити або запекти в духовці – і тоді вона прекрасно виступить в якості головної страви на вашому обідньому столі.

Зміст:

  • Солона скумбрія: основні принципи та особливості приготування
  • Солона скумбрія: попередня підготовка продуктів
  • Рецепт 1: Скумбрія солона у власному соку
  • Рецепт 2: Скумбрія солона, в розсолі з корицею
  • Рецепт 3: Скумбрія солона з базиліком і коріандром
  • Рецепт 4: Солона скумбрія сухого засолу
  • Рецепт 5: Солена скумбрія за дві години
  • Солона скумбрія: поради досвідчених кулінарів
  • Але найбільшою популярністю у любителів риби, та й взагалі у тих, хто любить смачно поїсти, користується солона скумбрія. Це і не дивно. Скумбрія – сама по собі риба дуже смачна, вона досить жирна, але не занадто. Вона не суха і не кістлява, володіє своїм власним смаком, яскравим і незабутнім, але не кричущим, не різким, а м’яким і приємним.

    Солона скумбрія цікава тим, як вона поводиться в поєднанні з різними спеціями, в різному маринаді. Залежно від поєднання спецій в маринаді і від різного ступеня просола, вона змінюється, зберігаючи свою яскраву індивідуальність, залишаючись завжди бажаною гостею на обідньому столі, в будні і свята.

    Ми розповімо вам найкращі рецепти як засолити скумбрію, щоб ви завжди могли порадувати своїх гостей традиційною рибної закускою, розглянемо кілька способів засолу скумбрії, поговоримо про різних видах маринаду і обговоримо, як засолити скумбрію так, щоб розкрити всю багату смакову палітру цієї чудової риби.

    Солона скумбрія: основні принципи та особливості приготування

    Насправді засолити скумбрію в домашніх умовах досить просто, це не вимагає якихось особливих умов або спеціальних навичок. Потрібно обробити рибу і зробити до неї розсіл. Найпростіший розсіл для скумбрії включає в себе сіль, лавровий лист, перець-горошок і спеції: коріандр та інші, в залежності від рецепту. Розсіл потрібно довести до кипіння і охолодити.

    Далі скумбрію заливають розсолом, цілу або нарізану на шматочки, це залежить від задуму кулінара і розміру риби, після чого залишають у розсолі від 1 до 3 діб. Часом можна варіювати в залежності від того, як засолити скумбрію ви плануєте, сильно -, середньо-або ж вас влаштує малосолоний скумбрія.

    Солона скумбрія: попередня підготовка продуктів

    Перед тим, як засолити скумбрію, потрібно перевірити свій інвентар і переконатися, чи все у нас є в наявності для цього процесу.

    Нам знадобиться:

    • ніж – обов’язково гострий;
    • дошка обробна;
    • целофанова плівка (або пакет);
    • паперові або тканинні одноразові рушники;
    • глибока миска;
    • скляна банка (або контейнер);
    • каструля.

    Спосіб підготовки

    Приступаємо до оброблення риби. Відрізаємо голову, плавники і хвіст, потрошимо. Для цього вставляємо кінчик ножа в отвір під нижнім черевний плавцем і взрезаем акуратно черевце знизу вгору, у напрямку від цього отвору до голови. Можна розрізати кулінарними ножицями. Видаляємо нутрощі і промиваємо рибку ретельно, під проточною водою. Витираємо паперовим рушником.

    Далі ріжемо рибу – в залежності від того, як ви зібралися засолити скумбрію, ріжемо її на поперечні шматочки, разом з кістками, або ж на поздовжні, попередньо знявши філе. Якщо риба невелика, можете засолити її цілком, але якщо риба велика, то краще буде її порізати.

    Перед тим, як різати рибу, обтягніть дошку плівкою, щоб запах риби не вбрався в дошку.Якщо ви зробите трохи більше маринаду, то можете порізати цибулю півкільцями і замаринувати його ненадовго, щоб подати солону скумбрію з цибулею.

    Рецепт 1: Скумбрія солона у власному соку

    Це, мабуть, найпростіший рецепт солоної скумбрії. Вам навіть не знадобиться до неї готувати маринад – скумбрія чудово засолится у власному соку. Рибу, приготовану таким чином, можна купити в магазині, але можна і засолити скумбрію в домашніх умовах, це зовсім нескладно і набагато вигідніше.

    Насамперед, це дешевше. До того ж, ви завжди можете внести в рецепт свої корективи і засолити скумбрію так, як вам більше подобається, з урахуванням ваших власних уподобань. І, звичайно ж, солона скумбрія домашнього приготування завжди приймається гостями з більшим натхненням, ніж купівельна.

    Інгредієнти

    • скумбрія – 1 шт.;
    • сіль – 3 ст. ложки;
    • цукор – 1 ч. ложка;
    • оцет столовий 9% – 2 ч. ложки;
    • перець (суміш перців);
    • цибуля ріпчаста – 2 шт.;
    • олія соняшникова – 2 ложки;
    • лимон – 1 шт.

    Спосіб приготування

    Спочатку готуємо для просолення рибу: робимо надріз акуратно вздовж черевця, знизу вгору, потрошимо. Відрізаємо голову, хвіст і плавники. Добре промиваємо рибку під проточною водою, обтираем одноразовим рушником. Гострим ножем розрізаємо рибку уздовж хребта на дві половинки, видаляємо хребет. Сіль і перець змішуємо і щедро посипаємо ними рибу зовні і всередині. Дві половинки нашої скумбрії складаємо разом і обертаємо целофановою плівкою або просто загортаємо рибку в целофановий пакет – потрібно створити герметичність.

    Для вірності можна рибку покласти в емальований або скляний контейнер – солона скумбрія буде виділяти сік і жир, який може протекти, якщо в целофан виявиться пошкодженим. До того ж, риба виділяє досить стійкий запах, і якщо ви не хочете, щоб він поширився по всьому холодильнику, вам її краще «ізолювати». Пластик при цьому краще не використовувати, так як він вбирає запах, так що краще всього підійде емальований або скляний посуд.

    Залишаємо скумбрію в холодильнику на добу. Через добу дістаємо солону скумбрію з холодильника і змиваємо з неї залишки солі і перцю, нарізаємо на шматочки.

    Переходимо до цибулі. Ріпчасту цибулю чистимо і нарізаємо півкільцями – тонкими, майже прозорими. Складаємо в окрему мисочку, збризкуємо оцтом, додаємо цукор. Заливаємо водою – теплою, але не окропом, щоб цибуля не зварився. Перемішуємо. Маринуємо 10 хвилин. Акуратно відкидаємо на друшляк, щоб з лука не стікала вода.Тонкими скибочками нарізаємо лимон.

    Повертаємося до скумбрії. Шматочки рибки викладаємо на блюдо або довгу тарілку. Для більш красивої подачі добре використовувати спеціальне блюдо для риби, вузьке, овальне. Збризкуємо шматочки оцтом або лимонним соком, а також рослинним маслом. Зверху на шматочки солоної скумбрії красиво кладемо цибулю і лимон, прикрашаємо зеленню і подаємо.

    Рецепт 2: Скумбрія солона, в розсолі з корицею

    Як би це дивно не звучало, скумбрія солона, в розсолі з корицею – мабуть, найбільш класичний рецепт солоної скумбрії. Ця риба має досить яскравим смаком, і кориця його дуже вигідно відтіняє, роблячи його більш пряним, м’яким, але в той же час насиченим. Готується це рибне блюдо досить просто, а виходить незмінно смачно – як у визнаних кулінарів, так і у тих, хто не володіє великим досвідом у солінні риби.

    Інгредієнти

    • скумбрія – 1 шт.;
    • вода – 1 л;
    • сіль – 250 г;
    • перець-горошок – 15 штук;
    • лавровий лист;
    • кориця.

    Спосіб приготування

    Перед тим, як засолити скумбрію, розбираємо рибу: потрошимо, акуратно розрізаючи черевце від нижнього плавця до голови, відрізаємо голову. Гарненько промиваємо рибку, витираємо одноразовими рушниками.

    Готуємо розсіл. Набираємо воду в каструлю (1 л), додаємо в неї сіль (250 г), перець (горошок), лавровий лист (кілька штук) і трохи кориці – буквально дві щіпки. Ставимо на вогонь і доводимо до кипіння. Тепер розсіл потрібно остудити до 40 градусів, щоб не заливати рибу окропом, інакше ми ризикуємо її ошпарити. Охолодженим розсолом заливаємо нашу скумбрію і ставимо в холодильник на 3 доби.

    Для засолювання риби вам знадобиться емальована каструля або спеціальна ємність, яка сама не вбере запах риби і не дасть йому наповнити весь холодильник. Через 3 доби дістаємо солону скумбрію і розрізаємо на шматочки. При подачі солону скумбрію можна прикрасити порізаним на тонкі кільця цибулею, зеленню або лимоном.

    Рецепт 3: Скумбрія солона з базиліком і коріандром

    Це один з кращих рецептів солоної скумбрії для тих, хто любить пікантну, пряну рибку. В маринад додається гвоздика, базилік і коріандр. Всі ці спеції володіють дуже яскравим смаком і ароматом, так що при їх використанні потрібно дотримуватись обережності, щоб вони не перебили смак рибки, а тільки доповнили його, так що не перестарайтеся.

    Це досить швидкий рецепт солоної скумбрії – готується рибка всього одну добу, але результат виходить зовсім дивний. Запашна і пряна солона скумбрія легко стане вашою улюбленою рибної закускою, вдало вписавшись і в повсякденне і святкове меню.

    Інгредієнти

    • скумбрія;
    • сіль – 2 ст. ложки;
    • цукор – 1 ст. ложка;
    • лавровий лист;
    • базилік – 1 ч. ложка;
    • коріандр – 1 ч. ложка;
    • гвоздика;
    • вода.

    Спосіб приготування

    Перед тим, як засолити скумбрію, приготуємо маринад. Наливаємо в каструлю 1 склянку води, ставимо на вогонь. Додаємо сіль, цукор, лавровий лист, по ложечці базиліка і коріандру. Акуратно додаємо гвоздику – це дуже ароматна пряність, тому регулюйте її кількість в залежності від свого смаку, 3 або 4 головки, не більше. Як тільки маринад закипів, знімаємо його з вогню. Перевіряємо, розчинилися сіль і цукор, помішуємо. Чекаємо, коли маринад охолоне – щоб засолити скумбрію, він нам знадобиться теплим, а не гарячим.

    Приступаємо до оброблення рибки. Перед тим, як замаринувати скумбрію, гарненько її очистимо від усього зайвого. Відрізаємо голову і плавники, знімаємо шкірку (плівку), потрошимо. Промиваємо тушку. Зрізаємо філе, рибку нарізаємо на порційні шматочки.

    Беремо скляну банку – якщо у вас є банка з-під маринованих огірків або інших солінь, можна використовувати її. Найкраще маринувати скумбрію в банку з закручується кришкою. Акуратно складаємо в банку шматочки філе, заливаємо маринадом. Ставимо в холодильник на 1 добу.

    Пікантна солона скумбрія з коріандром і базиліком чудово поєднується з відвареною картоплею і чорним бородінським хлібом. Картоплю можна полити гірчичним або соняшниковою нерафінованою олією, також володіє своїм яскравим смаком і ароматом.

    Рецепт 4: Солона скумбрія сухого засолу

    Ще один простий рецепт солоної скумбрії без участі маринаду. Рибка готується дуже просто і маринується у власному соку з гірчицею і спеціями. У результаті виходить гостренькі рибна закуска, з яскравим смаком і ароматом.

    Інгредієнти

    • скумбрія;
    • сіль – 1 ст. ложка;
    • цукор – 1 ч. ложка;
    • перець мелений;
    • гірчиця;
    • коріандр мелений;
    • лавровий лист.

    Спосіб приготування

    Перед тим, як солити скумбрію, почистимо її, відріжемо голову і хвіст, видалити акуратно нутрощі і зріжемо плавники і шкірку – тонку плівку. Ретельно промиємо рибу, оботрем одноразовими рушниками.

    Далі змішуємо спеції. У мисці змішуємо сіль (1 столову ложку), цукор (1 чайну або половину столової ложки), перець і коріандр (по 1 чайній ложці), мелену гірчицю (половину столової ложки). Дрібно кришимо туди лавровий лист.

    Беремо рибку, посипаємо її цією сумішшю, гарненько натираємо. Кладемо рибу в поліетиленовий пакет, посипаємо залишками суміші спецій з сіллю. Пакет зав’язуємо, акуратно трясемо, стежимо, щоб спеції розподілилися по всій рибці, укладаємо його ще в один пакет або в емальований контейнер. Пам’ятаємо, що риба дає багато соку і ще більше – запаху, так що потрібно бути готовими до того, що пакет може протекти.

    Ставимо скумбрію в холодильник і залишаємо там на 2 діб. Через 2 доби солону скумбрію витягуємо з пакета, промиваємо і обтираем одноразовим рушником – паперовим або тканинним. Ріжемо рибку на порційні шматочки і подаємо до столу. При подачі добре прикрасити часточками лимона, кільцями цибулі і гілочкою зелені.

    Рецепт 5: Солена скумбрія за дві години

    Це самий швидкий рецепт солоної скумбрії – кращий рецепт для любителів солоної рибки. Якщо ви вже запросили гостей і хочете їх побалувати малосольною скумбрією домашнього приготування, ви зможете це зробити легко, навіть якщо у вас немає для цього спеціальних навичок і великого досвіду. Солону скумбрію на швидку руку може приготувати кожна господиня – головне, щоб у вас була під рукою скумбрія і – бажання порадувати своїх гостей.

    На приготування цієї страви у вас піде трохи більше двох годин. Дві години – саме стільки часу знадобиться скумбрії, щоб насититися спеціями і промаринуватися, зберігши свій яскравий смак, але при цьому не ставши дуже солоною. Скумбрія має дуже ніжну структуру, це досить жирна рибка, так що просочиться розсолом зі спеціями вона досить швидко. Це кращий рецепт солоної скумбрії для тих, хто любить ніжну, слабкосолений рибу.

    Інгредієнти

    • скумбрія;
    • сіль – 1,5 ст. ложки;
    • перець горошок – 7 шт.;
    • лавровий лист – 2 шт.;
    • цибуля ріпчаста – 1 шт.;
    • вода – 350 мл

    Спосіб приготування

    В першу чергу готуємо розсіл. У невелику каструлю наллємо 350 мл води і закип’ятимо. Тепер можна засипати сіль, перець, лаврушку. Ріпчасту цибулю ріжемо на дольки, на 4 частини, і викладаємо їх у розсіл. Зменшуємо вогонь і тушкуємо на слабкому вогні ще 10 хвилин.

    Маринад готовий. Тепер його варто остудити, щоб не заливати рибу крутим окропом. Поки він остигає, розбираємо скумбрію – відрізаємо голову і хвіст, очищаємо її від нутрощів і всього зайвого, промиваємо. Нарізаємо на маленькі порційні шматочки.

    Беремо банку з закривається або закручується кришкою, викладаємо в неї шматочки скумбрії, заливаємо трохи розсолом, маринадом. Він повинен бути теплим, але не дуже гарячим, щоб рибка не зварилася. Закриваємо банку і ставимо в холодильник.Через 2 години солона скумбрія на швидку руку готова. (При бажанні можете потримати її в маринаді довше – це залежить від вашого особистого смаку). Подаємо на стіл солону скумбрію з зеленню і маринованим ріпчастою цибулею

    Солона скумбрія: поради досвідчених кулінарів

    • Солити скумбрію найкраще в емальованому посуді або скляній банці з кришкою, бажано закручується. Пластик вбирає запах, від якого потім важко позбутися.
    • Рибу добре обробляти на дошці, обернутої в целофановий пакет – так дошка менше вбере запах риби, до того ж у цей пакет добре загорнути нутрощі риби разом з одноразовими рушниками, і в ньому ж викинути.
    • Для тих хто любить помаранчевий коренеплід, можна нарізати і долучити до маринаду.

    • Рибу добре протирати одноразовими паперовими або тканинними рушниками.
    • Солити скумбрію можна в розсолі або так званому «сухому маринаді», у солі та спеціях.
    • Заливаючи рибу розсолом, стежте, щоб він був не дуже гарячим, щоб вона не зварилася.